نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

زمانی که در آشپزخانه هستید و در آن آشپزی می‌کنید، به طور مدام درب کابینت‎ها باز و بسته می‌شوند که با این‌کار به راحتی امکان چرب شدن و یا خاکی شدن در کمد آشپزخانه فراهم می‌شود. در این مواقع بانوان خانه‌دار به پاک کردن کابینت‌ها می‌پردازند که به احتمال بسیار زیاد روغن خشک شده روی کابینت از بین نخواهد رفت. اگر می‌خواهید کابینت‌های خود را مانند روز اول براق و تمیز کنید با این مطلب از صورتی‌ها با ما همراه باشید تا با نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت آشنا شده و بتوانید آشپزخانه‌ای تمیز بدون چربی داشته باشید.

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

موادی که برای تمیز کردن چربی از روی کابینت نیاز دارید:

  • یک پیمانه آب
  • ۲ حبه صابون کاستیل (Castile soap)
  • ۱۰ قطره روغن اسانس پرتقال

روغن اسانس پرتقال چیست:

روغن اسانس پرتقال از خانواده مرکبات است و از پرتقال به دست می‌آید. روغن پرتقال کاربردهای بسیار زیادی دارد که از جمله کاربردها می‌توان به از بین بردن چربی‌ها در تمیزی آشپزخانه اشاره کرد. علاوه بر این اسانس پرتقال را می‌توان در محل بازی کودکان پخش کرد چون روغن پرتقال انرژی بخش و شادی آور است.

صابون کاستیل چیست:

صابون کاستیل، صابونی است که از روغن زیتون و یا روغن‌های گیاهی دیگر ساخته می‌شود. این صابون مانند هیدرروکسید سدیم یک قلیا به حساب می‌آید که عاری از مواد مضر و شیمیایی است. صابون کاستیل بیشتر برای تمیزکاری منزل کاربرد دارد.

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت:

برای پاک کردن چربی از روی کابینت باید مراحلی را به ترتیب طی کنید. این مراحل را درادامه خواهید خواند.

مرحله اول:تهیه اسپری برای تمیزکاری:

برای تهیه اسپری، یک پیمانه آب، ۲ حبه صابون، ۱۰ قطره روغن پرتقال را با هم مخلوط کنید به طوری که صابون در داخل آب و روغن حل شود. این مخلوط برای تمیزکاری آشپزخانه و کابینت‌ها بسیار مناسب است و نیازی به مواد شیمیایی نیست.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

آموزش تمیز کردن مایکروویو

[/box]

 

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

مرحله دوم: اسپری کردن مخلوط بر کابینت خشک:

برای شروع تمیزکاری آشپزخانه از اولین کابینت شروع کنید و به صورت مرحله به مرحله هر کابینت را با اسپری آماده شده به طور کامل تمیز کنید و سپس بعد از تمیز کردن کابینت اول به سراغ کابینت بعدی بروید. اسپری اماده شده را روی کابینت اسپری کرده و به سراغ مرحله بعد تمیز کاری بروید.

  • زمانی که کابینت‌های خود را تمیز می‌کنید، برای جلوگیری از ریختن مواد پاک کننده بر روی زمین و یا کابینت‌های دیگر بهتر است از یک حوله برای پوشش کف زمین و زیر کابینت استفاده کنید تا مجبور نشوید دوباره زمین و زیر کابینت را تمیز کنید.

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

مرحله سوم: زمان مناسب برای ماندگاری اسپری روی چربی:

بسته به میزان چربی که روی کابینت‌های شما وجود دارد بهتر است بعد از اسپری کردن مخلوط روی کابینت اجازه دهید مخلوط بر روی کابینت مانده و در چربی‌ها نفوذ کند تا به راحتی چربی‌ها از بین بروند.

  • بهتر است در کمترین میزان چربی نیز مخلوط اسپری شده ۲ – ۳ دقیقه بر روی کابینت باقی بماند.

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

مرحله چهارم: تمیز کاری با یک حوله نرم و تمیز:

بعد از نفوذ اسپری بر چربی‌های آشپزخانه یک حوله تمیز و نرم را انتخاب کرده و کابینت خود را تمیز کنید.

  • توجه: از اسفنج ساینده برای تمیز کردن قفسه‌های آشپزخانه خود استفاده نکنید زیرا اسفنج و یا دستمال‌های سفت می‌توانند باعث رنگ رفتگی و یا کنده شدن چوب کابینت‌های شما شوند.

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

در این مرحله از نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت کابینت‌های شما باید تمیز و براق شده باشند اما اگر مقداری چربی باقی مانده است بهتر است مراحل را یک بار دیگر بر روی کابینت انجام دهید تا کابینت شما تمیز شود. قفسه‌های آشپزخانه باید دارای حداقل چربی و کثیفی باشند پس توصیه می‌شود که برای جلوگیری از خراب و فرسوده شدن کابینت‌های آشپزخانه، هفته‌ای یک بار قفسه‌های آشپزخانه‌های خود را تمیز کنید.

نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت

امیدواریم این مطلب از مجله صورتی‌ها برای شما مفید واقع شده باشد. اگر شما نیز تجربه‌ای در رابطه با نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت دارید خوش‌حال می‌شویم این تجربه را با ما در میان بگذارید.

منبع نحوه پاک کردن چربی از روی کابینت:

ehow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.