معرفی کتاب سکوت قدرت درون‌گراها

معرفی کتاب سکوت

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها معرفی کتاب سکوت قدرت درون گراها است را آماده کرده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب، کتاب سکوت قدرت درون‌گراها را خریداری کرده و مطالعه فرمایید بخصوص اگر شما نیز جزو افراد درون‌گرا هستید این کتاب ارزشمند را از دست ندهید.

معرفی کتاب سکوت قدرت درون گراها

معرفی کتاب سکوت

معرفی کتاب:

کتاب سکوت قدرت درون‌گراها پرفروش‌ترین‌ کتاب لیست نیویورک‌تایمز و پرفروش‌ترین کتاب آمازون در زمینه‌های خلاقیت و نبوغ، روانشناسی رفتاری، روابط بین فردی، مدیریت و… است. کتاب سکوت حاوی اطلاعات بسیار مفید و حاصل تحقیقاتی جامع دربارۀ قدرت سکوت و مزیت‌های برخورداری از زندگی غنی درون است. حتی در برون‌گراترین جوامع، حداقل یک سوم افراد درونگرا هستند. سوزان کین در کتاب قدرت سکوت قدرت درونگراها، نشان می‌دهد تاکنون چه میزان قدرت این افراد دست کم گرفته شده و این موضوع چقدر می‌تواند برای جامعه مضر باشد. در ادامه با این کتاب آشنا خواهید شد.

خلاصه‌ای از کتاب سکوت قدرت درون گراها:

از نگاه روانشناسان، انسان‌ها به دو دسته درون‌گرا و برون‌گرا تقسیم می‌شوند. کتاب سکوت نیز در مورد افراد درون‎گرا می‌باشد. سوزان کین در این کتاب تاکید دارد که درون‌گرایی و برونگرایی دو الگوی بسیار متفاوت رفتاری و شخصیتی هستند که به یک اندازه ارزشمند محسوب می‌شوند و می‌توانند در دنیای ما اثربخش و تاثیرگذار باشند.

در این کتاب خانم سوزان کین داستان‌های بسیار جالبی را روایت کرده است که در پایان کتاب متوجه خواهید شد که افراد ویژگی‌های جالبی نظیر درون‌گرایی دارند. به عنوان مثال زن سیاه پوستی که باعث شعله ور شدن جنبش مدنی آمریک شد یک فرد درون‌گرا بود. در کتاب سکوت قدرت درون‌گراها با اشاره به داستان‌ها و افراد مختلف نویسنده سعی دارد به خواننده بیاموزد که درونگرا بودن می‌تواند یک قدرت محسوب شود و این نوع سبک زندگی هیچ ایرادی ندارد.

معرفی کتاب سکوت

قسمت کوتاهی از کتاب سکوت قدرت درون گراها:

روان شناسان اغلب تفاوت بین خلق و خو و شخصیت را مورد بحث قرار می‌دهند. خلق و خو، به الگوهایی ذاتی و بیولوژیکی رفتاری و احساسی اطلاق می‌شود که در دوران نوزادی و اوایل کودکی قابل مشاهده هستند. اما شخصیت یک اختلاط پیچیده است که در اثر نفوذ فرهنگی و تجربیات شخصی بروز می‌کند. برخی می‌گویند که خلق و خو پایه و شالوده و شخصیت خود، ساختمان اصلی است.

ایده آل برون گرا یک کشف و اصطلاح جدی نیست، از نظر برخی روان شناسان، برون گرایی دقیقا در دی ان ای ما وجود دارد. این ویژگی در مردم آسیا و آفریقا نسبت به اروپا و آمریکا که جمعیت آن‌ها به علت مهاجرت روز به روز افزایش پیدا می‌کند رواج کمتری دارد. یکی از محققان معتقد است که این آمار دقیقا درست است زیرا جهانگردان و کسانی که به سفر کردن علاقه دارند، برون گراتر از کسانی هستند که ترجیح می‌دهند در خانه بمانند، و این خصوصیات را به فرزندان و نوه‌هایشان نیز ارث می‌دهند.

برون‌گراها با صدای بلند فکر می‌کنند آن‌ها صحبت کردن را به گوش دادن ترجیح می‌دهند وبه ندرت در حرف زدن کم می‌آورند و ممکن است کلماتی را به زبان آورند که هرگز قصد گفتن آن‌ها را نداشتند، آن‌ها با معاشرت داشتن و کشمکش احساس راحتی می‌کنند و در مقابل از تنهایی فرار می‌کنند در عوض درون‌گراها ممکن است استعداد اجتماعی بالایی داشته باشند و از میهمانی رفتن و قرارهای کاری لذت ببرند اما پس از مدتی آرزو می‌کنند که ای کاش در خانه مانده و با لباس راحتی روی مبل نشسته بودند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که انرژی اجتماعی خود را به دوستان نزدیک همکارها و اعضای خانواده‌شان اختصاص دهند درون‌گراها بیشتر از این که صحبت کنند به حرف‌های شما گوش می‌دهند و پیش از آن که حرفی بزنند حتما به آن فکر می‌کنند، همچنین احساس می‌کنند اغلب خودشان را با نوشتن بهتر از حرف زدن نشان می‌دهند. درون‌گراها سعی می‌کنند از کشمکش و بحث دوری کنند. بسیاری از آن‌ها از صحبت‌ها و بحث‌های عمومی فرار می‌کنند اما از داشتن بحث‌های عمیق و پر از مفهوم لذت می‌برند.

معرفی کتاب سکوت

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب سکوت قدرت درون‌گراها توسط نویسنده آمریکایی سوزان کین در سال ۲۰۱۲ نوشته شد که خانم درسا عظیمی این کتاب را به زبان فارسی ترجمه کرده است.

سال نشر و انتشارات کتاب:

کتاب سکوت قدرت درون‌گراها در سال ۲۰۱۲ در آمریکا و در سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات البرز در ایران به چاپ رسید.

معرفی کتاب سکوت قدرت درون گراها

اگر شما نیز فردی درون‌گرا هستید پیشنهاد می‌کنیم کتاب سکوت قدرت درون گراها را از دست نداده و با خرید این کتاب به مطالعه آن بپردازید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما درباره این کتاب هستیم. ممنون که با ما همراه بودید.

5 دیدگاه برای “معرفی کتاب سکوت قدرت درون‌گراها

  1. بانو گفته:

    خیلی خوشم اومد ازاین کتاب اماکجامیتونم تهیش کنم
    لطفاکتابای این مدلی که درحیطه روانشناسبن بیشترمعرفی کنید ممنونシシシ

  2. پریا گفته:

    سلام ممنون از معرفی جذابتون لطفا در کنار معرفی پی دی اف کتاب رو هم بزارین، ممنون میشم?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.