چند نکته مهم که باید هنگام سفر به یاد داشته باشید!

نکات مسافرت رفتن

امروزه سفر جزئی از زندگی افراد شده استو در واقع مسافرت رفتن باعث کسب تجربیات بیشتر و لذت بردن از زندگی می‌شود. مسافرت رفتن هم آداب مخصوص به خود را دارد و برای این که یک سفر دلنشین را تجربه کنیم باید نکاتی را از قبل بدانیم و همه آن‌ها را در سفر به کار گیریم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها نکات مسافرت رفتن را برای شما دوستان عزیز و همراهان گرامی مطرح می‌کنیم. همراه ما باشید.

نکات مسافرت رفتن

نکات مسافرت رفتن

در ادامه نکاتی را بیان می‌کنیم که هم قبل از سفر باید رعایت کنید و هم در حین سفر:

تعیین مقصد سفر:

اولین قدم برای مسافرت رفتن، تعیین مقصد می‌باشد. تصمیم بگیرید که کدام کشور و کدام شهر را برای سفرتان انتخاب می‌کنید؛ برای انتخاب شهر و یا کشور باید معیارهایی برای خودتان داشته باشید اگر سفرتان کاری است بر اساس کارتان محل سفر باید از قبل تعیین شده باشد، ولی اگر سفرتان صرفا جهت تفریح است باید در مورد شهر و یا کشور مورد علاقه خود تحقیق کنید، عکس هایی از آن جا را ببینید و سپس تصمیم بگیرید.

نکات سفر

انتخاب وسیله نقلیه برای سفر کردن:

قدم دوم برای مسافرت رفتن این است که شما باید وسیله نقلیه مورد نیاز برای رفتن به مقصد مورد نظر را مشخص کنید، زیرا نوع وسیله نقلیه، تفاوت خیلی زیادی در جمع کردن وسایل و حتی انتخاب لباس دارد. مثلا اگر با ماشین خود می‌خواهید سفر کنید، می‌توانید وسایل خیلی زیادی را حمل کنید، ولی اگر با هواپیما قطار و یا اتوبوس قصد سفر کردن دارید مقدار وسایلی که با خودتان می‌توانید به همراه ببرید خیلی محدودتر است. پس با در نظر گرفتن بودجه و سلیقه و راحتی خودتان نوع وسیله نقلیه را هم مشخص کنید.

نکات مسافرت رفتن

کسب اطلاعات در مورد مقصد

از دیگر نکات مسافرت رفتن این است در مورد کشور و یا شهری که به مسافرت می‌روید اطلاعاتی را کسب کنید. مثلا مردم آن کشور به چه زبانی صحبت می‌کنند؟ شما چگونه و با چه زبانی باید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید؟ از لحاظ اعتقادی و مذهبی چگونه هستند؟ با دانستن این اطلاعات شما باید خودتان را با آداب و رسوم و فرهنگ و زبان مردم آن شهر وفق دهید.

حتی اگر به زبان آن‌ها مسلط نیستید، بهتر است با کلمات کلیدی و مهمی که شما برای ایجاد ارتباط به آن نیازمند هستید را یاد بگیرید مثلا باید بتوانید با آن‌ها سلام و احوالپرسی کنید، آدرس بپرسید و قیمت اجناس را بپرسید تا بتوانید اقلام مورد نیاز را خریداری نمایید.

تهیه چک لیست برای سفر

بعد از تصمیم‌گیری در مورد محل و انتخاب وسیله نقلیه، بهتر است پیش از سفر رفتن یک چک لیست برای خودتان آماده کنید. این چک لیست شامل وسایلی است که باید به همراه خود ببرید و همچنین لیست مکان‌ها و …. است. همین کار به شما کمک خواهد کرد تا سفر منظمی را داشته باشید، همانطور که شما هم می‌دانید نظم در سفر اهمیت خیلی زیادی دارد و در لذت بردن از سفر نیز تاثیر می‌گذارد.

