مجله صورتی‌ها

 
نشانه های ظاهری افراد باهوش

آیا می‌دانید نشانه‌های ظاهری افراد باهوش چیست؟

حتما تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که آیا من باهوش هستم؟ نشانه های ظاهری افراد باهوش چیست؟ یا اصلا معیار باهوش بودن چیست؟ از کجا بفهمیم کسی باهوش هست یا نه؟ در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها می‌خواهیم به جواب سوالات شما بپردازیم و نشانه های ظاهری افراد باهوش را بررسی کنیم. با شناخت این نشانه‌های نسبی، شناختی هم از دوستان و اطرافیانمان کسب می‌کنیم. قبل از خواندن این مقاله باید بدانیم که این نشانه‌ها نسبی هستند و ممکن است موارد استثنایی هم وجود داشته باشد، پس معیار قطعی برای باهوش بودن و یا نبودن نیستند ولی طی مطالعات و آزمایشات فراوان این نشانه‌ها کسب شده‌اند.

نشانه های ظاهری افراد باهوش

نشانه های ظاهری افراد باهوش

باهوش بودن افراد برخی نشانه‌های ظاهری را به دنبال دارد که انکار ناپذیر هستند. غالبا افراد باهوش معیارهایی دارند که آنان را از افراد معمولی جدا می‌سازد این معیارها را علم ثابت نکرده و فقط طی بررسی‌ها و تحقیقات این نتایج حاصل شده‌اند در ادامه نشانه های ظاهری افراد باهوش را بیان می‌کنیم:

افراد باهوش بیشتر وقتشان را با خودشان می‌گذرانند

معمولا افراد باهوش به کسی نیاز ندارند، به این معنا که برای شادی و وقت‌گذرانی همیشه نیازمند دیگران نیستند و شادی خود را به دیگران متکی نمی‌کنند. البته شاید این برداشت شود که انان افراد اجتماعی نیستند، در حالی که این گونه نیست اگر کسی را دوست داشته باشند و از همنشینی با او لذت ببرند، مایلند که با او نیز وقت خود را بگذرانند ولی اگر کسی هم نبود، خودشان می‌توانند بهترین اوقات را سپری کنند و از زمان لذت ببرند. این بهترین حالت است که عدم وابستگی به دیگران را نشان می‌دهد.

نشانه های افراد باهوش

افراد باهوش معمولا شب بیداری دارند

افرادی که هوش بالایی دارند، معمولا نمی‌توانند ۱۰-۱۱ شب بخوابند چون ذهنشان مدام مشغول حل مسئله است و زود خوابیدن با درگیری ذهنی عملا امکان‌ناپذیر است. شاید برای کسانی که عادت به زود خوابیدن دارند، این حالت عجیب باشد ولی همین یک دلیل و نشانه برای باهوش بودن است. عملکرد ذهنی این افراد در آرامش شب بیشتر می‌شود و به راحتی و تمرکز بالا می‌توانند به تفکر بپردازند. یادتان باشد که افراد باهوش معمولا کمتر از دیگران خسته می‌شوند.

نسبت به همه چیز کنجکاو هستند

یکی دیگر از نشانه های ظاهری افراد باهوش کنجکاو بودن است، افراد باهوش نسبت به دیگران کنجکاوتر هستند و ساده از کنار هر چیزی رد نمی‌شوند. در این زمینه آلبرت انیشتن می‌گوید: “من استعداد خاصی ندارم، فقط نسبت به همه چیز کنجکاو هستم” افراد باهوش معمولا می‌خواهند همه چیز را بدانند، از مسائل کوچک گرفته تا مسائل بزرگ. مثلا چرا ۲+۲ می‌شود ۴ و یا جهان هستی چگونه به وجود آمده است. مدام از خود سوال می‌پرسند و ذهنشان به دنبال یافتن حوابی برای آن هستند.

یک پژوهش در دانشگاه گلد میس لندن نشان می‌دهد که سرمایه گذاری فکری یا این که مردم چگونه زمان و تلاش خود را در سرمایه گذاری عقل استفاده می‌کنند، نقشی اساسی در رشد شناختی ایفا می‌کند که همین هم نوعی کنجکاوی است.

نشانه های افراد خیلی باهوش

شوخ طبعی یکی از نشانه های ظاهری افراد باهوش

کسی که فیلم کمدی می‌سازد باید هوش بالایی داشته باشد زیرا شوخ طبعی واقعی به هوش بالا نیاز دارد. معمولا کسی که زیاد شوخی می‌کند، اطرافیانش به خودش می‌خندند و نه به عمق حرف‌هایش!

ولی افراد باهوش می‌دانند که چگونه باید مردم را با موضوع و حرف‌هایشان بخندانند. شوخی افراد باهوش، جذاب‌تر، هوشمندانه‌تر است و مخاطب را به موضوع، درگیر کرده و ذهنش را آزاد می‌سازد.

وقتی موضوعی را نمی‌دانند، به راحتی اعتراف می‌کنند

افراد باهوش دقیقا می‌دانند که چه چیز را نمی‌دانند و چه چیز را می‌دانند! افراد باهوش وقتی موضوعی را نمی‌دانند، به راحتی بیان کرده و از ندانستن خود شرمسار نمی‌شوند. بنابراین وقتی در یک موضوع اطلاعات کافی ندارند، وارد بحث با دیگران نمی‌شوند و خود را با کلمه نمی‌دانم راحت می‌کنند در حالی که خیلی از افراد در هر موضوعی نظری دارند و وارد بحث می‌شوند حتی جالب این است که می‌خواهند همه را تسلیم کنند، دقیقا برعکس افراد باهوش!

نشانه های عجیب افراد باهوش

افراد با هوش به شانس اعتقادی ندارند

شاید خیلی از افراد، اتفاقات زندگی و یا هر چیزی را به شانس نسبت می‎دهند، حتی دلیل موفق نبودن خود را نیز بدشانسی می‌دانند در حالی که افراد باهوش اصلا به شانس اعتقادی ندارند و همه چیز را فقط در سعی و تلاش خود می‌دانند و اصلا کاری با شانس ندارند و دلیل شکست خود را کم‌کاری می‌دانند. افراد باهوش واقع‌بین هستند. در موقع شکست نیز، آنقدر تلاش می‌کنند که موفق شوند.

افراد باهوش سازگاری بالایی دارند

طی تحقیقات و نظرسنجی‌های انجام شده، افراد باهوش سازگاری خیلی بالایی نسبت به بقیه افراد دارند و می‌توانند در زمینه‌های مختلف پیشرفت داشته باشند سازگاری درافراد باهوش یعنی ” آن‌ها می‌توانند کارها را علی‌رغم وجود پیچیدگی‌ها و محدویت‌های موجود انجام دهند.” پس افراد باهوش سریع‌تر و بیشتر از افراد دیگر سازگاری با محیط و شرایط را دارا هستند. همچنین افراد باهوش انعطاف‌پذیری بیشتری نیز دارند.

نشانه های باهوش بودن افراد

افراد باهوش معمولا نگران هستند

افراد باهوش معمولا همیشه نگران هستند، نگران نتیجه کارهایشان! ولی خیلی از افراد جامعه اهل ریسک‌های بزرگ هستند و هیچ نگرانی هم بابت نتیجه ندارند ولی افراد باهوش چون دوست دارند همیشه حساب‌شده و منطقی کار کنند، با انجام کارها نیز نگران نتیجه‌ای هستند که کارها ایجاد خواهند کرد.

افراد باهوش معمولا بی‌نظم هستند

بی‌نظمی به این معنا نیست که افراد باهوش لباس‌هایشان مرتب کف اتاق است و … منظور از بی‌نظمی این است که هر چقدر محیط اطراف بی‌نظم باشد، افراد باهوش بدون توجه به آن در ذهن بانظم خود در حال تفکر هستند. فکر نکنید که باهوشی دلیلی برای بی‌نظمی شماست، بلکه باید نشانه‌های زیادی از باهوش شدن شما باشد، فقط بی‌نظمی اثبات باهوشی نیست!

نشانه های افراد باهوش

در حالت کلی نشانه‌هایی که ذکر کردیم، می‌توانند نشانه های ظاهری افراد باهوش باشند، ولی داشتن فقط یک نشانه، اثبات باهوشی نیست شما باید مغز خلاقانه‌ای داشته و بر هر مشکلی بهترین راه‌حل را ارائه دهید.

ممنون که با این مطلب از مجله همراه ما بودید، امیدوارم با شناخت نشانه های ظاهری افراد باهوش به جواب سوالتان برسید، هم این نشانه‌ها را در خودتان بررسی کنید و هم اطرافیانتان. هر گونه انتقاد، پیشنهاد و یا نظری راجع به این مطلب و یا قسمت‌های دیگر دارید، از طریق کامنت به ما اعلام کنید تا در صورت امکان رسیدگی کنیم ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها