نکات ریز خانه داری – نکات ساده و کاربردی

نکات ریز خانه داری

نکات ریز خانه داری – نکات کلیدی و کابردی برای خانه داری

برای هر خانم خانه داری ، داشتن خانه و دکوراسیون زیبا و تمیز یک آرزو و خواسته است. همه مردان و خانم‌ها می‌خواهند ، یک خانه تمیز و مرتب داشته باشند ولی این کار ممکن است خسته کننده و سخت به نظر برسد. بعضی مواقع هم با وجود تمیز کردن خانه ، کودک و یا همسرتان ممکن است خانه را به هم بریزد و تمیز کردن دوباره آن کار بسیار سختی به نظر می‌رسد. و لی می‌توان با رعایت کردن نکات ریز خانه داری به این مسئله پایان داد.

نکات خانه داری

 

در این مطلب از مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها ، نکات ریز خانه داری ساده و کاربردی را برایتان آماده کرده‌ایم تا همیشه خانه تمیز و مرتب داشته باشید. امیدواریم این توصیه‌ها برایتان مفید باشد.

نکات ریز خانه داری – چگونه خانه تمیزی داشته باشیم؟

برنامه ریزی کنید

برای آن که خانه را خوب و عالی تمیز کنید ، برنامه ریزی کنید. قسمت‌هایی که باید تمیز شوند مانند آشپزخانه ، سرویس‌های بهداشتی ، زمین و پنجره‌ها را در نظر بگیرید.

برنامه پنج روزه برای خودتان داشته باشید

برای نظافت و مرتب بودن منزل ، یک برنامه پنج روزه در نظر داشته باشید. در روز اول و چهارم کل خانه را گردگیری نمایید. از برس‌های گردگیر و دستمال مناسب مبل استفاده کنید. روی مبل‌ها را جاروبرقی بکشید. گردوغبار پرده‌ها را با جاروبرقی بگیرید. روز دوم و پنجم ، موادغذایی باقی مانده و بی‌استفاده داخل یخچال را دور بریزید و یخچال را تمیز نمایید.

برای تلنبار نشدن لباس‎‌های کثیف ، یک یا دو بار ماشین لباسشویی را روشن نمایید. در حالی که برنامه مورد علاقه‌تان را می‌بینید، برای پر شدن لباسشویی ، از همسر و بچه‌هایتان کمک بخواهید.

به بچه‌ها آموزش دهید که لباس‌هایشان را در کشوی مخصوص خود قرار دهند و قبل از بیرون آوردن اسباب بازی جدید ، اسباب بازی قبلی را سر جای خود قرار دهید. روز سوم را به تمیز کردن کف زمین و کلیه سطوح سخت اختصاص دهید. کف زمین را طی و فرش‌ها را جاروبرقی بکشید.

نکات خانه داری – نکات اصلی

جایگذاری مواد شوینده

از دیگر نکات ریز خانه داری می‌توان به این اشاره کرد که : مواد شوینده و ضدعفونی کننده را زیر سینک آشپزخانه و کابینت روشویی قرار دهید. شستشوی سریع و روزانه باعث می‌شود این قسمت‌ها همیشه تمیز و عاری از جرم باشند. با قرار دادن شیشه پاک کن در این قسمت ، لکه‌های آینه‌ها و درهای شیشه‌ای را به آسانی پاک نمایید.

تمیز کردن حمام

بعد از هر حمام ، آینه و روشویی را خشک کنید تا این قسمت همیشه تمیز به نظر بیاید. بعد از استحمام آخرین عضو خانواده ، با استفاده از اسپری تمیزکننده مخصوص حمام (که برای دسترسی آسان زیر سینک قرار داده‌اید) این فضا را تمیز و ضدعفونی نمایید.

تمیز کردن دستشویی

آخرین نکته از نکات ریز خانه داری این است که : شب‌ها قبل از خواب ، دستشویی را با برس مخصوص خود تمیز کنید. با انجام روزانه این کارها خانه‌ای همیشه تمیز ، مرتب و ضدعفونی شده خواهید داشت.

2 دیدگاه برای “نکات ریز خانه داری – نکات ساده و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.