معرفی کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار

معرفی کتاب عشق های زودگذر ماندگار

یکی از ویژگی‌های افراد موفق که آن‌ها را از افراد دیگر متمایز می‌کند مطالعه و کتابخوانی است. در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها به معرفی کتاب عشق های زودگذر ماندگار می‌پردازیم . ابتدا خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب را خواهید خواند سپس با نویسنده آن آشنا خواهید شد. امیدواریم با مطالعه خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب، کتاب عشق های زودگذر ماندگار را پسندیده و آن را تهیه کرده و بخوانید.

معرفی کتاب عشق های زودگذر ماندگار

معرفی کتاب عشق های زودگذر ماندگار

آندره سرگیویچ مکین نویسنده کتاب عشق‌های ماندگار در سال ۱۹۵۷ در سیبری به دنیا آمد و در شروری رشد پیدا کرد. او به زبان فرانسوی بسیار علاقه‌مند بود و با یک مهاجرت خود را به فرانسه رسانده و اولین کتاب‌های خود را به این زبان منتشر کرد. کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار رمانی است که او از تناقض‌های زندگی خود در سرزمین شوروی و فرانسه نوشته است.

خلاصه‌ای از کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار:

داستان کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار درباره دوره جوانی و میان‌سالی یک فرد است که این رمان از یک یتیم خانه شروع می‌شود و در کنار آن نویسنده دید انتقادی به مسائل تاریخی شروی نشان می‌دهد.

معرفی کتاب عشق های زودگذر ماندگار

قسمت کوتاهی از کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار:

در آن روزهای آفتابی ماه مارس، بعد از کلاس، از حاشیه شهر که دورادورش ریل قطار کشیده بودند، می‌گذشتم، از زیر پل عابر رد می‌شدم و از پای دیوارهای کارخانه، از مسیر درب‌ و داغان مستقیم به بارانداز رودخانه ولگا می‌رفتم و به جایی می‌رسیدم که نمی‌شد نامی برای آن بیابی. مجموعه‌ای از شش یا هفت ایزبا روی زمینی قرار داشت که سابقا باغ میوه بود، یک انبار متروک هم یادآور فعالیت‌های کشاورزی در گذشته‌های دور بود. نزدیک رودخانه انباری از بقایای بندر کوچک ماهی‌گیری به چشم می‌خورد.

اولین زنبی نبود که با قدرت صبورانه‌ی عشقش مرا فریفته خود می‌کرد. با این حال او بود که برای نخستین بار نشانم داد زنی که عشق در خانه‌ی دلش جا دارد دیگر به دنیای ما تعلق ندارد بلکه از این جهان دنیای دیگری می‌آفریند که در آن زندگی می‌کند، حکم می‌راند و زندگی پرتنش زمانه را پوچ و بیهوده می‌انگارد . بله زندگی فراسیاره‌ای.

سکوت بین‌مان دیگر سنگینی نداشت، سناریویی که سه هفته اجرا می‌کردیم به کلی معنایش را از دست داده بود، همه چیز به روال عادی برگشت و دیگر از آن هیجان آتشین خبری نبود، دستی بر شانه و نوازش انگشتان سرمازده از باران جایگزینش شده بود. طوفان به سمت دریا می‌رفت و از غرش می‌افتاد و باران منظم‌تر و سنگین‌تر می‌شد.

نویسنده و مترجم کتاب:

این کتاب اثر آندره سرگیویچ مکین می‌باشد که توسط اسدالله امرایی به زبان فارسی ترجمه شده است.

سال انتشار و انتشارات کتاب:

کتاب عشق‌های زودگذر ماندگار در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات چشمه به چاپ رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.