در انتخاب پرده چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

نکات مهم در انتخاب پرده

پرده از اجزای اصلی خانه مدرن و سنتی می‌باشد که هر فردی با توجه به سلیقه‌ی خود پرده‌ی مناسبی برای خانه انتخاب می‌کند. اما نکات مهمی در انتخاب پرده وجود دارد که ممکن است با بی‌توجهی به این نکات خانه شما از زیبایی دور شده و جذابیت خود را از دست بدهد. به همین سبب در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها نکات مهم در انتخاب پرده را برای شما کاربران آماده کرده‌ایم تا بتوانید مناسب‌ترین پرده را برای خانه و اتاق خود انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب پرده

نکات مهم در انتخاب پرده

انتخاب پرده مناسب برای مکان‌های مختلف ممکن است سخت به نظر بیاید، اما در ادامه نکات مهم در انتخاب پرده را می‌خوانید که مهم‌ترین نکات برای انتخاب پرده مناسب برای هر مکانی هستند. بای رعایت این نکات می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین پرده را برای خانه و یا محل کارتان انتخاب کرده و زیبایی را همراه پرده به محیط وارد کنید.

ارتفاع پرده:

ارتفاع مهم‌ترین نکته در انتخاب پرده است. پرده باید به خوبی در پشت پنجره شما قرار بگیرد و درست بالای طبقه سقف باشد اما برای سبک سنتی‌تر، بهتر است ارتفاع پرده را چند سانتی‌متر بیشتر انتخاب کنید تا در هنگام کشیدن آن پارچه در امتداد کف کشیده شود.

توصیه: اگر می‌خواهید سقف خود را بلندتر از آن چیزی که واقعاً هست، نشان دهید، پرده خود را چند سانتی‌متر بالاتر از پنجره آویزان کنید. در تصویر زیر بررسی کنید که چگونه این کار را در این خانه مجلل و انبار زیر شیروانی شهری انجام دادیم.

نکات مهم در انتخاب پرده

رنگ پرده:

هنگام تصمیم‌گیری درباره رنگ پرده‌ها، به دنبال چیزی بگردید که رنگ‌های موجود در اتاق شما را تعریف کند. لازم نیست به طور کامل مطابقت داشته باشد، اما رنگی را که می‌توانید در جای دیگری، در طراحی خانه خود پیدا کنید را انتخاب نمایید. طرحان داخلی معمولاً طرفدار رنگ‌های خنثی هستند ام ممکن است شما در زمانی خاص تصمیم بگیرید یک گزینه جسورانه‌تر را برگزینید. تصویر زیر طبقه دهم یک پارک مرکزی است که ما با پرده به رنگ طلایی غنی یک اثر هنری خاص ایجاد کرده‌ایم.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

مدل‌های جدید پرده برای اتاق خواب

[/box]

نکات مهم در انتخاب پرده

پارچه پرده:

پرده جزو وسایلی است که تعویض آن کار آسانی می‌باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم در فصل‌های مختلف سال پرده خانه خود را عوض کنید. برای فصل زمستان از پارچه‌های کلفت و سنگین برای پرده استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، خانه شما را گرم نگه دارد. اما در ماه‌های تابستانی سال، با در نظر گرفتن نور از پارچه‌های نازکتر بهره‌مند ببرید. مثلا در تصویر زیر در خانه‌ای پر از نور ما از پرده‌های سفید رنگ استفاده کرده‌ایم تا بتوانیم از روشنایی بیشتری بهره‌مند شویم.

نکات مهم در انتخاب پرده

الگو پرده:

الگوی پرده می‌تواند یک تعادل حیرت‌انگیز در فضای اتاق ایجاد کند. اما الگوهایی با طراحی شلوغ می‌تواند در فضای اتاق بسیار خسته کننده باشد، همچنین این طراحی فضای اتاق را به صورت کارتونی نشان خواهد داد. برای به دست آوردن تعادلی زیبا در اتاق بهتر است از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید.

توصیه: یک پرده عمودی راه راه می‌تواند سقف اتاق شما را از آنچه که در واقع هست بلندتر نشان دهد.

نکات مهم در انتخاب پرده

پرده‌های خود را هماهنگ کنید:

از جمله نکات مهم در انتخاب پرده هماهنگی پرده‌ها می‌باشد. اگر شما یک پارچه با الگویی خاص را انتخاب کنید که ظاهر پررنگ یا واضح داشته باشد, می‌توانید راه‌هایی برای ادغام آن‌ها در فضا در نظر بگیرید. برای نمونه در این دفتر جدید در نیوجرسی, مشتری ما می‌خواست یک جفت پرده رنگ روشن داشته باشد, بنابراین ما دو بالش با همان الگو در فضا قرار دادیم.

توصیه: در هنگام خرید پرده برای منزل خود سعی کنید پارچه‌های به کار رفته در کوسن‌ها را با پرده‌های خود هماهنگ کنید تا زیبایی و هماهنگی در خانه شما ایجاد شود.

نکات مهم در انتخاب پرده

تزیین پرده:

تزیین یک پرده به این که چه مقدار از پرده بر روی زمین کشیده می‌شود، اشاره می‌کند. برای یک نگاه مدرن، پرده‌ها باید چند سانتی‌متر بالاتر از زمین قرار گیرد. اما برای طرح‌های سنتی، اجازه دهید پرده چند سانتی‌متر روی زمین کشیده شود.

نکات مهم در انتخاب پرده

نکات مهم در انتخاب پرده را خواندید. تلاش کردیم در این مطلب فقط به نکات اصلی اشاره داشته باشیم آن هم به صورتی که برای همه قابل فهم باشد. امیدواریم که شما نیز به درستی این نکات را متوجه شده باشید. شما در خرید پرده برای خانه و یا محل کارتان چه نکاتی را رعایت می‌کنید؟ منتظر نظرات شما در این باره هستیم. ممنون که با این مطلب نیز همراه ما بودید.

منبع نکات مهم در انتخاب پرده:

elledecor

decoraid

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.