معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

خواندن کتاب‌های گوناکون برای هر انسان زیبایی‌هایی را همراه خود می‌آورد. این زیبایی‌ها در ذهن و قلب انسان به وجود می‌آید با خواندن کتاب قلب و ذهنی زیبا داشته باشیم. با مجله بانوان صورتی‌ها همراه باشید و معرفی کتاب وقتی نیچه گریست را بخوانید. کتابی زیبا و خواندنی.

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست

معرفی کتاب وقتی نیچه گریست :

داستان از آنجا آغاز می‌شود که “لو سالومه” در حال نگارش نامه‌ای برای دکتر بروئر است تا دیدار و قرار ملاقاتی با او داشته باشد و ضمن این دیدار راز تنهایی و البته جنون خودکشی را که در ذهن و روان نیچه پرورش یافته با این پزشک باتجربه در میان بگذارد تا بلکه نیچه را درمان کند. اما دکتر بروئر که ابتدا از درمان نیچه و درگیر شدن با ناخوشی‌های روانی او امتناع می‌کند خود درگیر ماجرای عشقی و دلبستگی به یکی از زنان بیمار خود است و کابوس‌ها و رویاهای پریشان احوالی در رابطه با این عشق مشاهده می‌کند. بطوری‌که بیننده در تمام طول فیلم بارها و حتی به طرق غافلگیر کننده‌ای درگیر رویاها و ضمیر ناخودآگاه دکتر بروئر می‌شود.

در ادامه برخورد و گفتگوهای نیچه با دکتر یوزف بروئر است که به نوعی همکار و هم دروه “زیگموند فروید” نابغه روانشناسی قرن بیستم به شمار می آید. بدانگونه که در داستان آمده گویا “فروید” تحت تاثیر الهامات و آموزه های دکتر بروئر و نیچه بعدها موفق به ابداع سبک روان درمانی مشهور خود و بازیابی ضمیر ناخودآگاه مراجعین و بیمارانش می‌گردد…

نویسنده کتاب وقتی نیچه گریست:

اروین د یالوم

جلد کتاب وقتی نیچه گریست :

وقتی نچه گریست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.