نکات ساده در مورد کوتاهی مو

نکات ساده در مورد کوتاهی مو

نکات آموزشی مو – کوتاهی مو زنانه و دخترانه

نکات ساده در مورد کوتاهی مو – همه خانوم‌ها حتی برای یک بار هم شده برای تنوع به ظاهر و قیافه خود تصمیم می‌گیرند که موهای خود را کوتاه کنند ولی کوتاه کردن مو ریسک بزرگی به نظر می‌آید چون اگر مورد پسندتان نباشد چاره‌ای جز صبر برای بلند شدن مو ندارید! پس باید مدل انتخابی و تصمیمتان به سادگی نباشد. ابتدا باید واقعا تصمیم بگیرید که به این تغییر بزرگ آماده هستید و علاقه دارید؟! اگر متاهل هستید حتما باید نظر همسرتان را در مورد کوتاهی مو بدانید.

کوتاهی مو – برای کوتاهی مو ابتدا باید روحیه آن را پیدا کنید سپس عکس مدل دلخواه خود را پیدا کنید و سپس با آرامش و خیال راحت به آرایشگاه مورد اطمینان مراجعه کرده و تنوع اساسی را به وجود آورید. در مورد کوتاهی مو مرحله به مرحله پیش بروید.

نکاتی در مورد کوتاهی مو ، کوتاهی مو زنانه

در ادامه این مطلب نکات ساده در مورد کوتاهی مو مو زنانه و دخترانه را که شاید همه ما از آن آگاه هستیم ، را مطالعه می‌کنیم تا برای همیشه در ذهنمان ثبت شود. با ما همراه باشید.

نکات ساده در مورد کوتاهی مو

هنگامی که عصبانی هستید ، آرایشگاه نروید

اگر نامزدتان را از دست داده‌اید یا از کار اخراج شده‌اید یا با نزدیک‌ترین دوست‌ خود دعوا کرده‌اید ، مطمئن باشید که اصلا وقت خوبی برای رفتن به آرایشگاه و تغییر مدل موهایتان نمی‌باشد چون احساسات‌ شما می‌تواند روی تصمیم‌گیری‌هایتان اثر بگذارد و مدلی انتخاب کنید که بعد از گذشت چند روز پشیمان شوید.

آرایشگران نمی‌تواند فکر شما را بخوانند

یادتان باشد که آرایشگرتان نمی‌توانند به شما بگوید که چه می‌خواهید. اگر هیچ نظری ندارید ، ابتدا برای مشاوره وقت بگذارید نه برای رفتن به آرایشگاه. طی مشاوره با متخصص زیبایی می‌توانید با دیدن مدل‌ها و عکس‌های مختلف و بیان نیازهایتان ، مدل موی مناسب برای خود را انتخاب نمایید.

تغییر مدل ناگهانی ، تغییر کلی نمی‌دهد

یک آرایشگر خوب ، می‌تواند ظاهرتان را خوشایندتر کند و بافت طبیعی موهای شما را به بهترین حالت ممکن‌ درآورد اما فراموش نکنید که هیچ‌وقت بافت مو ، چهره یا زندگی‌ شما را به‌کلی تغییر نخواهد داد.

درگیر جزییات نشوید

اگر شما فرق وسط باز می‌کنید و این مطلب را به آرایشگرتان هم گفته‌اید، به این معنی نیست که او باید اصلاح مویتان را هم از وسط شروع کند. به آرایشگرتان اطمینان کنید و به یاد داشته باشید که وقتی مدل موی مورد نظرتان را به او اطلاع داده‌اید ، بقیه کارها را به عهده آرایشگاه بگذارید و تاکید نکنید.

نکات ساده در مورد کوتاهی مو

دیر به آریشگاه نروید!

