چگونه با قوانین سختگیرانه مادر خود مقابله کنید

مقابله با مقررات سخت مادر در خانه

همانطور که می‌دانید والدین در زندگی ما نقش بسیار زیادی دارند، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دخالت بیش از حد والدین برایتان اذیت کننده به نظر بیاید و حتی بعضی اوقات زندگی را برای شما سخت کند و اجازه ندهد که در دوران نوجوانی و یا جوانی خوش بگذرانید. این درست است که والدین همیشه صلاح ما را می‌خواهند و همیشه خواستار موفقیت و سلامتی ما هستند؛ اما بعضی اوقات سخت‌گیری افراطی و بیش از حد روی فرزندان اعمال می‌کنند. مادرتان شاید نسبت به شما سخت‌گیرتر باشد، زیرا از پدرتان به شما نزدیک‌تر است و شما زمان زیادی را با او می‌گذرانید و احساس مسئولیت بیشتری نسبت به شما دارد. به نظر شما در مقابل سخت گیری‌های مادر چه کنیم؟ در ادامه مطلب مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها قصد داریم راه‌های مقابله با مقررات سخت مادر در خانه را بیان کنیم.

مقابله با مقررات سخت مادر در خانه

مقابله با مقررات سخت مادر در خانه

تا حالا برایتان پیش آمده است که برای بیرون رفتن با دوستانتان از مادرتان اجازه بگیرید و او شما را از رفتن به بیرون منع کند؟ در حالی که مادر دوستانتان به راحتی اجازه داده و بیرون می‌روند؟

آیا مادرتان همیشه شما را یک دختر کوچک می‌بیند که اجازه هیچ کاری را ندارید؟ شما چند بار در مورد این موضوع با مادرتان صحبت کرده و به نتیجه نرسیده‌اید؟ البته شما باید بدانید که قرار نیست مادرتان به همه خواسته‌ها و اجازه‌هایی که می‌گیرید جواب مثبت دهد ولی بعضی از اوقات باید راه‌های مقابله با مقررات سخت مادر در خانه را بدانید تا بتوانید به راحتی با مادرتان مصالحه کنید تا بین شما مشکلی پیش نیاید. او مادرِ شما است و بیشتر از همه سلامتی و خوشبختی شما را می‌خواهد، پس بهتر است به جای پرخاش، آن‌ها را درک کرده و با آن‌ها مصالحه کرده و از نگرانی در بیاوریم.

مقابله با مقررات سخت مادر در خانه

نیمه راه را با مادرتان بروید

بعضی وقت‌ها مادرهای ما زیاده‌روی می‌کنند و مجبور هستیم که فقط با آن‌ها مصالحه کنیم. آیا می‌خواهید در یک فروشگاه بزرگ با مادرتان قدم بزنید، بدون این که احساس کنید کسی روی شما نظارت و کنترل دارد؟

یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با مقررات سخت مادر در خانه این است که سعی کنید دوستانتان را به خانه بیاورید تا مادرتان با آن‌ها آشنا شود. مهم نیست جنسیت دوستتان چیست. فقط بهترین روش این است که آن‌ها را با مادرتان آشنا کرده و اجازه دهید هم کلام شوند. این کار کمک می‌کند که مادرتان به شما و دوستانتان اعتماد کند.

اگر اجازه ندارید که قبل از ۱۶ سالگی با دوستان خود به قرار بروید، پس از مادرتان بخواهید که به شما اجازه دهد قرارِ گروهی بروید. زیرا مادرتان برخی از دوستانتان را می‌شناسد و به آن‌ها اعتماد دارد، پس درصد این که به شما اجازه دهد، بالا است. در حالت کلی از قوانینی که مادرتان برایتان وضع کرده است خارج نشوید و فقط سعی کنید که این قوانین را برای خودتان آسان‌تر نمایید.

همیشه قبل از هر کاری نصفِ راه را با مادرتان بروید تا اجازه دهد بقیه راه را به تنهایی بروید. همانطور که گفتیم برای برداشتن محدودیت‌ها می‌توانید دوستانتان را با مادرتان آشنا کنید تا مادرتان نسبت به آن‌ها نگرانی نداشته باشد و راحت‌تر اجازه دهد که با آن‌ها به بیرون و گردش بروید.

شاید از نظر شما نگرانی مادرتان بی‌مفهوم باشد در حالی که این گونه نیست و مادرتان بعضی اوقات واقعا حق دارد. فقط ممکن است این نگرانی در حد افراطی باشد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

♦ علائم افسردگی در نوجوانان دختر را جدی بگیرید!

[/box]

مقابله با مقررات سخت مادر

اعتماد مادرتان را به دست آورید

وقتی مادرتان می‌بیند که شما چه قدر مسئولیت پذیر و قابل اعتماد هستید بیشتر تمایل دارد که قوانین خود را در طول زمان، کم و منعطف کند و فضای بیشتری به شما بدهد. پس شما باید اعتماد مادرتان را با پیروی از قوانین مادرتان در تمامی موقعیت‌ها، به دست آورید و هیچ موقع از دست ندهید تا در طول زمان بتوانید راه‌های مقابله با مقررات سخت مادر در خانه را یاد بگیرید و اذیت نشوید.

در این صورت مادرتان می‌بیند که شما چقدر بزرگ شده‌اید و چقدر مسئولیت پذیر هستید ولی برای همیشه قرار است که برای مادرتان کودک بمانید ولی این همیشه بد نیست و نباید شما را آزار دهد، فقط کافیست راه‌های مقابله با مقررات سخت مادر در خانه را یاد بگیرید.

ممنون از این که با مطلب “مقابله با مقررات سخت مادر در خانه” همراه ما بودید، لطفا نظرات خود را در مورد این مطلب بیان کنید.

لینک مطلبی که خواندید:

girlslife

9 دیدگاه برای “چگونه با قوانین سختگیرانه مادر خود مقابله کنید

  1. هانیه گفته:

    خوبه ولی فقط اینا که نیست هزار تا مشکل دیگه داریم اونا چی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.