معرفی کتاب: پرتقال کوکی

معرفی کتاب پرتقال کوکی

مطالعه و کتابخوانی یک سرگرمی بسار مناسب برای دختران و بانوان برای گذراندن زمان های آزاد خود و استفاده درست از آن می باشد. شاید در ابتدا و شروع کار مطالعه و کتابخوانی را خسته کننده تصور کنید ولی اطلا چنین نیست و میتوان با شناخت علایق خود و انتخاب سبک کتاب متناسب با آن این کار به یک علاقه همیشگی تبدیل خواهد شد. در این مطلب من برای شما معرفی کتاب پرتقال کوکی را آماده کرم به همراه خلاصه کتاب پرتقال کوکی که امیدواریم مورد پسند باشد.

معرفی و پیشنهاد کتاب پرتقال کوکی

معرفی کتاب پرتقال کوکی

معرفی کتاب پرتقال کوکی :

در آینده‌ی کابوس‌واری که آنتونی برجس از بریتانیا به تصویر می‌کشد، الکس، یک نوجوان پانزده‌ساله که حکایت خود را به وسیله‌ی یک گویش ابداعی به نام “ندست” تعریف می‌کند، همراه با سه “شخیل” خود پیت، جورجی و دیم و در کنار خلافکاران دیگر، پس از غروب آفتاب شهر را تحت اختیار می‌گیرد و دست به انواع و اقسام جنایات می‌زند.

به دلیل آمار بالای جرم و جنایت دولت تصمیم می‌گیرد به جای زندانی کردن خلافکاران که ظاهراً بی‌فایده است، با استفاده از تکنیک لودُویکو روحیه‌ی خلافکارانه را در آن‌ها از بین ببرد و به عبارتی آنها را اصلاح کند. ولی این سوالی است که رمان از ما می‌پرسد: “اصلاح به چه قیمتی؟”

نویسنده کتاب پرتقال کوکی :

آنتونی برجس

مترجم کتاب پرتقال کوکی :

پری‌رخ هاشمی

تصویری از جلد کتاب :

معرفی کتاب پرتقال کوکی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.