نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب

نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب

آرایش صورت ملایم و جذاب

امروزه بیشتر خانم‌ها همیشه بر روی صورت خود آرایش دارند و حتی دوست ندارند که کسی آن‌ها را بدون آرایش ببیند چون چهره آرایش شده خود را بیشتر از چهره معمولی خود دوست دارند. ولی فقط آرایش نیست باید مرتب بودن را خانم‌ها یاد بگیرند که در خانه برای انتقال انرژی به اعضای خانواده همیشه مرتب و سرحال به نظر بیایند. این روش‌ها ، روش‌های ساده‌ای هستند که به چهره رنگ و رو می‌دهند و آرایش صورت ملایم و جذاب ایجاد می‌شود. در ادامه نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب را می‌خوانید.

نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب

مدل آرایش صورت ملایم

۱- اولین نکته از نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب این است که : هر روز که صبح از خواب بیدار می‌شوید صورتتان را با آب سرد بشویید و خودتان به سمت آماده کردن صبحانه بروید و اجازه دهید آب صورت خود به خود خشک شود که زمان زیادی طول نمی‌کشد. همین کار کوچک و ساده در ابتدای روز باعث می‎شود که پوست صورت خود را از افتادگی و شل شدن نجات دهید و سرحال باشید.

۲- فقط یک کرم وجود دارد که بهتر است در منزل ، بیرون از منرل بر روی صورتتان بزنید و هر چه قدر هم که بماند برای پوست صورت آسیبی ندارد ، کرم ضدآفتاب است. حتی در بازار رنگی آن نیز وجود دارد که مانند یک کرم پودر آرایشی در صورت داشتن لکه و جوش روی پوست آن را پوشش می‌دهد. هر چند ساعت یک بار نیز می‌توانید آن را تجدید کنید و در مقابل آفتاب هم از پوست خود حفاظت کنید.

۳- اگر چشمانتان درشت است یا ریز یا هر حالت با ر رنگی ، کافیست فقط یک بار خط چشم مدادی سیاه رنگ را داخل چشم بکشید این کار چشم‌های شما را از بی‌حالی در می‌آورد و فرم چشمان شما را آشکار می‌سازد. فقط دقت کنید که برای داشتن مدل آرایش صورت ملایم و طبیعی کافیست فقط یک بار بکشید نه بیشتر!

آرایش صورت ملایم و طبیعی روزانه

۴- از دیگر نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب می‌توان به این مورد اشاره کرد : توجه داشتن به هماهنگی رنگ رژلب با لباس منزل ویا با شال و روسری که برای بیرون رفتن از منزل می‌پوشید مهمترین قسمت آرایش در مرتب بودن و تغییرشما درمدت زمان کوتاه ست به طوری که تنها یک لایه رژ بدون خط لب وگاهی خط لب بدون رژهم رنگ لباس منزل یا شال وروسری ، بر روی لب بزنید وبرای شیک به نظر رسیدن از رنگ‌های ملایم و یا برق لب در انواع رنگ‌ها استفاده کنید تا بیرون از منزل  هم نیز راحت باشید.

۵- موارد بالا برای داشتن چهره‌ای متفاوت از قبل با آرایش صورت طبیعی کافی است ولی اگر فرصت داشته و دوست دارید از رژ گونه‌ای ملایم هم‌رنگ رژلبتان نیز بزنید.

۶- پرداختن روزانه در همین حد به چهره وپوست علاوه بر انتقال شادابی به شما واطرافیانتان در منزل می‌تواند در رسیدگی به پوست ومراقبت آن از نور خورشید و لامپ‌های مهتابی که همان تاثیر نور خورشید را بر روی پوست دارند ، به شما کمک کند.

۷- در منزل برای انرژی بیشتر از رژ لب‌هایی با رنگهای شاد و روشن مانند قرمز ، صورتی تیره و … استفاده کنید.

۸- آخرین مورد از نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب این است که : اگر مژه‌های خیلی صاف و بلندی دارید می‌توانید با یک بار استفاده از فرمژه به آن‌ها حالت دهید.

نکات مفید و کاربردی در مورد پوست

الف- هر موقع از روز که میوه میل می‌کنید (هر میوه‌‌ای می‌تواند باشد ، به جز کیوی و توت فرنگی که ممکن است برای پوست شما حساسیت به وجود بیاورد) پوست آن‌ها را برای ماساژ بر روی صورت و پشت دست‌ها استفاده کنید.

ب- برای شما هم پیش آمده است که هنگام خورد کردن پیاز از چشمتان اشک بیاید؟ اگر جوابتان مثبت است پوست صورت خود را با همان اشک‌هایتان به صورت دورانی ماساژ داده و سپس با آب سرد شست وشو دهید و در صورت تمایل دوباره ضدآفتاب بزنید

پ- در هنگام استفاده از انواع مرکبات از ترشحات پوست آن‌ها برای ماساژ دست و صورت استفاده کنید.

ج- در کنار مراقبت‌های روزانه از کرم‌های ویتامینه ی شب و یا روغن‌های زیتون و نارگیل و بادام نیز استفاده کرده تا همیشه پوستی شاد و سالم داشته باشید.

1 دیدگاه برای “نکات مهم در آرایش صورت ملایم و جذاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.