معرفی کتاب شفای زندگی

معرفی کتاب شفای زندگی

خواندن کتاب در زندگی خیلی موثر است خانوم‌ها و آقایانی که کتاب می‌خوانند و کتاب را سرلوحه زندگیشان می‌کنند همیشه موفق‌تر از کسانی هستند که کتاب نمی‌خوانند و بر اساس تجربه‌ی گذشتگان زندگی می‌کنند هستند. کتاب بخوانید تا هم زندگی بهتری داشته باشید و هم از نویسندگان کشورمان همایت کنیم. در ادامه به معرفی کتاب شفای زندگی میپردازیم.

معرفی کتاب شفای زندگی

کتاب شفای زندگی

معرفی کتاب شفای زندگی :

لوییز. ال. هی به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه خودیاری و رشد شخصی شناخته شده است. کتاب اول او ” شفای تن” در سال ۱۹۷۲ به رشته تحریر درآمد. در آن دوره نظریه رابطه میان ذهن و بدن به تازگی متداول شده بود. در سال ۱۹۸۸ این کتاب مجددا مورد بازبینی قرار گرفت و گسترش یافت. لوییز توسط این کتاب پرفروش و اثرگذار در ۳۳ کشور به مردم شناخته شد و این کتاب به ۲۵ زبان در سراسر دنیا ترجمه شد. زندگی واقعا بسیار ساده است. از هر دست که بدهیم از همان دست می‌گیریم.

بخشی از کتاب شفای زندگی :

هر رویدادی که در زندگی ما پیش می‌آید بازتاب تفکر درونی ماست . من رفتار ناپسند دیگران را تأیید نمی‌کنم اما اعتقادات ما است که مردمانی را که آن‌گونه رفتار می‌کنند به سوی ما جذب می‌کند. اگر می‌بینید که مدام می‌گویید : (( همه با من چنین و چنان می‌کنند ، از من انتقاد می‌کنند ، هرگز مطابق خواسته‌ام رفتار نمی‌کنند و … )) همین الگوی شماست. در شما اندیشه‌ای هست که مردمانی را به سوی شما می‌کشاند که چنین رفتاری از خود نشان می‌دهند. هرگاه که دیگر این‌گونه نیندیشید، آن‌ها به جایی دیگر می‌روند و این کارها را با کس دیگری می‌کنند زیرا شما دیگر آن‌ها را جذب نمی‌کنید. اکنون چند الگو را نام می‌برم که به جسم صدمه می‌زند : نفرت طولانی چنان بدن را می‌خورد که به مرضی می‌انجامد که آن را سرطان می‌خوانیم. اگر انتقاد به صورت عادت در آید اغلب آرتروز یا ورم مفاصل می‌آورد . ترس و فشار ناشی از آن می‌تواند بیماری‌هایی چون کچلی و ریزش مو ، زخم معده ، و پاهای دردناک به وجود آورد . ولی عفو و بخشش و دست کشیدن از نفرت می‌تواند حتی سرطان را معالجه کند . اگرچه ممکن است این حرف ساده لوحانه به نظر برسد ، اما افراد بسیاری شاهد آن بوده‌اند و تجربه‌اش کرده‌اند( مثل خانم لوییز هی که سرطان خود را این‌گونه درمان کرد).

نویسنده کتاب شفای زندگی:

لوییز هی

مترجم کتاب:

گیتی خوشدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.