معرفی کتاب مرگ ایولن ایلیچ

معرفی کتاب مرگ ایولن ایلیچ

اگر دوست دارید اوقات فراغت خود را مفید سپری کنید حتما کتاب را در اولویت خود قرار دهید چون علاوه بر اینکه سرگرمی بسیار خوبی است به شما در زندگی و مشکلات کمک می‌کند. فقط کافی است بدانید که چه سبک کتابی و کدام کتاب را بخوانید. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها معرفی کتاب مرگ ایولن ایلیچ را آماده کرده‌ایم که نوشته لئو تولستوی نویسنده معروف می‌باشد. این کتاب بسیار اعتیاد آور است.

معرفی و پیشنهاد کتاب مرگ ایولن ایلیچ

معرفی کتاب مرگ ایولن ایلیچ

 

معرفی کتاب مرگ ایوان ایلیچ:

داستان با مرگ ایوان ایلیچ آغاز می شود. مرگی که به جای برانگیختن اندوه میان نزدیکانش، بی تفاوتی و خودخواهی را در آنها جان می بخشد. دوست نزدیک او در پی اشغال شغلش و همسر او در فکر دریافت اجرت از دولت است. هیچ کس حتی دختر او از مرگ او اندوهناک نشده و همه ی مراسم هرچند با تشریفات زیاد برگزار شده است اما از درون بوی هیچ نوع محبت و خیرخواهی ای ندارد. همه با فرارسیدن مرگ نزدیکشان طوری رفتار می کنند که گویی او خود مستحقِ مرگ بوده و آنها با سلامتی ای که در بدن دارند کیلومترها از مردن دور هستند.

پیش از اینکه مخاطب ادامه ی کتاب را بخواند ممکن است با وجود بی مهری نزدیکان ایوان به نظرش بیاید که شاید او مرد خوبی برای همسر، خانواده َ، دوستان و یا جامعه ی اطرافش نبوده است. اما وقتی بخش دوم کتاب آغاز می شود این سوء برداشت از بین می رود. تولستوی بخش دوم را با این جمله آغاز می َ کند: «زندگی ایوان ایلیچ بسیار ساده و معمولی بود و از همین رو بسیار هولناک بود.»
ایوان ایلیچ در دستگاه قضا به عنوان قاضی کار می کرد. او که آشنا با تمام قوانین و عرف جامعه بود هیچ گاه از مرزهای موجود فراتر نرفت و همواره شخصیت و فردیت خود را فدای جامعه و انسان های اطراف خود کرد. تمام تصمیم های زندگی اش از جمله ازدواج را بدون در نظر گرفتن علاقه ی شخصی خود انجام داد تا به آنچه که جامعه به عنوان کار درست تعریف می کند وفادار بماند. ایوان ایلیچ به طبقه ی اشرافی و مرفه جامعه تعلق داشت. طبقه ای که در این کتاب به غایت سطحی و خودخواه توصیف شده است. تولستوی نیز خود از این طبقه بود و از بودن در میانشان رنج می برد.

نویسنده کتاب مرگ ایوان ایلیچ:

لئو تولستوی

مترجم کتاب:

صالح حسینی

عکس جلد کتاب مرگ ایوان ایلیچ :

1 دیدگاه برای “معرفی کتاب مرگ ایولن ایلیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.