نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی

نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی

هنگام خرید لباس مجلسی برای خودتان، باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید. آیا می‌دانید نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی زنانه و دخترانه چیست؟ شما در هنگام انتخاب لباس مجلسی به چه نکاتی توجه می‌کنید؟ زنان در ابتدا باید سبک لباسی که باید بپوشند را تعیین کنند. زمانی که می‌خواهید لباس مجلسی انتخاب کنید، هدف شما باید زیباتر نشان دادن اندام و چهره‌تان باشد. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی برای زنان و دختران را معرفی خواهیم کرد همراه ما باشید تا بهترین لباس مجلسی را برای خودمان انتخاب کنیم.

نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی

نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی

لباس مجلسی را با توجه به نوع مجلس انتخاب نمایید

شاید اولین معیار انتخاب لباس مجلسی، دقت به این موضوع است که کجا دعوت شده‌ام؟ مراسم چگونه برگزار خواهد شد؟ محل برگزاری مراسم کجاست؟ آیا مراسم مختلط است؟ و چند سوال دیگر که باید هنگام انتخاب لباس مجلسی از خود بپرسید. مسلما اگر مجلس ساده و خودمانی است، شما هم باید یک لباس معمولی را انتخاب کنید ولی اگر مجلس در تالار است، طبیعتا باید لباس مجلسی خیلی شیکی انتخاب کنید.

می‌دانید که لباس مجلسی مناسب برای مجالس مختلط بسیار متفاوت از لباس مجلسی زنانه می‌باشد. پس هنگام انتخاب لباس مجلسی ابتدا در مورد نوع میهمانی تحقیق کنید. در واقع تحقیق در این مورد، جزو نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی است.

نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی

نقاط قوت ظاهر خود را برجسته کنید

هر خانم اندام منحصر به فردی دارد که این اندام ممکن است نقاط مثبت و یا منفی داشته باشد. هر خانم باید، نقاط قوت اندام‌های خود را بشناسد و در انتخاب لباس مجلسی این نقطه قوت را مقابل دید قرار دهد.

مثلا اگر پاهای جذابی دارید، برای مجالس زنانه، لباسی انتخاب کنید که پاهایتان نمایان باشد، البته یادتان باشد که این نقطه را بیش از حد برجسته نکنید، باید ویژگی‌های دیگر را نیز به مقدار کم ولی صحیح برجسته نمایید تا اندامتان متناسب دیده شود. هدف از این بخش، تاکید بر روی نقطه قوت و متناسب نشان دادن عضوهای دیگر اندام می‌باشد، پس نباید به طور کامل عضوهای دیگر را نادیده بگیرید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

مدل لباس تولوم ترکیه: لباس تولوم ترکیه برای دختران و بانوان

[/box]

 

انتخاب لباس مجلسی

نقاط نقص خود را پنهان کنید

ممکن است شکم شما بیش از حد بزرگ باشد، انتخاب لباسی که شکم شما را نمایان کند، مطمئنا کار اشتباهی است، باید لباسی را انتخاب کنید که توجه هیچکس را به سمت شکم شما جلب نکند. مثلا اگر سینه‎های متناسبی دارید، می‌توانید توجه را به سمت سینه جلب کنید تا شکمتان به چشم نخورد. اگر فرم پاهایتان زیبا نیست لباس مجلسی بلند و یا شلوارهای بسیار گشاد را انتخاب کنید که پاهایتان به چشم نخورد..

اغلب اوقات وقتی لباسی را انتخاب می‌کنید که یک ویژگی را پنهان می‌کند، می‌توانید با برجسته کردن اندام دیگری آن را متعادل کنید. پس این موضوع هم جزو نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی می‌باشد.

لباس مجلسی زنانه

قد لباس را با توجه به قد خود انتخاب کنید

قد خودتان را با ویژگی‌های یک لباس تنظیم کنید یا شاید بهتر باشد که بگوییم قد لباس را با توجه به قد خود انتخاب نمایید. لباس‌های بلند برای افراد کوتاه قد مناسب است زیرا قد آن‌ها را کشیده نشان می‌دهد. در حالی که پیراهن و یا لباس مجلسی که بالای زانو می‌ایستد، باعث کوتاه قد دیده شدن می‌گردد و برای افراد بلند قد مناسب است.  علاوه بر این، یک پیراهن با رنگ یکدست به قد بلند دیده شدن شما کمک می‌کند. پس در انتخاب قد لباس حتما به قد خودتان توجه کنید و بهترین قد لباس مجلسی را برای خود انتخاب نمایید.

