معرفی کتاب مرگ ایوان لینچ

معرفی کتاب مرگ ایوان لینچ

در این مطلب از بخش معرفی کتاب جدید مجله زنانه و دخترانه صورتی‌ها برای شما دوستان معرفی کتاب مرگ ایوان لینچ را آماده کرده‌ایم.

معرفی کتاب مرگ ایوان لینچ

معرفی کتاب مرگ ایوان لینچ

معرفی کتاب مرگ ایوان ایلیچ :

داستان با مرگ ایوان ایلیچ آغاز می شود. مرگی که به جای برانگیختن اندوه میان نزدیکانش، بی تفاوتی و خودخواهی را در آنها جان می بخشد. دوست نزدیک او در پی اشغال شغلش و همسر او در فکر دریافت اجرت از دولت است. هیچ کس حتی دختر او از مرگ او اندوهناک نشده و همه ی مراسم هرچند با تشریفات زیاد برگزار شده است اما از درون بوی هیچ نوع محبت و خیرخواهی ای ندارد. همه با فرارسیدن مرگ نزدیکشان طوری رفتار می کنند که گویی او خود مستحقِ مرگ بوده و آنها با سلامتی ای که در بدن دارند کیلومترها از مردن دور هستند.

پیش از اینکه مخاطب ادامه ی کتاب را بخواند ممکن است با وجود بی مهری نزدیکان ایوان به نظرش بیاید که شاید او مرد خوبی برای همسر، خانواده َ، دوستان و یا جامعه ی اطرافش نبوده است. اما وقتی بخش دوم کتاب آغاز می شود این سوء برداشت از بین می رود. تولستوی بخش دوم را با این جمله آغاز می َ کند: «زندگی ایوان ایلیچ بسیار ساده و معمولی بود و از همین رو بسیار هولناک بود.»
ایوان ایلیچ در دستگاه قضا به عنوان قاضی کار می کرد. او که آشنا با تمام قوانین و عرف جامعه بود هیچ گاه از مرزهای موجود فراتر نرفت و همواره شخصیت و فردیت خود را فدای جامعه و انسان های اطراف خود کرد. تمام تصمیم های زندگی اش از جمله ازدواج را بدون در نظر گرفتن علاقه ی شخصی خود انجام داد تا به آنچه که جامعه به عنوان کار درست تعریف می کند وفادار بماند. ایوان ایلیچ به طبقه ی اشرافی و مرفه جامعه تعلق داشت. طبقه ای که در این کتاب به غایت سطحی و خودخواه توصیف شده است. تولستوی نیز خود از این طبقه بود و از بودن در میانشان رنج می برد.

نویسنده کتاب مرگ ایوان لینچ:

لئو تالستوی

مترجم کتاب مرگ ایوان لینچ:

صالح حسینی

جلد کتاب مرگ ایوان لینچ :

2 دیدگاه برای “معرفی کتاب مرگ ایوان لینچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.