نکات مسافرت رفتن

چک کردن وسایل مورد نیاز

بعد از آماده کردن چک لیست، باید وسایل مورد نیاز خود و خانواده‌تان را با دقت فراوانی آماده کنید. در آخر هم نگاهی به چک لیست خود بیاندازید تا موردی از قلم نیفتاده باشد. شما باید با توجه به وسیله نقلیه خود و همچنین تعداد روزهای سفرتان و فصلی که در آن هستید، لباس و وسایل مورد نیاز را انتخاب کنید. چند مورد از وسایل ضروری برای سفر عبارتند از: مسواک و لباس گرم، مواد غذایی، شارژ کن و غیره. در هنگام جمع آوری وسایل بهتر است لباس اضافی را نیز با خود به همراه داشته باشید زیرا احتمال کثیفی و یا حتی پاره شدن لباس‌هایتان وجود دارد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

لیست از وسایلی که باید هنگام سفر با خود ببرید

[/box]

به همراه داشتن بیمه مسافرتی و مدارک

بیمه مسافرتی حتما به همراه داشته باشید؛ تا اگر خدایی نکرده برای شما در هنگام سفر اتفاق افتاد، درمان توسط بیمه انجام شود. همچنین مدارک مورد نیاز و ضروری خود و اعضای خانواده‌تان را حتما به همراه داشته باشید و اگر کسی از شما درخواست کرد تا مدارک خود را نشان دهید، سریع این کار را انجام دهید. در هنگام سفر احتمال گم شدن وسایل‌تان بسیار زیاد است همانطور که می‌دانید که مدارکتان مهم‌ترین وسایل شما هستند، پس بهتر است آن‌ها را در جای امنی پنهان کرده و از مقابل چشمان خودتان دور نکنید. پیشنهاد دیگر ما این است که یک کپی از مدارک‌تان داشته باشید و هر دو را در جاهای مختلفی از ساک و یا کیفتان نگه دارید.

نکات مسافرت رفتن

انعطاف پذیر بودن در حین سفر

از دیگر نکات سفر رفتن این است که شما باید منعطف باشید. با این حال که نظم در سفر بسیار مهم است ولی گاهی اوقات نظم زیاد عذاب دهنده می‌باشد، زیرا ممکن است در طول سفر شما با اتفاقاتی روبه‌رو شوید که نظم سفرتان به هم خورد. در این حالت شما باید منعطف باشید و خودتان را با شرایط پیش رو وفق دهید، در غیر این صورت سفر به شما خوش نخواهد گذشت.

یادداشت کردن اطلاعات هتل

از دیگر نکات مسافرت رفتن این است که شماره اتاق و یا هتلی که در آن اقامت دارید را در کاغذی نوشته و همیشه همراه خود داشته باشید تا در صورت گم شدن خود و یا اعضای خانواده‌تان سریع آن آدرس را به افراد محلی آن شهر نشان داده و از آن‌ها بخواهید که شما را دقیقاً به مقصدتان برسانند.

نکات مسافرت رفتن

نگهداری و مدیتریت پول

همان طور که می‌دانید پول مهم‌ترین وسیله سفر می‌باشد. مدیریت پول در حین سفر اهمیت خیلی زیادی دارد لذا بهتر است همیشه راهکاری برای مدیریت پول و همچنین محل مناسبی برای نگه داشتن آن در نظر داشته باشید. همانطور که می‌دانید احتمال گم شدن پول نیز وجود دارد، بنابراین بهتر است پول نقد کمتری را با خود حمل کرده و این پول نقدها را در یک نقطه متمرکز نکنید؛ مثلا پول نقد را به چند دسته تقسیم کرده و در جاهای مختلفی از جیب و یا ساک خود قرار دهید.

نکته استفاده از وای فای رایگان

یکی دیگر از نکات سفر رفتن این است که اگر در هتل و یا مکان‌های عمومی وای فای رایگان وجود دارد؛ بهترین راه این است که شما از آن استفاده نکنید، ولی اگر از آن استفاده می‌کنید، به هیچ وجه نباید مشخصات عابر بانک خود را در آن وارد کنید؛ زیرا در مکان‌های عمومی وای فای امنیت چندانی ندارد.

ممنون که با مطلب ” نکات مسافرت رفتن ” همراه ما بودید ♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.