نکاتی که هنگام عکس گرفتن باید رعایت کنید

ژست‌های عکاسی اسپورت

ژست‌های عکاسی اسپورت

هنر عکاسی ، هنری است که همه باید بیاموزند و به کار گیرند چون عکس تنها یادگاری است که با شما تا آخر عمرتان ، بعد از گذشت چندین ، باقی خواهد ماند. برای اینکه یک عکس با تیپ اسپرت داشته باشید باید ژست‌های عکاسی اسپورت و دخترانه را بشناشید و سپس شروع به تمرین و تکران آن‌ها کنید در غیر این صورت عکس شما مصنوعی خواهند بود و عکس زیبایی به یادگار باقی نمی‌ماند. امروزه با افزایش کاربران اینستاگرام و تلگرام نیاز به ژست عکاسی و به اشتراک گذاشتن عکس بیشتر حس می‌شود. در ادامه نکات مهم در ژست‌های عکاسی اسپورت را مطالعه می‌کنید.
 ژست‌های عکاسی اسپورت
دوربین را بالاتر بگیرید

همانطور که می‌دانید زاویه دید در عکاسی خیلی مهم است . برای داشتن ژست‌های عکاسی اسپورت ، وقتی با گوشی عکاسی می‌کنید بهترین حالت این است که دوربین را از بالا بگیرید تا عکس زیبایی حاصل شود. در این حالت چین و چروک و ایرادات چهره در عکس کمتر به چشم می‌خورد و همچنین پوست خیلی صاف‌تر دیده می‌شود یک از مزایای دیگری که این کار دارد این است که صورت را کشیده‌تر نشان می‌شود.

ژست های عکس گرفتن دخترانه

به رنگ و طرح لباس دقت کنید

برای داشتن ژست عکاسی اسپورت زیبا به رنگ و طرح لباس توجه کنید. مثلا نباید از رنگ‌ها و طرح‌هایی استفاده کنید که بیش از حد جلب توجه می‌کنند. اگر علاقه دارید عکس سیاه و سفید بگیرید نباید از رنگ‌های سیاه و سفید استفاده کنید که نیاز به روتوش باشد بهتر است از رنگ‌های دیگری استفاده کنید.

ژست‌های عکس گرفتن دخترانه

آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی

صورتتان در اولویت باشد نه لباستان

برای داشتن عکسی زیبا و ماندگار باید صورتتان مورد توجه باشد نه لباس و یا حتی منظره! چهره خود را مرکز دید عکس قرار دهید مثلا پوشیدن لباس‌های ساده و آرام باعث می‌شود توجه از لباس شما سلب شود و به چهره جذب شود.

توجه به رنگ پوست هنگام پوشیدن لباس

در هنگام پوشیدن لباس برای انداختن عکس یادگاری باید به رنگ پوستتان هم توجه کنید و لباس مناسب با رنگ پوست را انتخاب کنید. مثلا اگر پوست سبزه دارید می‌توانید لباس‌های روشن مانند کرمی بپوشید که در عکس نیز زیبا دیده می‌شود اگر رنگ پوست روشنی دارید باید لباس‌های پررنگ استفاده کنید.

یادتان باشد که همیشه لباسی را انتخاب کنید که در آن اعتماد به نفس دارید ، این اعتماد به نفس شماست که شما را زیبا نشان می‌دهد.

نحوه ژست گرفتن در عکس

دقت به جزئیات چهره

همانطور که گفتیم باید هنگام عکس گرفتن ، چهره مورد توجه باشد برای این کار باید به برخی از جزئیات صورت توجه کنید در ادامه این جزئیات را مطالعه می‌کنیم:

  • سعی کنید برق چشمانتان را نشان دهید برای این کار باید زاویه و نور را تنظیم کنید تا چشمانتان براق دیده شود.
  • هیچ وقت با چشمان خسته عکس نگیرید چون کاملا احساس می‌شود.
  • لبخند را فراموش نکنید هر چهره‌ای با لبخند زیباست.
  • مستقیم در مقابل دوربین قرار نگیرید زاویه ۴۵ درجه بهترین زاویه است.
  • هنگام عکس گرفتن زیاد آرایش نکنید.
  • چانه‌تان را زیاد پایین نیندازید.

امیدوارم از این نکات آموزشی مهم درباره ژست‌های عکاسی اسپورت لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه.

13 دیدگاه برای “نکاتی که هنگام عکس گرفتن باید رعایت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.