چگونه با مرد زندگی‌مان، رابطه‌ای گرم و صمیمی داشته باشیم؟

نکات همسرداری برای زنان

مهم‌ترین اتفاق در زندگی هر فرد ازدواج است. بعد از ازدواج مسئولیت زندگی مشترک شروع می‌شود. یک ازدواج موفق نتیجه تلاش زوجین است در این موفقیت خانم‌ها نقش بیشتری دارند چون خانم‌ها می‌توانند یک رابطه گرم و صمیمی و همچنین سرشار از آرامش را برای همسرشان رقم بزنند. ولی آقایان هم اقتدار خانواده را بر عهده دارند. در زندگی مشترک باید بتوانید در مورد همه مسائل صحبت کنید. مثلا شما وقتی همسرتان را می‌بینید چه سوال‌هایی می‌پرسید؟ اکثر زوجین نهایتا این سوال‌ها را از هم می‌پرسند: چه خبر؟ امروز چطور بود؟ که سوال‌های معمولی هیچ وقت بین شما صمیمیت ایجاد نمی‌کند. بهتر است نوع سوالات خودتان را تغییر دهید و سوالات مهم و پر مفهومی بپرسید تا ارتباطتان قوی و صمیمی شود. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، نکات همسرداری برای زنان را در قالب سوالات روزمره و مهم مطالعه می‌کنیم.

نکات همسرداری برای زنان

نکات همسرداری موفق

درباره آینده سوال بپرسید

اولین مورد از نکات همسرداری برای زنان پرسش از آینده است. همیشه در مورد آینده با همسرتان حرف بزنید در مورد برنامه‌هایی که شما دارید و یا برنامه‌های مشترکی که با هم خواهید داشت مثلا اگر قصد سفر به جایی را دارید. اگر بخواهید کمی عمیق‌تر باشید باید سوالاتی نظیر: ۱۰ سال آینده خودت را چگونه می‌بینی؟ دوست داری در کجا زندگی کنی و … بپرسید. وقتی شما به یک دیدگاه از آینده می‌رسید در واقع، اتحاد و صمیمیت بیشتری با هم پیدا می‌کنید.

درباره مشکلات اخیر صحبت کنید

نکات همسرداری اسلامی

اگر اخیرا با مشکلی مواجه شده‌اید، با همسرتان در میان بگذارید این مشکل ممکن است مربوط به محل کار و یا بحثی در خانواده باشد با در میان گذاشتن مشکلتان او را نیز تشویق کنید تا مشکلاتش را با شما در میان بگذارد. وقتی از مشکلات و درگیری‌های یکدیگر آگاه باشید بهتر می‌توانید همدیگر را درک کنید و احساس صمیمیت بیشتری خواهید داشت. هر چند که مشکلات کوچک و بی‌اهمیت باشند باز در میان بگذارید و از او نیز بخواهید که به زبان آورد. پس می‌توان به این نتیجه رسید که صحبت در مورد مشکلات نیز می‌تواند جزو نکات همسرداری برای زنان باشد.

نکات همسرداری برای زنان ، بازگویی اهداف

نکات همسرداری برای زنان ، بازگویی اهداف

بازگویی اهداف یکی از نکات همسرداری برای زنان می‌باشد. از اهداف کوچک گرفته تا بزرگ، همسرتان را باخبر کنید. هدف‌های کوچکی مانند رفتن به باشگاه، کلاس آشپزی، یوگا و … هدف‌های بزرگ هم مانند تغییر شغل، اتمام رساندن تحصیل و … در مورد همه اهدافتان با همسرتان صحبت کنید هم به شما انگیزه و جدیت خواهد داد و هم این که نظر همسرتان را در مورد کاری که دوست دارید انجام دهید، خواهید دانست.  سعی کنید در همسرتان این انگیزه را ایجاد کنید که او هم هدف‌های بزرگ و کوچکش را با شما در میان بگذارد.

صحبت در مورد سلامتی و راحتی

نکات همسرداری برای خانم ها

اگر جایی از بدنتان درد می‌کند به همسرتان بگویید آیا کمر درد دارید؟ خوب نخوابیده‌اید؟ به همسرتان بگویید تا با هم به دکتر مراجعه کنید و یا راه‌حلی برای آن پیدا کنید. با صحبت کردن راجع به این موضوعات ناخودآگاه احساس صمیمیت بیشتری خواهید کرد. از همسرتان نیز سوال بپرسید که خوب خوابیده است؟ آرامش دارد؟ جایی از بدنش درد نمی‌کند؟ در حالت کلی از حال و هوای هم بیشتر آگاه شوید.

یادآوری لحظات شادِ گذشته

یادآوری لحظات شادِ گذشته

نکات همسرداری برای زنان – لحظات شادی را با هم سپری کرده‌اید را به یاد داشته باشید و تبدیل به بحث دوست داشتنی کنید جمله را این گونه شروع کنید “یادت میاد اون روز …. ” این صحبت‌ها و تجدید خاطرات مطمئنا به شما خواهد داد و احساس صمیمیت و حتی علاقه شما را زنده خواهد کرد. همیشه زمان آشنایی، روز ازدواج، بچه‌دار شدن و … را بارها و بارها مرور کنید و راجع به آن‌ها صحبت کنید. یادآوری خاطراتی که با هم داشتید بهترین راه برای پیشرفت در رابطه‌ها است.

چه چیزهایی را در همسرتان تحسین می‌کنید؟

چه چیزهایی را در همسرتان تحسین می‌کنید

نکات مثبت همسرتان را به یاد داشته باشید و آن را به زبان آورید و از او قدردانی کنید. مثلا وقتی رفتار خوب دیدید که مورد پسندتان بود، بیان کنید این بیان کردن باعث تکرار و تثبیت این خصلت و یا کار خوب خواهد بود. تحسین کردن حس خوبی در همسرتان به وجود می‌آورد و رابطه‌تان را بهتر می‌کند.

مهم‌ترین نکات همسرداری برای زنان را مطالعه کردید. اگر شما نیز می‌خواهید زندگی شادی داشته و با همسر خود صمیمی باسید حتما این نکات همسرداری برای زنان را رعایت کنید.

6 دیدگاه برای “چگونه با مرد زندگی‌مان، رابطه‌ای گرم و صمیمی داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.