نکات آموزشی در عکاسی

با این نکات عکس‌های زیباتر و هنری‌تری بگیرید!

با توجه به افزایش طرفداران فضای مجازی و علاقه به اشتراک‌گذاری عکس‌های زیبا، علاقه‌مندان به هنر عکاسی بسیار بیشتر از قبل شده است. عکس گرفتن هم برای خود نکات و قواعدی دارد تا در نهایت یک عکس زیبا از خود به ثبت برسانید و خاطرات خوش زندگی را ماندگار کنید. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم برخی از نکات آموزشی در عکاسی را بیان کنیم تا با کمک آن بتوانیم عکس زیبایی بگیریم. همراه ما باشید.

اهمیت عکاسی در زندگی افراد

آموزش عکاسی آماتور

از زمان‌های قدیم حوزه عکاسی طرفدارانی داشت و عده زیادی مشغول عکاسی از طبیعت و یا افراد بوده و کار خود را با عشق انجام می‌داده‌اند، هنر عکاسی هنر ارزشمندی است که باعث ثبت خاطرات افراد می‌شود.

امروزه با گسترش فضای مجازی و افزایش کاربران این فضا، تعدی زیادی از افراد به حوزه عکاسی علاقه زیادی پیدا کرده‌اند و روز به روز به محبوبیت این هنر افزوده می‌شود. با عکاسی می‌توانید بهترین دوران زندگی خود، خاطرات شیرین، جشن تولدها و … را ماندگار کرده و به ثبت رسانید. هر چه این عکس را زیباتر بیندازید، خاطره زیباتری در ذهنتان باقی خواهد ماند.

با ژست عکاسی زیبا و حرفه‌ای، می‌توانید تمامی ایرادهای چهره و اندام خود را بپوشانید. باید آن‌قدر حرفه عکس گرفتن را تمرین کنید تا بهترین ژست عکاسی و بهترین زاویه برای صورت و اندام خود را پیدا کنید و تا تمامی ایرادهایتان پنهان شده و در همه عکس‌هایتان زیبا دیده شوید.

حال در ادامه این مطلب نکات آموزشی در عکاسی را بیان می‌کنیم:

نکات آموزشی در عکاسی

آموزش عکاسی پرتره

داشتن عکس زیبا با لبخند

لبخند، عکس را زیبا و بی‌نظیر می‌کند ولی نه لبخندی که از روی اجبار باشد، شاید از نظر ما لبخند یک نوع باشد ولی این گونه نیست. در عکس می‌توان لبخند طبیعی و مصنوعی را از هم تشخیص داد. لبخند باید به صورت ملیح و از ته دل باشد تا وقتی کسی عکس را دید، حس خوبی به او منتقل شود.

شاید خیلی‌ها از لبخند زدن در عکس اجتناب کنند چون نظرشان این است که با لبخند شدن در صورتشان چین و چروک زیادی ایجاد می‌شود که این زیبا نیست. در حالی که این طرز فکر صحیح نیست، با لبخند زدن چهره شما جوان دیده خواهد شد و چین و چروک هم به چشم نمی‌آید.

ژست مناسب برای چانه

شاید خیلی از افراد از چانه خود شکایت داشته باشد و بگویند در عکس چانه‌شان خیلی مقابل چشم است و به همین دلیل حتی بعضی از افراد از عکس انداختن دوری می‌کنند و یا در تلاش هستند که آن را مخفی کنند تا عکسشان خراب نشود.

آموزش عکاسی مقدماتی

کافیست نکات زیر را رعایت کنید:

  • چانه‌تان را به داخل نکشید، این کار باعث می‌شود غبغب شما بزرگ‌تر دیده شود.
  • چانه‌تان را جلو بکشید، این کار زیر گلو شما سایه ایجاد می‌کند و همچنین غبغب را تقریباً از بین می‌برد.

تاثیر بینی در عکس چگونه است؟

مشکل خیلی از افراد بینی‌شان است و از بزرگ بودن بینی خود شکایت دارند. این گونه افراد اغلب از عکس‌های سلفی فرار می‌کنند، در حالی که اگر زاویه مناسب صورت خود را پیدا کنند، بینی‌شان در عکس بزرگ نخواهد افتاد. یکی از نکات آموزشی در عکاسی این است که به صورت کاملا نیم‌رخ عکس نگیرید چون بینی را بزرگ‌تر از آن چه هست، نشان می‌دهد. صورتتان را با زاویه ۴۵ درجه (سه رخ یا سه چهارم رخ) یا کمتر نسبت به دوربین قرار دهید تا بینی شما کوچکتر دیده شود.

آموزش عکاسی آماتور

خنده در زیبایی عکس تاثیر زیادی دارد

خندیدن هم مانند لبخند زدن باید طبیعی و از ته دل باشد، برای همین بهتر است عکس لحظه خندیدن به صورت شکاری باشد چون خنده به صورت ارادی خیلی متفاوت از خنده غیرارادی است. برای این که خنده‌تان زیبا باشد باید دندان‌های زیبایی هم داشته باشد و برای داشتن دندان‌های زیبا و سفید باید هر روز از دندان‌هایتان مراقبت کنید و در صورت نیاز به دندان‌پزشکی مراجعه نمایید تا مشکلات دندان‌هایتان برطرف گردد.

تاثیر چشمان در عکس بسیار عمیق است

چشم‌ها همانطور که در ظاهر افراد و در روبارویی تاثیر زیادی دارد، در عکس هم به همان اندازه تاثیر دارد، پس در عکس نیز به حالت چشمان توجه کنید. شاید تفاوت لبخند و خنده مصنوعی همین چشم‌ها هستند، یک جمله معروف هست که می‌گوید با چشم‌هایتان بخندید!

https://suratiha.com/wp-content/uploads/2018/04/3-6.jpg

موهای زیبا عکس را هم زیبا می‌کند

یکی دیگر از نکات آموزشی در عکاسی موها هستند. موهای یک خانم تاثیر زیادی روی زیبایی‌اش دارد در عکس نیز توجه بسیاری از افراد، جذب موها می‌شود بنابراین از موهای خود در گرفتن عکس زیبا استفاده کنید. نیازی نیست هر روز به آرایشگاه بروید، بلکه تنها شانه کردن و با دست حالت دادن موها کافی است به عبارت دیگر موهایتان مرتب دیده شود. در عکس‌های معمولی بهتر است موهایتان را کنار بزنید ولی در عکس‌های هنری آزاد هستید که با موهایتان بازی کنید.

در ادامه کلیپی از ژست‌های عکاسی دخترانه تکی را مشاهده می‌کنید، امیدواریم بتوانید ایده‌های جالبی گرفته و عکس‌های خیلی زیبایی بگیرید.

کلیپ ژست‎های عکاسی دخترانهدانلود کلیپ ژست عکاسی دخترانه
امیدوارم این مطلب از مجله در مورد “نکات آموزشی در عکاسی” مورد پسندتان واقع شده باشد، با تمرین و تکرار می‌توانید بهترین ژست عکاسی برای خودتان را پیدا کنید. ممنون از این که همراه ما هستید ♥