نکات ساد‌‌ه‌ای که باید برای عکاسی آماتور بدانید

آموزش عکاسی برای آماتورها

آموزش عکاسی برای آماتورها

خیلی از افراد به عکاسی علاقه دارند ولی این کار را برای درآمد انجام نمی‌دهند بلکه فقط برای علاقه‌ای که دارند این کار را یاد می‌گیرند و انجام می‌دهند بنابراین با عکاسی حرفه‌ای تفاوت دارد. آموزش عکاسی برای آماتورها آسان است چون تازه شروع می‌کنند نیازی نیست به خودشان سخت بگیرند کافی است علاقه و حس عکاسی را داشته باشند و به محیط اطرافشان با دقت بیشتری نگاه کنند. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، نکات آموزش عکاسی برای آماتورها را خواهیم داشت.

عکاسی برای آماتورها

آموزش عکاسی برای آماتورها

۱- نیازی نیست تجهیزات گران قیمت بخرید

تجهیزات گران قیمت باعث نمی‌شود که شما یک عکس زیبا بگیرید بلکه کافی است دید زیبایی داشته باشید. وقتی عکاسی آماتور را شروع می‌کنید اصلا نیازی نیست تجهیزات گران قیمتی بخرید بلکه با گذشت زمان خودتان می‌توانید پی ببرید که چه دوربینی مناسب شما است.

۲- همیشه دوربین عکاسی را همراهتان داشته باشید

برای عکاسی باید جزئی‌نگر باشید و دید عمیقی به اطرافتان داشته باشید. عکس‌های زیبا از جایی گرفته می‌شود که کمتر کسی متوجه آن است این موقعیت‌ها را شکار کنید. حتی اگر دوربین عکاسی ندارید و سوژه آماده است می‌توانید با دوربین عکاسی‌تان نیز عکس بگیرد البته اگر کیفیت خوبی داشته باشد.

۳- سه پایه تهیه کنید

اگر می‌خواهید لرزش عکس‌هایتان را کاهش دهید ، بهتر است سه پایه تهیه کنید. نیازی هم نیست گران قیمت باشد بلکه یک سه پایه ارزان قیمت هم ارزشش را دارد و باعث بهبود کیفیت عکس‌هایتان می‌شود.

۴- هر روز عکس بگیرید

سعی کنید هر روز عکس بگیرید اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، مطمئن شوید که زمان زیادی را برای تمرین عکاسی گذاشته‌اید. مطمئن باشید با تمرین کردن هر روز بهتر می‌شوید.

۵- نترسید و امتحان کنید

نترسیدن یکی از فاکتورهای مهم آموزش عکاسی برای آماتورها می‌باشد. عکس گرفتن با دوربین دیجیتالی هزینه‌ای ندارد و به راحتی می‌توانید پاک کنید پس نترسید و از هر موقعیت چندین عکس مختلف بگیرید.

آموزش عکاسی برای آماتورها

اموزش عکاسی مقدماتی

۶- لیستی از عکس‌هایی که دوست دارید بگیرید ، بنویسید

همیشه یک لیست در گوشی هوشمند خودتان داشته باشید. موقعیت‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید را در نظر داشته باشید در صورت رو به رو شدن با این موقعیت با توجه به نور و شرایط مناسب عکس را بگیرید.

۷- از فرآیند یادگیری لذت ببرید

بهترین قسمت داشتن یک سرگرمی مانند عکاسی این است که همیشه چیز های جدیدی برای یادگیری پیدا می‌کنید. به همه چیز در اطراف با دقت نگاه کنید شاید موقعیت‌های مناسبی برای عکاسی را فراهم کنند.

۸-قوانین اساسی را بیاموزید

در ادامه آموزش عکاسی برای آماتورها به بحث مهم قوانین می‌رسیم. همه‌ی قوانین مربوط به عکاسی را یاد بگیرید می‌توانید از مقاله‌های موجود در اینترنت این اطلاعات را به دست آورید. همچنین از منابع رایگان برای عکاسی استفاده کنید.

۹- هیچ چیز را نادیده نگیرید

ساده از کنار سوژه‌ها رد نشوید سعی کنید با دید بازتری به اطرافتان نگاه کنید. گلدان‌های خانه سوژه مناسبی هستند. اغلب یک موضوع ساده عنوان عکس زیبایی می‌شود.

۱۰- تنظیمات دوربین‌تان را چک کنید

بهتر است که همه‌ی دکمه‎های بزرگ و کوچک دوربین‌تان را با دقت چک کنید و دستورالعمل استفاده از آن‌ها را یاد بگیرید. سعی کنید از سوژه‌های خود با تنظیمات مختلف عکس بگیرید تا متوجه شوید که کدام حالت را بیشتر دوست دارید.

13 دیدگاه برای “نکات ساد‌‌ه‌ای که باید برای عکاسی آماتور بدانید

 1. چشم عسلی گفته:

  مرسی من عکاسی رو خیلی دوس دارم
  من یک دوربین دارم مال تقریبا ۳۰ سال پیشه ولی بزرگ و خوبه فقط قدیمیه
  یکیم دارم جدیده ولی کوچیکه
  به نظرتون با کدوم کار کنم؟
  یا برم جدید بگیرم؟

 2. Faezeh گفته:

  جواب بدین لطفا
  اگه بخوام عکاسی یاد بگیرم برای شروع چه چیزایی لازم دارم ؟

 3. شیما گفته:

  چشم عسلی جون کوچولوئه هم شیکه چون کوچولوئه به نظرم هم جا نمیگیره باهاش عکس بگیر…..ولی به نظرم کیفیت هر کدوم بهتره از اون استفاده کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.