مجله صورتی‌ها

 
نکات مهم در طرز تهیه پیتزا

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا: با رعایت این نکات پیتزای خوشمزه درست کنید

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که به پیتزا علاقه نداشته باشد. همانطور که می‌دانیم فست فودها مظرات زیادی برای بدن دارند به همین دلیل هم بانوان ترجیح می‌دهند که پیتزا را در خانه تهیه کنند تا از سلامت آن اطمینان داشته باشند. اما مشکلی که وجود دارد این است که پیتزایی که در خانه تهیه می‌شود مانند پیتزاهای بیرون خوشمزه نمی‌شود. دلیل این امر هم ندانستن نکات مهم در طرز تهیه پیتزا با همان فوت و فن‌های تهیه پیتزا می‌باشد. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها برای شما نکات مهم در طرز تهیه پیتزا را تهیه کرده‌ایم. نکاتی که با رعایت آن‌ها می‌توانید پیتزایی بینهایت خوشمزه تهیه کنید.

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا
برای تهیه پیتزا در خانه به خمیر، سس، پنیر پیتزا و بسته به سلیقه و ذائقه‌ی افراد به مواد غذایی مانند: سوسیس، کالباس، گوشت، مرغ و… نیاز داریم. همه می‌دانیم که تهیه یک پیتزای خوشمزه و عالی کار سختی است ولی مطمئنا کار غیرممکن نیست و با رعایت نکات ریز می‌توان پیتزایی خوشمزه تهیه کرد. در ادامه این نکات را می‌خوانید:

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا

خمیر پیتزا نباید نازک باشد:

اکثر افراد در هنگام تهیه پیتزا به خاطر این‌که خمیر پیتزا ممکن است نپزد خمیر پیتزا را بسیار نازک می‌کنند ولی به این نکته توجه ندارند که خمیر نازک مواد پیتزا را به سختی می‌تواند روی خود نگه‌دارد پس زمانی که می‌خواهید خمیر پیتزا را تهیه کنید بهتر است خمیر آن را با استفاده از وردنه به ضخامت ۲-۳ سانتی‌متری برسانید تا پیتزای عالی داشته باشید.

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا

مواد پیتزا را به اندازه روی خمیر بچینید:

غلط‌ترین تصوری که وجود دارد این است که مواد زیاد باعث خوشمزگی پیتزا می‌شود، درست است که پیتزای پرملات خوب است ولی این امر همیشه دلیل خوشمزگی پیتزا نیست. باید به این نکته توجه کرد که هر چه مخلفات روی پیتزا بیشتر باشد به زمان پخت بیشتری نیاز بوده و از طرفی ممکن است پیتزا یکنواخت پخته نشود یعنی خمیر پیتزا بپزد در حالی که مواد پیتزا هنوز خام هستند. پس در هنگام تهیه پیتزا مواد آن را به طور یکسان و یکنواخت روی سطح خمیر پخش کنید و از پنیر پیتزای خوب و با کیفیت به اندازه استفاده کنید.

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا

برخی مواد پیتزا باید از قبل بپزند:

برخی از مواد پیتزا نیاز به پخت ندارند و بعد از خرد کردن می‌توان آن‌ها را روی پیتزا ریخت و داخل فر قرار داد اما برخی مواد هستند که باید از قبل پخته شوند مثلا گوشت. درست است که پیتزا داخل فر قرار داده می‌شود ولی زمان پخت پیتزا برای گوشت مناسب نیست. پس می‌توان گفت که یکی از نکات مهم در طرز تهیه پیتزا پخت گوشت قبل از پیزا است.

نکته: برای حفظ سلامتی و این‌که در معرض بیماری قرار نگیرید بهتر است قبل از آماده‌ کردن پیتزا، گوشت، سوسیس، مرغ، بیکن و استیک و سبزیجات را کمی بپزید.

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا

گرم کردن سینی فر از نکات مهم در طرز تهیه پیتزا می‌باشد:

برای این‌که پیتزای شما ترد و خوشمزه باشه بهتر است قبل از گذاشتن پیتزا در فر سینی فر را گرم کرده و سپس پیتزا را روی سینی گرم قرار دهید تا پیتزایی ترد و خوشمزه داشته باشید.

و نکته‌ی آخر این‌که قبل از قرار دادن پیتزا در فر مقداری آب جوش داخل فر قرار دهید تا در هنگام پخت، پیتزای شما خشک نشود و خوشمزه باشد.

نکات مهم در طرز تهیه پیتزا را مطالعه کردید، اگر شما نیز می‌خواهید پیتزایی خوشمزه درست کنید باید حتما این نکات را رعایت کنید.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها