بیوگرافی و عکس‌های نرگس آبیار کارگردان فیلم شبی که ماه کامل شد

گالری تصاویر نرگس آبیار

صورتی‌ها: این روزها یکی از پر مخاطب‌ترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی در حال اکران، فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد ماست که موضوع متفاوت و جالبی دارد. فیلمی که در جشنواره‌ی ۹۷ برنده‌ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگرن زن و مرد و چندین عنوان دیگر شد. این فیلم به کارگردانی نرگس آبیار و نویسندگی مشترک او با مرتضی اصفهانی ساخته شده است. به بهانه‌ی اکران عمومی این فیلم سینمایی، قصد داریم شما را بیشتر با کارگردان و نویسنده آن آشنا کنیم. بنابراین در این بخش، بیوگرافی نرگس آبیار و جدیدترین عکس‌های او را خدمت علاقه‌مندان به فیلم و سریال آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی نرگس آبیار

بیوگرافی نرگس آبیار

نرگس آبیار، نویسنده و کارگردان سینما، سال ۱۳۴۹ در شهر تهران متولد شد اما اصالت یزدی دارد. وی فارغ التحصیل رشته ادبیات است و فعالیت داستان‌نویسی خود را از سال ۱۳۷۶ و در حوزه هنری آغاز کرد. او از سال ۱۳۸۴ به ساخت فیلم‌های کوتاه و مستند روی آورد. از مهم‌ترین آثار نرگس آبیار می‌توان به فعالیت در فیلم نفس، فیلم شیار ۱۴۳ و فیلم شبی که ماه کامل شد اشاره کرد.

از یک جایی علاقه مند شدم به نوشتن داستان، داستان های روزنامه دیواری ها را می نوشتم و انشاهایم همیشه خوب بود و از این حرف های همیشگی تا این که در چهارده سالگی شدم معلم نهضت سواد آموزی، آن زمان با مدرک سوم راهنمایی معلم می گرفتند

شروع کردم به درس دادن در شهرک های حاشیه نشین جاده ساوه. هم روستاها و هم شهرک ها. در آن قسمت ها چون از همه ایران آدم زندگی می کند، تجربه های خوبی به دست آوردم.

بیوگرافی نرگس آبیار

معلمی شغل اول نرگس آبیار

نرگس آبیار کار خود را با نوشتن شروع کرد. او از کودکی به نوشتن علاقه‌مند شد و به نوشتن داستان، داستان‌های روزنامه دیواری مشغول شد. به گفته‌ی خودش، انشا‌های او همیشه خوب بود تا اینکه توانست در ۱۴ سالگی معلم نهضت سواد آموزی شود. او تدریس را از شهرک‌ها حاشیه‌نشین و روستاهای جاده ساوه آغاز کرد و در این راه تجربه‌های خوبی به دست آورد.

او در ۱۵ سالگی شروع به فرستان مطلب و محتوا به تعدادی نشریه کرد. تقریبا هر هفته در این نشریات مطالبی اعم از شعر یا داستان از او به چاپ می‌رسید. تا این که در ۱۷ سالگی با تئاتر آشنا شد. پس از تست بازیگری، برگزیده شد و تقریبا راه خودش را از سایر محتوا نویسان جدا کرد. او تنها در یک تئاتر اجرا داشت اما همین مسئله باعث شد تا با فضای ادبی و هنری معاصر ایران آشنا شود.

اولین کتاب نرگس آبیار بنام رمان کوه روی شانه‌های درخت در سال ۱۳۸۰ توسط نشر شاهد چاپ شد، وی تقریبا از آن سال هر ساله یک کتاب به چاپ رسانده است، آخرین کتاب وی رمان نفس در سال ۹۰ است.

بیوگرافی نرگس آبیار

شروع به فعالیت در سینما

اولین بار در سال ۸۵ با فیلم کوتاه بن بست مهربان فیلمسازی را تجربه کرد، تا اسال ۸۹ چندین فیلم کوتاه و مستند ساخت و جوایز معتبر داخلی و خارجی را نیز بدست آورد. نرگس آبیار کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۹۱ در فیلم “اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیک‌ترند” به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم نفس، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای نرگس آبیار محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون گلاره عباسی، گیتی معینی، فاطمه شکری و امیر غفارمنش را تجربه کرد.

نرگس آبیار در سال ۱۳۹۴ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم نرگس آبیار در این سال، فعالیت در فیلم نفس به کارگردانی نرگس آبیار محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی نرگس آبیار فعالیت در فیلم نفس بوده است. نرگس آبیار سال ۱۳۹۴ فیلم نفس به عنوان نویسنده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. نرگس آبیار توانست با فعالیت در فیلم نفس تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر مهران احمدی، ساره نور موسوی، پانته‌آ پناهی‌ها و گلاره عباسی توانست سطح کاری او را متحول کند.

نرگس آبیار علاوه‌بر فیلم نفس، سال ۱۳۹۲ در فیلم شیار ۱۴۳ نیز فعالیت داشته است. نرگس آبیار این‌بار با هنرمندانی چون مریلا زارعی، مهران احمدی، گلاره عباسی و جواد عزتی همکاری داشت.

با اینکه نرگس آبیار را بیشتر بعنوان نویسنده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. نرگس آبیار علاوه‌بر نویسنده به‌عنوان کارگردان و بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار نرگس آبیار در حرفه‌ی کارگردان، فیلم شبی که ماه کامل شد، فیلم نفس، فیلم شیار ۱۴۳ و فیلم اشیا از آنچه در آینه می‌بینید به شما نزدیکترند است. مهم‌ترین اثر نرگس آبیار در حرفه‌ی بازیگر، فیلم ثانیه های سربی است.

بیوگرافی نرگس آبیار

جورواجو از زندگی نرگس آبیار

مسائل مربوط به ازدواج یکی از جالب‌ترین نکات بیوگرافی نرگس آبیار است چرا که او به همراه محمد حسین قاسمی، یکی از زوج‌های هنری ایران هستند. او در سال ۹۳ با محمدحسین قاسمی ازدواج کرد. محمدحسین قاسمی تهیه کننده سینما می‌باشد که در فیلم شیار ۱۴۳ با همسرش نرگس آبیار همکاری کرده بود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

عکس‌ها و بیوگرافی امیر مقاره خواننده جوان گروه ماکان

[/box]

یکی دیگر از بخش‌های جالب بیوگرافی نرگس آبیار علاقه‌ی او به کارهای حاتمی کیا است. او در این همین رابطه می‌گوید: من یک زمانی با فیلم‌ های آقای حاتمی‌ کیا خیلی گریه می‌ کردم، خیلی دوستشان داشتم و نگاهم را عوض کرد چالش در زندگی‌‌ام ایجاد کرد و تکانم داد، او محبوب‌ترین فیلمش در میان آثار حاتمی‌ کیا را از کرخه تا راین می‌داند.

در ادامه بیوگرافی این هنرمند، عکس های نرگس آبیار را به صورت عکس نوشته خدمت شما آماده کرده‌ایم.

عکس های نرگس آبیار

عکس های نرگس آبیار

عکس های جدید نرگس آبیار

عکس های جدید نرگس آبیار

گالری عکس‌های نرگس آبیار

عکس های جدید نرگس آبیار

عکس جدید نرگس آبیار

عکس جدید نرگس آبیار

عکس های نرگس آبیار

عکس های نرگس آبیار

تصاویر نرگس آبیار

تصاویر نرگس آبیار

گالری تصاویر نرگس آبیار

گالری تصاویر نرگس آبیار

عکس های نرگس آبیار

عکس های جدید نرگس آبیار

عکس های جدید نرگس آبیار

گالری عکس های نرگس آبیار

گالری عکسهای نرگس آبیار

عکس جدید نرگس آبیار

عکس جدید نرگس آبیار

عکس های نرگس آبیار

عکس های نرگس آبیار

تصاویر نرگس آبیار

تصاویر نرگس آبیار

بیوگرافی نرگس آبیار را مطالعه و جدیترین عکس‌های وی را مشاهده کردید. ممنون که با این مطلب نیز همراه ما بودید. نظر شما در مورد این هنرمند و کارهای هنری او چیست؟ منتظر نظرات زیبای شما هستیم.

5 دیدگاه برای “بیوگرافی و عکس‌های نرگس آبیار کارگردان فیلم شبی که ماه کامل شد

  1. رانیا گفته:

    وااای چیو پیشنهاد کردین بخونیم اصن ادم دلش موخاد فقط اونو بخونه درررررج

  2. عسل بانو گفته:

    فیلم شبی که ماه کامل شد محشره واقعا مرحبا عالیییییی بود

  3. بهارک گفته:

    اره رانیا جوون راس میگی هزار بارم بخونیم خسته نمیشم..❤❤

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.