نکاتی در مورد کوتاهی مو زنانه و دخترانه + ویدئو آموزشی

کوتاهی مو زنانه ، کوتاهی مو دخترانه

کوتاهی مو زنانه و دخترانه

کوتاهی مو زنانه و دخترانه – موها تاثیر زیادی روی زیبایی بانوان دارد و مدل مو تعیین کننده میزان زیبایی خانم‌ها است. بنابراین باید مدل مو را درست و دقیق انتخاب کنید و همچنین آگاهانه تا پشیمان نشوید. بعضی وقت‌ها خانم‌ها برای این که تنوع ایجاد کنند علاقه دارند موهایشان را کوتاه کنند و یا به علت موخره مجبور به کوتاه کردن مو می‌شوند.

کوتاهی مو زنانه ، کوتاهی مو دخترانه

مخصوصا در مورد کوتاهی مو زنانه و با دخترانه باید دقت فراوانی داشته باشید چون بعد از کوتاهی مو دیگر چاره‌ای نخواهید داشت مگر این که تا وقت بلند شدن مو صبر کنید که این برای خانم‌ها کاری طاقت‌فرسا است بنابراین باید مدل کوتاهی مو زنانه و دخترانه را صحیح انتخاب کنید و در هنگام کوتاه کردن مو زنانه و دخترانه باید به نکات اساسی توجه کنید.

هنگام کوتاهی مو به چهره و به فرم صورت خود دقت نمایید باید مدلی را انتخاب کنید که به چهره شما بیاید. حتی ممکن است چهره و فرم صورت شما جوری باشد که کلا مدل کوتاه نیاید. بعد از انجام تست: مدل موی کوتاه به چهره شما می‌آید یا بلند؟ تصمیم بگیرید.

در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها ، نکات اساسی در مورد کوتاهی مو زنانه و دخترانه و در آخر ویدئوی آموزشی کوتاه کردن جلوی مو را مشاهده خواهید کرد با ما همراه باشید.

نکات قبل از کوتاهی مو زنانه و دخترانه

آموزش کوتاهی مو زنانه

دلیل مراجعه خیلی از خانم‌ها به آرایشگاه ، کوتاهی مو است. اما گاهی اوقات بدون در نظر گرفتن مدل خاصی و بدون عکس مدل ، به آرایشگاه مراجعه می‌کنند با تصور این که با بیان کردن مدل کوتاهی مو ، آرایشگر متوجه منظور او شده و  در آخر مدل دلخواه خود را مشاهده می‌کنند ولی اکثر برعکس این اتفاق می‌افتاد و مدل مو دلخواه خود را نمی‌بینند. بنابراین بهتر است عکس مدل کوتاهی مو زنانه یا دخترانه خود را همراه ببرید.

نکاتی در مورد کوتاهی مو زنانه و دخترانه

مراقبت از مو

کم کم کوتاه کنید

ابتدا موهایتان را کمی کوتاه کنید و سپس با توجه به احساستان و اندازه دلخواهتان ، کمی دیگر کوتاه کنید. یعنی مرتبه به مرتبه کوتاه کنید ، چون ممکن است با بک دفعه کوتاه کردن سریع پشیمان شوید ولی دیگر راهی برای جبران وجود ندارد پس از آرایشگرتان بخواهید ، کم کم کوتاهی مو را آغاز کند.

به گردنتان توجه کنید

اگر از گردن خود راضی هستید می‌توانید موهایتان را کاملا کوتاه کنید ولی اگر نسبت به گردنتان اعتماد به نفس ندارید و دوست ندارید دیده شود ، بهتر است موهایتان را همیشه تا پایین گردنتان نگه دارید. چون اگر گردنتان را دوست ندارید و موهایتان را هم کوتاه کنید راهی برای پوشاندن گردنتان ندارید. پس دقت کنید.
کوتاهی مو

کوتاه کردن مو را به تعویق بیاندازید

اگر به طور مرتب هر چند ماه یکبار مثلا اگر ۵ – ۶ هفته یکبار موهایتان را کوتاه می‌کردید بهتر است گاهی تغییر ایجاد کنید و ۳ – ۴ ماه به تعویق بیاندازید. چون دقیقا بعد از ۳ – ۴ ماه انتهای موهای شما شروع به دوشاخه شدن به اصطلاح موخره می‌گیرد. بنابراین باید حتما کوتاه کنید این کوتاه کردن به معنای کوتاه کردن ۵ – ۶  سانتی متری نیست بلکه به اندازه ۱ سانتی متر کفایت می‌کند البته بستگی به اندازه موخره دارد و باید کاملا با قیچی از بین برود.

کوتاهی با موهای خشک

اگر موهایتان جنس خشکی دارد پیشنهاد ما این است که موهایتان را خشک ، کوتاه کنید تا اندازه واقعی پس از خشک شدن مو را بدانید. البته این موضوع را با آرایشگر خود مطرح کنید و نظر او را نیز بپرسید.

مراقبت از موهای کوتاه

آموزش کوتاهی مو زنانه ، کوتاهی مو زنانه

برخلاف تصور ، مراقبت از موهای کوتاه خیلی سخت‌تر از موهای بلند است. پس اگر به این دلیل می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید که به رسیدگی کمتری نیاز دارد باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. درست کردن موهای کوتاه بسیار سخت‌تز از موهای کوتاه است و برای حالت دادن به موها باید زمان بیشتری را صرف کنید و از تافت و ژل مو استفاده کنید. ولی روش آسان‎تر زیباتر کردن موهای کوتاه ، از وسایل دختزانه مانند هدبند ، روسری یا کلیپس ، روبان استفاده کنید.

در عوض شانه کردن موهای کوتاه خیلی راحت‌تر از موهای بلند است حتی بعضی اوقات با دست هم شانه می‌شود. کسی که موی کوتاهی دارد ، چهره جوان‌تری پیدا می‌کند.

فیلم آموزشی کوتاهی مو زنانه و دخترانه

در پایان این مطلب ، فیلم آموزشی کوتاهی جلوی موی سر را خواهیم داشت. کلیپ آموزش کوتاه کردن جلو موی سر را باهم تماشا کنیم.
دانلود فیلم آموزش کوتاهی مو

قسمتی از مو  را که می‌خواهید کوتاه کنید را جدا کنید و موهای پشت سر را ببندید. موهای جدا کرده را با کلیپس ببندید و یک دور بچرخانید سپس یک دور دیگر (بستگی به اندازه مویی است که می‌خواهید کوتاه کنید هر چه بیشتر بچرخانید ، کوتاه‌تر می‌شود) بچرخانید سپس به وسیله تیغ موهای باقی مانده از کلیپس را کوتاه کنید. می‌توانید این کار را با قیچی هم انجام دهید فقط وقتی با قیچی کوتاه کنید خط قیچی باقی می‌ماند.

امیدواریم از این فیلم آموزشی و نکات کوتاهی مو زنانه و دخترانه استفاده کرده باشید و مورد پسندتان باشد.

16 دیدگاه برای “نکاتی در مورد کوتاهی مو زنانه و دخترانه + ویدئو آموزشی

  1. سحر گفته:

    کاش یکی بود موهای مارم کوتاه میکرد به خوبی و دلخوااااه
    خیلی خوب بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.