معرفی کتاب دورگردی

معرفی کتاب دورگردی

صورتی‌ها: مطالعه و آشنایی با کتاب‌های متفاوت با موضوعات مختلف باعث می‌شود که ذهن خواننده برای هر موضوعی آماده شده و بتواند در هر موردی صحبت کند. به همین سبب کتاب‌های زیادی بخوانید و معلومات خود را در موضوعات مختلف افزایش دهید. معرفی کتاب دورگردی را در این مطلب خواهید خواند. این کتاب اثر نویسنده معروف ژان ماری گوستاو لوکلزیو می‌باشد.

معرفی کتاب دورگردی

معرفی کتاب دورگردی

خلاصه‌ای از کتاب دورگردی:

کتاب دورگردی مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که توسط ژان ماری گوستاو لوکلزیو نوشته شده و برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ به چاپ رسیده است. مجموعه داستان‌های این کتاب عمدتاً در مناطقی نزدیک به ریویرای فرانسه اتفاق می‌افتند و به واقعیت‌های سخت و تلخ ساکنین فقیر این منطقه‌ی ثروتمندنشین می‌پردازند. نویسنده‌ی این کتاب به سراغ موضوعات مورد علاقه‌ی خود یعنی احساس بیگانگی، مهاجرت، فقر، خشونت، بی‌تفاوتی، فقدان زیبایی و خیانت رفته است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

کتاب صدسال تنهایی را به صورت صوتی گوش دهید

[/box]

معرفی کتاب دورگردی

قسمت کوتاهی از کتاب دورگردی:

آدم‌های ثروت‌مند به آن‌ها که در فلاکت هستند اعتنا ندارند. آن‌ها را مسخره می‌کنند. ثروت‌شان را برای خودشان نگه می‌دارند در خانه‌های خالی و در گاوصندوق‌هایشان حبس می‌کنند و تو برای این که چیزی داشته باشی خرده نانی داشته باشی باید وارد خانه‌هایشان بشوی و خودت آن را برداری.

صبح آفتاب رنگ پریده و روشن و کمی خاکستری است. بعد وقتی بیرون گرما اوج می‌گیرد زرد و وحشی می‌شود اذیت می‌کند و لیانا برای نگاه کردن چشم‌هایش را جمع می‌کند. بعد نور مورب و گرم است که در آن ذرات گرد و غبار مانند مگسک‌هایی در هوا موج می‌زنند. بعد آفتاب نارنجی هنوز نرم و آرام است. آفتاب خسته از پایان روز که کم کم به شکل پرده‌ی ارغوانی شفق درمی‌آید. بعد خاکستری می‌شود اما نه مثل خاکستری صبح: نور خاکستری رنگی به رنگ خاکستر است که کم کم رنگ می‌بازد.

معرفی کتاب دورگردی

نویسنده و مترجم کتاب :

دورگردی یکی از آثار ارزشمند ژان ماری گوستاو لوکلزیو است که توسط سعیده شکوری به زبان فارسی ترجمه شده است.

سال نشر و انتتشارات کتاب:

کتاب دورگردی در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات افراز به چاپ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.