لباس مجلسی دخترانه

لباس خیلی تنگ و یا خیلی گشاد را انتخاب نکنید

حتی اگر ایده‌آل‌ترین اندام را داشته باشید، پوشیدن لباس خیلی تنگ و یا خیلی گشاد، اندام شما را نامتناسب و نازیبا نشان خواهد داد. پس لباسی بهتر است که دقیقا متناسب با اندامتان باشد.

انتخاب لباس مناسب زنانه

یقه لباس را با توجه به گردن خود انتخاب کنید

انتخاب یقه لباس مجلسی بسیار مهم است و باید بر اساس اندازه گردن شما انتخاب شود. اگر گردن بلندی دارید بهتر است لباس مجلسی با یقه قایقی، گرد، ایستاده و .. انتخاب کنید که اندازه گردن شما را بیش از حد بلند نشان ندهند. اگر گردن کوتاهی دارید باید یقه خود را باز انتخاب کنید که بلندی گردن شما متناسب دیده شود.

انتخاب لباس مناسب زنانه

رنگ لباس مجلسی را با رنگ پوست و موی خود تطبیق دهید

یکی دیگر از معیارها و نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی انتخاب رنگ لباس مجلسی است. مانند لباس‌های دیگر، رنگ لباس مجلسی نیز باید بر اساس رنگ پوست و همچنین رنگ مو انتخاب شود. اگر نمی‌توانید تشخیص دهید که کدام رنگ مو و رنگ پوست با رنگ لباس مجلسی متناسب است، روش آزمون و خطا را امتحان کنید.

انتخاب لباس مجلسی مناسب

لباس مجلسی را با در نظر گرفتن سن خود انتخاب کنید

هر سن لباس مخصوص به خود را دارد، که باید با در نظر گرفتن آن لباس انتخاب شود. طبیعتا لباسی که یک دختر جوان می‌پوشد با لباس یک خانم میانسال باید متفاوت باشد. هر سن معیارهای مخصوص به خود را دارد. مثلا برای خانم‌های جوان محدودیتی در قد لباس وجود ندارد (البته کوتاهی لباس هم باید متناسب با قد باشد) ولی بهتر است کوتاهی لباس یک خانم میانسال تا زانو باشد.

انتخاب لباس مجلسی مناسب

برای زیبا دیده شدن در مجالس، علاوه بر انتخاب لباس مجلسی زیبا و متناسب، باید با آرایش و موهای زیبا استایل خود را تکمیل کنید، همچنین انتخاب کیف و کفش مجلسی و همچنین اکسسوری مناسب هم تاثیر زیادی در زیبا دیده شدن شما دارد.

در ادامه گالری از لباس مجلسی را مشاهده می‌کنید:

عکس لباس مجلسی زنانه

عکس لباس مجلسی زنانه

عکس لباس مجلسی زنانه شیک

عکس لباس مجلسی زنانه شیک

عکس لباس مجلسی زنانه شیک

عکس لباس مجلسی زنانه شیک

راهنمای انتخاب لباس مجلسی

عکس لباس مجلسی زنانه شیک

 

لباس مجلسی زنانه توری با رنگ سیاه

نکات لباس مجلسی زنانه

لباس مجلسی

نکات لباس مجلسی

لباس مجلسی زنانه

انتخاب لباس مجلسی زنانه

عکس لباس مجلسی زنانه شیک و جدید

عکس لباس مجلسی زنانه شیک و جدید

عکس لباس مجلسی دخترانه ۹۷

عکس لباس مجلسی دخترانه 97

عکس لباس مجلسی دخترانه ۹۷

عکس لباس مجلسی دخترانه 97

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، لطفا نظر خود را در مورد نکات ذکر شده و گالری لباس مجلسی بیان کنید، اگر تجربه و یا معیار دیگری برای انتخاب لباس مجلسی دارید، با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید.

این مطلب از منبع زیر برگرفته است:

https://www.wikihow.com/Buy-Dresses-for-Women

4 دیدگاه برای “نکات مهم در انتخاب لباس مجلسی

  1. کیانا گفته:

    قشنگن.اگه میشه لطفا مدل مو دخترانه برای عروسی بزارید،ممنون میشم

  2. ماهک گفته:

    سلام،لطفاااااا تروخدا عکس مدل مو برای عروسی بزارید 27ام عروسی عمومه و من هنوز مدلی انتخاب نکردم*❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.