معرفی کتاب من قهرمان نیستم

معرفی کتاب من قهرمان نیستم

هر فردی در زندگی برای رسیدن به موفقیت نیازمند پیشرفت در زمینه‌های مختلف است که برای رسیدن آن یکی از عمده مسائل خواندن کتاب‌های متفاوت در زمینه‌های مختلف می‌باشد. به همین منظور در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها به معرفی کتاب من قهرمان نیستم اثر پیر اوتن گرونیه پرداخته‌ایم. امیدواریم با مطالعه خلاصه و قسمتی از این کتاب، آن را تهیه کرده و بخوانید. با ما همراه باشید.

معرفی کتاب من قهرمان نیستم

معرفی کتاب من قهرمان نیستم

خلاصه‌ای از کتاب من قهرمان نیستم:

کتاب من قهرمان نیستم مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که موضوع آن‌ها خیلی پراکنده و متفاوت می‌باشد. به دلیل تعداد زیاد این داستان‌ها نمی‌توان اشاره‌ای به موضوع کتاب کرد اما می‌توان گفت که داستان کوتاه‌ها شبیه نثری شاعرانه هستند.

قسمتی کوتاه از کتاب من قهرمان نیستم:

عبور از بیابان فقط از نظر یک آدم بی‌خیال که توتون، کاغذ سیگار و فندکش را جا گذاشته باشد طاقت فرسا است و گرنه کسی با سیگار حوصله‌اش سر نمی‌رود.

با همه‌ی این‌ها، فرشته با آن شکل و شمایل خیال‌انگیزش روی دست‌مان مانده بود و مدام بال‌هایش را که بر اثر این حادثه‌ی حیرت‌انگیز سخت مجروح شده بود، تکان می‌داد. پس از این‌که عمیق‌ترین زخمش را با آب شستیم و ضدعفونی کردیم، و با روغن ماساژ دادیم، ناچار شدیم مقداری تخته به یکی از بال‌هایش که بدجوری آسیب دیده بود، ببندیم. این مادلن بود که گفت بهتر است او را در طبقه‌ی بالا، زیر شیروانی که کاملاً امن بود، بگذاریم تا رفته‌رفته مثل روز اولش شود. واقعا هم زود خوب شد. دو روز پیش بود که دیدیم برای هواخوری بال و پری زد، چند لحظه در حیاط گرد و خاکش را تکاند و زیر آفتاب ملایمِ آذر ماه بازگشت. با این‌که فرشته‌ی ما هنوز رنگ‌پریده و رنجور بود، معلوم بود که رو به بهبودی می‌رود.

معرفی کتاب من قهرمان نیستم

بیشتر آدم‌ها از خود هیچ نمی‌پرسند می‌روند و می‌آیند انگار که نگران آینده نیستند یا هرگز نمی‌خواهند از چرایی و چگونگی آن‌چه دیروز بر آن‌ها گذشته باخبر شوند.

داستان‌هایی که آدم تعریف می‌کند نه تنها عاقبت به حقیقت می‌پیوندند بلکه شاید پیش‌بینی واقعیت باشند.

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب من قهرمان نیستم اثر پیر اوتن گرونیه است که توسط خانم خجسته کیهان به زبان فارسی ترجمه شده است.

سال نشر و انتشارات کتاب من قهرمان نیستم:

این کتاب در سال ۱۳۸۶ توسط انتشارات افق به چاپ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.