صورتی‌ها مجله سبک زندگی بانوان و دختران

رنگ کردن مو

نکاتی که در مورد رنگ کردن مو باید بدانید (فیلم کوتاه)

رنگ کردن مو در منزل

رنگ مو یک تنوع اساسی در زیبایی و چهره به وجود می‌آورد ولی عوض کردن رنگ مو باعث آسیب دیدن مو می‌شود پس بهتر است فقط گاهی اوقات تنوع ایجاد کنیم. ولی بعضی از خانم‌ها چون تار مو سفید دارند مجبور هستند مدام موهایشان را رنگ کنند. اگر خودتان بلد باشید دیگر نیازی نیست هزینه زیادی را صرف رنگ کردن مو کنید. با آموزش رنگ کردن مو در منزل هزینه آرایشگاه را نمی‌پردازید. رنگ کردن مو در منزل کار سختی نیست فقط کافی است رنگ مو مناسب تهیه کنید و وسایل مربوط به رنگ کردن مو را داشته باشید. در ادامه نکاتی برای رنگ کردن مو در منزل را بیان می‌کنیم و در آخر فیلم آموزش رنگ کردن مو فانتزی را مشاهده خواهید کرد.

آموزش رنگ کردن مو در منزل

رنگ کردن مو در منزل

رسیدگی به موها

رنگ کردن مو در منزل ابتدا باید موهایتان را مرتب کنید و اگر موخره دارد کوتاه کنید. کلا قبل از رنگ کردن مو باید به موهایتان برسید مثلا اگر خشک و شکننده است باید قبل از رنگ کردن مو در خانه ، آن‌ها را تقویت کنید ، تا از این حالت دور شود. موهای شکننده رنگ مو را نگه نمی‌دارد ، رنگ خوبی از آب در نمی‌آید و کلی معایب دیگر…پس قبل از رنگ کردن مو باید به فکر تغذیه و تقویت مو باشید. چند هفته قبل از رنگ کردن مو بعد از هر حمام ، نرم کننده بزنید تا موهایتان در طول چند هفته نرم شود. علاوه بر نرم شدن ، حکم تغذیه مو را نیز دارد.

یادتان باشد که چند ساعت قبل از رنگ کردن مو در منزل اصلا نرم کننده نزنید باید فقط شامپو بزنید و بهترین روش این است که حمام نکنید رنگ مو در موهای چرب بهتر در می‌آید.

مواظب لکه شدن باشید

یکی از مشکلات رنگ کردن مو در منزل این است که ممکن است رنگ مو به گردن و صورت و لباس و … بریزد و لکه ایجاد شود برای جلوگیری از این کار چند نکته را به خاطر بسپارید اول این که حتما رنگ کردن مو را با دستکش انجام دهید. برای رنگ نگرفتن اطراف صورت ، گردن ، اطراف گوش و … از کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا چرب شود پوست چرب شده رنگ را به خود نمی‌گیرید. اگر پوستتان لکه دار شد با الکل طبی می‌توانید انجام دهید.

آموزش رنگ کردن مو در منزل

مدت زمان ماندن رنگ مو روی سر

نسبت به انتخاب رنگ مو دقت کنید.

باید رنگ مو را با اطمینان انتخاب کنید چون پشیمانی بعد از رنگ کردن مو و عوض کردن رنگ آن به مو آسیب وارد می‌کند. اگر از رنگ مو و تناسب آن با پوست خود مطمئن نیستید ، بهتر است از رنگ موهای موقت استفاده کنید که خیلی زود رنگشان از بین می‌رود. شما باید نسبت به انتخاب رنگ موهایی که دائمی هستند حساس باشید مخصوصا برای انتخاب رنگ موی قرمز بیشتر دقت کنید که به راحتی تغییر پیدا نمی‌کند.

رنگ کردن موهای سفید

برای رنگ کردن موها در منزل باید بدانید که رنگ کردن موهای سفید کمی مشکل است چون اکثر تار موهای سفید ، مخصوصا تار موهای سفید ریز و کلفت اطراف شقیقه‌ها ، در مقابل رنگ شدن مقاومت می‌کنند و به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند. برای خانم‌هایی که  ۷۰ یا ۸۰ درصد از موهایشان سفید است پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا اکسیدان با Vol 20 یا ۳۰ را مستقیما روی موی سفید بگذارید و پس از ۵-۷ دقیقه بشویند سپس از رنگی استفاده کنید که یک درجه تیره‌تر از رنگ دلخواهتان است. چون اکثر موها سفید است و سفید رنگ روشن‌تری را به وجود می‌آورد برای این که بهتر نتیجه بگیرید مدت زمان گذاشتن رنگ را ۴۵ دقیقه در نظر بگیرید.

نکاتی برای رنگ کردن مو در خانه

طرز رنگ کردن موهای سفید

درجه‌بندی رنگ‌ها را بشناسید

برای رنگ کردن مو در منزل باید درجه‌بندی رنگ‌ها را بشناسید. سطح رنگ‌ها را از درجه یک تا ۱۰ تقسیم بندی کرده‌اند. رنگ درجه ۱۰ مو را روشن و درجه یک آن را تیره می‌کند ، به طور کلی درجات رنگ مو را می‌توان به این صورت نشان داد:

  1. سیاه
  2. قهوه‌ای خیلی تیره
  3. قهوه‌ای تیره
  4. قهوه‌ای
  5. قهوه‌ای متوسط
  6. قهوه‌ای روشن
  7. بلوند تیره
  8. بلوند متوسط
  9. بلوند روشن
  10. بلوند پلاتینی روشن

البته ۱۱ و ۱۲ هم در بعضی کاتالوگ‌ها وجود دارد که این رنگ‌ها در ترکیب با این رنگ‌های اصلی برای روشن کنندگی فوق‌العاده زیاد کاربرد دارند.

به شماره اکسیدان توجه کنید

قدرت اکسیدان که به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به کار می‌رود جالب است بدانید که اکسیدان Vol 10 رنگ را فقط به طور جزئی باز می‌کند ، اکسیدان Vol 20 قدرت بازکنندگی و روشن‌کنندگی بالاتری دارد و اکسیدان Vol 30 قدرت روشن کنندگی بسیار بالا را با کمترین میزان رنگ دارد. از آنجایی که اکسیدان های با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور موهای شما را پاک می کند، معمولا توصیه می شود از اکسیدان های با درجه کمتر از ۳۰ استفاده کنید. آمونیاک هم همین خطر را دارد.

نکات رنگ کردن مو در منزل

آموزش رنگ کردن مو تصویری

مراقبت بعد از رنگ زدن مو

بعد از اینکه موهایتان را رنگ کردید باید بیشتر مراقبت موهایتان باشید چون رنگ مو هم باعث خشکی ، ریزش و شکنندگی مو می‌شود پس بهتر است بعد از رنگ کردن مو موهایتان را نرم نگه دارید مثلا روغن زعفران یا روغن زیتون بزنید که چربی و رطوبت مو را برگرداند. حتی بعد از رنگ کردن باید از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. موهایتان را در حالت خیس شانه نزنید. و سعی کنید موهایتان را با سشوار خشک نکنید و اجازه دهید خود به خود خشک شوند.

در مورد انتخاب رنگ بیشتر بدانیم

اگر می‌خواهید موهایتان را کمی تیره‌تر کنید. مثلاً رنگ بلوند روشن را قهوه‌ای تیره کنید این کار چندان سخت و پیچیده نیست و به راحتی با انتخاب یک رنگ موی تیره می‌توانید موهایتان را رنگ کنید. اگر می‌خواهید موهایتان را فقط یک تا دو درجه روشن‌تر کنید در این صورت نیازی به دکلره مو نیست و با انتخاب یک رنگ موی دو درجه روشن‌تر از موی خودتان می‌توانید موها را کمی روشن‌تر کنید.

در ادامه این مطلب فیلم آموزش رنگ کردن مو در منزل به سبک فانتزی و رنگ مو موقت را مشاهده می‌کنید. امیدواریم لذت ببرید.

فیلم آموزش رنگ کردن مو در منزلدانلود فیلم آموزش رنگ کردن مو

امیدوارم از این مطلب آموزشی در مورد رنگ کردن مو در منزل بهره برده باشید و همچنین از” فیلم آموزش رنگ کردن مو در منزل” با رنگ موی موقت و فانتزی که خیلی مد روز است ، خوشتان آمده باشد و مورد توجهتان قرار گرفته باشد. از این که همراه ما هستید بی‌نهایت ، خوشحال هستیم ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها