نورپردازی آشپزخانه

چند ایده برای نورپردازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه است، جایی که اعضای خانواده بعد از یک روز طولانی با هم ملاقات می‌کنند و دور هم جمع می‌شوند. هم چنین آشپزخانه می‌تواند مرکز توجه در طول مهمانی باشد، که در آن، غذای عالی درست می‌شود. برای این که آشپزخانه‌تان را نشان دهید و مطمئن شوید که غذا عالی پخته شده‌ است، به نورپردازی کامل نیاز خواهید داشت. متخصصان در زمینه دکوراسیون ادعا دارند که نورپردازی علاوه بر فایده اصلی آن که روشنایی است، فواید دیگری نیز دارد. نور پردازی آشپزخانه باعث مدرن و به روز دیده شدن آشپزخانه و در نتیجه دکوراسیون کلی منزل شما خواهد شد، پس در دکور منزل نورپردازی آشپزخانه را فراموش نکنید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها در مورد نورپردازی آشپزخانه بحث خواهیم کرد همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری نسبت به این موضوع کسب کنیم.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه

وقتی نوبت به نورپردازی آشپزخانه می‌رسد، انتخاب‌های زیادی وجود دارد. شما اغلب به بیش از یک منبع برای برجسته کردن قسمت‌های خاص آشپزخانه نیاز دارید. در این جا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می‌کند بهترین نورپردازی را برای آشپزخانه خود انتخاب کنید.

ایده‌های نورپردازی آشپزخانه

ایده‌های نورپردازی آشپزخانه

همانطور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه، آشپزخانه است بنابراین باید مطمئن شوید که نورپردازی مناسبی در آشپزخانه وجود دارد. اشیا و وسایل‌های زیادی در آشپزخانه قرار گرفته، که هم از لحاظ عالی دیده شدن اشیا و هم از لحاظ عملکردی به نورپردازی آشپزخانه نیاز احساس میشود.

امیلی Hoefler، متخصص آشپزخانه و حمام در شرکت گروه نوسازی، گفت: ” مهم است که بتوانید آن چه که در آشپزخانه انجام می‌دهید را ببینید، همچنین به طور دقیق باید ببینید در کمد آشپزخانه شما چه وسایلی وجود دارد. روشنایی مناسب آشپزخانه، برای پیدا کردن آن چه که نیاز دارید، ضروری است.”

چراغ شب آشپزخانه

برای افزایش قابلیت بسیار مهم نورپردازی آشپزخانه، Hoefler پیشنهاد می‌کند که تنها یک نور به آشپزخانه اضافه نشود، بلکه ترکیبی از انواع مختلف نور را اضافه نمایید.

او گفت: ” چراغ‌ها، آن چه که در آشپزخانه انجام می‌دهید را، روشن می‌کنند. روشن کردن آشپزخانه و نورپردازی با استفاده از روش LED نه تنها یک راه عالی برای صرفه‌جویی در انرژی است، بلکه برای به دست آوردن رنگ و نور مناسب هم یاری می‌رسانند.”

نورپردازی آشپزخانه مدرن

برای به دست آوردن ترکیب مناسب از نورپردازی آشپزخانه، برخی از قسمت‌ها باید تاسیسات ثابتی را داشته باشند:

  • چراغ سقفی آشپزخانه
  • نورپردازی میز آشپزخانه
  • نورپردازی وسایل آشپزخانه
  • نورپردازی کابینت آشپزخانه
  • چراغ شب آشپزخانه

مطلب پیشنهادی برای شما:

۷ مرحله برای انتخاب رنگ کامل آشپزخانه

نورپردازی در آشپزخانه

همانطور که ممکن است قبلاً هم حدس زده باشید، وسایل روشنایی آشپزخانه نیز می‌توانند تغییر کنند. خبر خوب این است که امروزه سوئیچ مقرون‌به‌صرفه برای ساخت وسایل روشنایی وجود دارد. بنابراین بهتر است از لامپ‌های کم مصرف استفاده کنید که هم هزینه برق کمتری داشته باشد و هم به چشمتان آسیبی نرساند. او گفت: “در حال حاضر هر نوع تزیین نوری، محبوبیت زیادی دارد و وسایل نصب‌شده در آشپزخانه از تعداد زیادی لامپ‌های LED تشکیل شده است.

نورپردازی آشپزخانه مدرن

چراغ سقفی آشپزخانه

زمانی که نوبت به سقف آشپزخانه‌تان می‌رسد، نورپردازی ساده‌ای در آن قرار دارد. اگر شما یک آشپزخانه دارید، باید مطمئن باشید که نورپزدازی برای روشن کردن آن ناحیه و نیز جلب توجه به مرکز آشپزخانه، کمک می‌کند. فقط یادتان باشد که از نورپردازی به مدت زمان طولانی اجتناب کرده و یک روشنایی مشعل کوچک یا نیمه خالی را انتخاب کنید.

