نکات ریز و جدید آشپزی – در مورد آشپزی بیشتر بدانیم

نکات ریز و جدید آشپزی

در این مطلب قصد دارم برای شما خانوم‌های علاقه مند به آشپزی نکات ریز و جدید آشپزی را آموزش بدهم که به رعایت این نکات ریز و جدید آشپزی می‌توانید یک غذای خوشمزه‌تر درست کنید. برای آشپزی بهتر و خوشمزه‌تر لازم است که هر خانومی این نکات را بداند و در موقع آشپزی آن‌ها را رعایت کند.

نکات ریز و جدید آشپزی

نکات ریز و جدید آشپزی

 

۱) اولین نکته از نکات ریز و جدید آشپزی این است که : برای پختن کیک فر باید نیم ساعت قبل داغ شود. برای شیرینی ۱۰دقیقه قبل باید فر را روشن کنیم. البته سینی فر نباید داخل فر باشد که داغ شود. مخصوصا برای شیرینی‌های که روی سینی فر چیده می‌شوند.

۲) ظرف کرم یا ژله باید فلزی باشد. ظرف‌های چینی یا نشکن مناسب نمی‌باشد زیرا کرم یا ژله از داخل آن برنمی‌گردد مگر آن که بخواهید در همان ظرف سرو کنید.

۳) از دیگر نکات ریز و جدید آشپزی می‌‌توان به این مورد اشاره کرد که اگر موقع پهن کردن خمیر پیراشکی , زیاد آرد زیرش بریزید و آرد به خورد خمیر زیاد بره دیگه پف مورد نظر را نخواهید داشت و بافت خمیر می‌مونه , چون سنگین میشه

۴)گاهی به مارمالادها (مرباهای له شده یا رنده شده و پوره شده) در انتها کمی ژلاتین اضافه می‌کنند تا هم غلیظ شود و هم شفاف شود.

۵) جوهر لیمو برای جلوگیری از شکرک زدن مربا است که می‌توان از آبلیمو هم استفاده کرد و آهک برای این است که مواد مربا ترد شود. به جای آهک نمی‌شود جوهر لیمو بکار برد.

۶) وقتی بستنی و یا خامه یا ماست را می‌ریزید داخل محلول ژله, اگر آب خیلی داغ باشد بستنی و خامه به صورت دون دون در می‌ایند باید بگذارید مایه ژله (پودر ژله مخلوط با آبجوش ) از داغی بیفتد سپس بستنی و خامه یا ماست زده شده را اضافه کنید.

۷) دلیل زبرشدن کیک: ۱- درشت بودن شکر باعث زبر شدن و خراب شدن کیک می‌شود. ۲-کم زدن شکر و کره باعث زبر شدن کیک می‌شود.

۸) درتهیه شیرینی باقلوا: شهد اگر زیاد بجوشد و سفت شود باعث می‌شود که باقلوا بسیار چسبناک و سفت شود. شهد باید از شربت مربا رقیق‌تر باشد.

۹) در طی پخت سمنو باید مرتبا هم بخورد بطوری‌که با یک لحظه غفلت سریعا و حتما می‌سوزد. پس نیاز به نیروی کار زیاد و ورزیده دارد.

۱۰) مورد آخر از نکات ریز و جدید آشپزی این است که : برای این که مربای مورد نظرتان نرم و لطیف شود ، حتماً میوه‌ها را قبل از اضافه کردن به شکر، بپزید ، زیرا شکر باعث سفت شدن پوست میوه می‌شود .

2 دیدگاه برای “نکات ریز و جدید آشپزی – در مورد آشپزی بیشتر بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.