ممکن است با دیر رسیدن مشتری به آرایشگاه ، همه برنامه‌های آرایشگر را به‌ هم بریزد: «اگر ۱۰ دقیقه دیر بیایید ، ۱۰ دقیقه دیگر هم لازم است که آماده شوید ، چای یا قهوه‌ای بنوشید و به محل مورد نظر بروید و تنها استرس برای آرایشگر می‌ماند که چطور با زمانی کمتر بهترین اصلاح مو را برای شما انجام دهد.» و این باعث به وجود آمدن خطای کوچک یا بزرگ می‌شود.

نباید دوستان‌ را هم با خود ببرید

وقت آرایشگاهی که گرفته‌ید تنها برای شماست ، نه برای دوستانتان ؛ آرایشگری می‌گفت: «اگر دوستان فرد در حین انجام کار آنجا باشند ، کارها به هم خواهد ریخت.» همچنین موجب می‌شود که آرایشگر فکر کند نه تنها باید شما را راضی کند ، بلکه باید کاری کند که همراهانتان هم راضی شوند ؛ و این انصاف نیست.

آرامش داشته باشید

خیلی بهتر است که در زمان اصلاح مو آرام ، راحت ، خونسرد و خالی از استرس باشید تا بهتر بتوانید با آرایشگرتان صحبت کنید و مدل موی مورد علاقه‌تان را برای او توضیح دهید.

تصویر مدل موی مورد نظرتان را داشته باشید

همه آرایشگرهایی که با آن‌ها صحبت شده است ، عقیده دارند که برای کوتاهی مو ، آوردن عکس بهترین راه برای بیان مقصودتان و تشریح مدل موی دلخواهتان است. حتی بعضی می‌گفتند آوردن عکس مدل موهایی که بدتان می‌آید و نمی‌خواهید هم بسیار مفید است. با این کار خیلی واضح‌تر علایقتان را بیان می‌کنید و مدل موی مورد نظرتان را به آرایشگر تشریح می‌کنید.

بعد از آرایشگاه، نظر دوستانتان را بپرسید

با این کار می‌توانید از نظر دوستانتان هم باخبر شوید و اگر خواستید ، در دفعات بعدی پیشنهادهای آن‌ها را هم به کار گیرید.

نکات ساده در مورد کوتاهی مو

–    در نظر گرفتن فرم صورت (بیضی ، گرد ، مربع ، مستطیل ، مثلث ، به شکل قلب (مثلث معکوس) یا لوزی.
–    جنس مو و شکل ظاهری مو
–    سن و موقعیت اجتماعی شخص
–    توجه به پرپشتی و کم‌پشتی موها
–    چاقی یا لاغری شخص
–    رعایت کردن میل و خواسته مشتری با راهنمایی آرایشگر
–    رعایت فاصله مناسب به نحوی که آرایشگر بتواند با تسلط کامل کار خود را انجام دهد
–    طرز صحیح ایستادن آرایشگر به شکلی که از نظر بدنی حالت قائم استخوان‌بندی او تغییر نکند
–    تمیز و نم‌دار بودن موها هنگام کوپ، تقسیم‌بندی صحیح مو برای کوپ مورد نظر.
–    معمولا قبل از کوپ باید موها را شست و با حوله آب اضافی آن را گرفت به‌طوری که حالت و فرم طبیعی موها کاملا مشخص باشد.
–    به‌کار بردن وسایل کار مناسب (تیغ ، قیچی ، شانه) برای انواع کوپ و طرز صحیح استفاده و نگه‌داشتن آن‌ها در دست

6 دیدگاه برای “نکات ساده در مورد کوتاهی مو

  1. مهدیه گفته:

    آدم واسه خواستگاریش اینقدر دنگ و فنگ نداره که شما واسه مو کوتاه کردن این همه نکته گذاشتین…???

    • رحـان جعفـری گفته:

      در پاسخ به مهدیه– به عنوان یک دختر سختترین کاره … یه تغییر اساسی که اگه درست تصمیم گرفته نشه تا بلند شدن مو باید تحمل کرد… مو تو زیبایی چهره خیلی تاثیر داره 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.