چراغ سقفی آشپزخانه

نورپردازی میز آشپزخانه

زمانی که آشپزی می‌کنید، به سمت میز آشپزخانه حرکت خواهید کرد تا از پختن غذایتان و مرحله پایانی آن لذت ببرید. نورپردازی در این نقطه باید نرم‌تر از مناطق دیگر باشد. بسته به اندازه میز آشپزخانه، می‌توانید با ایده‌های مختلف، از لامپ کوچک گرفته تا با لامپ بزرگ، در این ناحیه نورپردازی را انجام دهید.

Hoefler گفت: ” در واقع  آشپزخانه یک اتاق کار بسیار متمرکز است و باید در چیدمان و نورپردازی آن دقت زیادی نمود. داشتن ترکیبی از نورپردازی کاربردی و تزیینی که بر روی سوییچ‌های مختلف قرار دارند، می‌تواند به شما کمک می‌کند که به روشنایی صحیح، در زمان صحیح برسید.

نورپردازی میز آشپزخانه

نورپردازی وسایل آشپزخانه

همانطور که Hoefler ذکر کرد، نورپردازی وسایل آشپزخانه، موضوعی است که به شما کمک می‌کند به پخت‌ و پز، تمیز کردن و دیگر وظایف آشپزخانه خود برسید. این ایده به فوکوس کردن نور در یک منطقه خاص بدون مزاحمت کمک می‌کند. میانگین هزینه روز برای هر روشنایی بین ۲۰ تا ۱۵۰ دلار است.

نورپردازی وسایل آشپزخانه

نورپردازی کابینت آشپزخانه

در آشپزخانه، به نورپردازی کابینت نیاز دارید تا بتوانید دستور پخت غذای خوش‌مزه را کامل کنید. Hoefler بر اهمیت نورپردازی کابینت آشپزخانه تاکید کرد.

او گفت: ” من فکر می‌کنم نورپردازی در کل آشپزخانه مهم است، اما هر جایی که بیش‌ترین زمان را صرف تهیه غذا یا انجام وظایف مختلف می‌کنید، باید نورپردازی بهتری وجود داشته باشد که یکی از این مناطق، کابینت است. نورپردازی کابینت آشپزخانه، حتی نورپردازی در سراسر محیط آشپزخانه را حفظ می‌کند”

معمولا نورپردازی کابینت، با یک نصب کابینت جدید انجام می‌شود، این یک پروژه است و گزینه‌های لامپ LED بسیار زیادی وجود دارند که شما می‌توانید خودتان تهیه و در کابینت نصب کرده و بهترین راه برای روشن کردن رنگ کابینت آشپزخانه را انتخاب کنید.

نورپردازی کابینت آشپزخانه

چراغ شب آشپزخانه

در طول شب چند بار برای گرفتن یک لیوان آب از خواب بیدار می‌شوید؟ به دلایل ایمنی، ممکن است بخواهید یک چراغ شب در آشپزخانه روشن بماند. با این که اکثر چراغ شب‌ها ساده هستند، ولی پیشنهاد می‌کنیم وسیله‌ای را پیدا کنید که بهترین تناسب را با سبک آشپزخانه شما دارد. شاید چراغ شب اغلب به عنوان راهی برای به روز رسانی نورپردازی آشپزخانه‌تان به نظر برسد، اما با این حال، می‌تواند یکی از مهم‌ترین چراغ‌های وسط شب باشد و در حرکت کردن و برداشتن وسایل در هنگام شب به شما کمک کند!

چراغ شب آشپزخانه

 

نتیجه‌گیری

همانطور که می‌بینید، نوع نوری که در آشپزخانه وجود دارد، می‌تواند تفاوت بزرگی در دکوراسیون منزل شما ایجاد کند. بنابراین راهی آسان برای افزایش زیبایی کل منزل است. ابتدا باید دقت کنید و ببینید که چه میزان روشنایی برای آشپزخانه شما نیاز است سپس با توجه به این نکته، تعداد لامپ‌های روشنایی و تزیینی را انتخاب نمایید.

چراغ شب آشپزخانه

ممنون که با این مطلب همراه ما بودید، لطفا نظرات خود را برایمان کامنت کنید ♥

مطلب “نورپردازی آشپزخانه” از منبع زیر برگرفته شده است:

https://www.improvenet.com/a/the-best-lighting-for-your-kitchen