معرفی کتاب شیر تلخ

معرفی کتاب شیر تلخ

مطالعه کتاب‌های متفاوت برای هر شخصی می‌تواند مفید بوده و او را با شرایط مختلف آشنا سازد و دانسته‌های بسیاری را به او منتقل کند. در ادامه این مطلب از صورتی‌ها به معرفی کتاب شیر تلخ پرداخته‌ایم که می‌توانید با مطالعه خلاصه و قسمت کوتاهی از آن، با کتاب شیر تلخ آشنا شده و در صورت پسندیدن آن را تهیه کرده و بخوانید. با ما همراه باشید.

معرفی کتاب شیر تلخ

معرفی کتاب شیر تلخ

خلاصه‌ای از کتاب شیر تلخ:

الیف شفق یکی از زنان مستقلی بوده است که همیشه با ازدواج و به دنیا آوردن بچه مخالف بوده و اعتقاد داشت که زندگی اجتماعی و کاری زن را دچار صدماتی کرده و تمام زمان را از او می‌گیرد ولی الیف شفق نهایتا عاشق مردی شده و با او ازدواج می‌کند و در پی این ازدواج بچه‌ای به دنیا می‎آورد و تمام مشغله‌ها و افسردگی بعد از زایمان را تجربه می‌کند که در این کتاب الیف شفق تمام گفت و گوهای درونی خود را در این برهه زمانی تعریف کرده و از چه سختی‌هایی در این برهه گذشته است حرف می‌زند.

معرفی کتاب شیر تلخ

قسمت کوتاهی از کتاب شیر تلخ:

رود حاملگی آنقدر پر از جوش و خروش بود که هر قدر می‌خواستم خلاف جریان آب شنا کنم در دهانم آب رفته و غرق می‌شدم. مجبور بودم در جریان این رود خود را رها کنم. با اطاعت کردن از این رود که هر روز مرخروش‌تر می‌شد به گردش برگ‌های تقویم و با تسلیم شدن در برابر نظم اتفاقاتی که دور و برم اتفاق می‌افتاد خودم را در این جریان رها کردم…

یک شب گروهی از پروانه‌ها در قفسه‌ای گرد هم اومده بودند و شمعی که در حال سوختن بود رو تماشا می‌کردند. ماهیت نور اونا رو گیج و مبهوت کرده بود، به همین جهت یکی از افرادشان رو می‌فرستن تا اونو بازرسی کنه. پروانه مامور چندین بار به دور شمع می‌چرخه و با توضیحاتی برمی‌گرده: نور درخشنده‌ای بود. سپس پروانه دوم رفت که بررسی کنه. با مشاهداتش برمی‌گرده: نور گرم بود. در نهایت پروانه‌ی سوم برای بازرسی کردن داوطلب می‌شه. وقتی به پای شمع می‌رسه مانند آن چه دوستانش انجام داده بودند متوقف نمی‌شه، در عوض مستقیم به سمت شعله پرواز می‌کنه و می‌سوزه. تنها او بود که ماهیت نور رو درک کرد.

قسمت کوتاهی از کتاب شیر تلخ

عشق یک روز میلاد است. روزی که تقویم‌ها اعداد خود را به صفر تغییر می‌دهند لحظه‌ای که ساعت‌ها دوباره تنظیم می‌شوند. قبل از عشق هر چیزی که اتفاق افتاده است حکایتی بیش نبوده است انگار پیر نشده است . انگار بعدا به قسمتی از حافظه اضافه شده است و هر آن‌چه بعد از عشق اتفاق افتاده است زمان حال است بدون گذشته و آینده.

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب شیر تلخ یکی از آثار برگزیده الیف شفق است که توسط خانم شالیز فدایی نیا به زبان فارسی ترجمه شده است.

سال انتشار و انتشارات کتاب شیر تلخ:

این کتاب در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات میلکان به چاپ رسیده است.

معرفی کتاب شیر تلخ به پایان رسید. امیدواریم این کتاب مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد.

4 دیدگاه برای “معرفی کتاب شیر تلخ

  1. سوگند گفته:

    خیلی رمان مزخرفیه اولاش خوبه زیباست وسطاشم بد نیست آخرش خیلی مسخره تموم میشه خیلی بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.