معرفی کتاب دزیره اثر آنه ماری

معرفی کتاب دزیره

از زندگی شخصی نخستین امپراطور فرانسه (ناپلئون بناپارت) چه‌قدر می‌دانید؟ از خاندان سلطنتی چه‌طور؟ همیشه اطلاع‌ داشتن از زندگی خصوصی برخی از افراد مشهور و به‌ نام برای بیشتر مردم جذابیت و تازگی دارد. حال اگر این زندگی شخصی در قالب کتابی با نثر پرکشش و جذاب به مخاطب ارائه شود، خواننده‌ کتاب از زندگی این شخص و فراز و نشیب‌هایش آگاه می‌شود. به همین سبب در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها معرفی کتاب دزیره را آماده کرده‌ایم که امیدواریم این کتاب را تهیه کرده و از خواندن آن لذت ببرید.

معرفی کتاب دزیره

معرفی کتاب دزیره

در زندگی هر فردی دوره‌ای وجود دارد که تمایل شدیدی به خواندن دفترچه خاطرات دیگران نشان می‌دهد! حال یک نفر پیدا شده است، آن هم یک ملکه زیبا، که خاطرات خود را در یک دفترچه خاطرات قدیمی نوشته تا دیگران مطالعه کنند. او از ماجرای شوهر دادن خواهرش ژولی و شکست عشقی خودش نوشته تا فراز و نشیب‌های جنگ فرانسه و روسیه و ملکه شدن خودش. یک رمان ۷۸۴ صفحه‌ای که به قول معروف هم فال است و هم تماشا. چرا که هم یک داستان عشقی ناب و جذاب است و هم یک کتاب تاریخی خوب از دوره ناپلئون بناپارت.

معرفی کتاب دزیره

خلاصه‌ای از کتاب دزیره:

موضوع رمان تاریخی و عاشقانه دزیره، داستان زندگی دزیره دختر تاجر ابریشم است که عاشق افسر جوانی شده است که به او وعده‌ی ازدواج داده است. افسر جوان بعدها همان ناپلئون بناپارت نامدار می‌شود که با بیوه زنی نامدار به نام ژوزفین ازدواج می‌کند و دزیره با دلی شکسته عشق خود را از دست می‌دهد. دزیره دل شکسته ۱۴ ساله، کم کم بزرگ می‌شود و بالغ شدنش را در کتاب می‌توان احساس کرد تا جایی که روزی ملکه‌ی یک کشور می‌شود. او با ژان باپتیست برنادوت آشنا و در نهایت ملکه‌ی کشور سوئ می‌شود.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

معرفی کتاب تالار آیینه

[/box]

معرفی کتاب دزیره

قسمت کوتاهی از کتاب دزیره:

من و ژولی هر دو برخاستیم. ژولی به ژوزف تبسم می‌کرد. نفهمیدم چه شد. دو دقیقه بعد ما چهار نفر بدون حضور مادر و برادرم در باغ بودیم و چون خیابان شنی باغ بسیار باریک است، ناچار بودیم دوبه‌دو حرکت کنیم. ژولی و ژوزف جلو رفتند. من و ناپلئون دنبال آن‌ها قدم می‌زدیم. به مغز خود فشار می‌آوردم که چیزی بگویم. بسیار میل داشتم که خاطره خوبی از خود در مغز او باقی بگذارم. چنین به نظر می‌رسید که او به چیزی توجه ندارد و در افکار خود غوطه‌ور است. آن‌قدر آهسته قدم برمی‌داشت که ژولی و برادرش رفته رفته از ما دور شدند. بالاخره فکر کردم او مخصوصاً آهسته حرکت می‌کرده تا ژولی و ژوزف از ما دور شوند. ناگهان ناپلئون سکوت را شکست و گفت: «تصور می‌کنید چه موقع برادر من و خواهر شما ازدواج خواهند کرد؟»

این سومین مرتبه است که با ترس و وحشت به قصر تویلری نزدیک شدم. اولین بار شبی بود که از ناپلئون درخواست عفو دوک انهین را کردم، آن شب کلاه تازه‌ام را به سر داشتم. ولی درخواست من قبول نشد. دومین مرتبه وقتی بود که با ژان باتیست به تویلری رفتیم، در آن روز شوهرم از ارتش استعفا داده و درخواست ترک تابعیت فرانسه را کرده بود.

امشب پیراهن سفیدی که لبه دوزی طلایی دارد پوشیدم. گوشواره‌های الماسی که ملکه مادر« صوفیا ماگدالنا» به من داده است به گوش کردم. به محض ورودم همه می‌خواستند با هم به من خوش آمد بگویند.

معرفی کتاب دزیره

نویسنده کتاب دزیره:

کتاب دزیره توسط آنه ماری سلینکو نوشته شده است. سلینکو نویسنه آرام و بی‌حاشیه اتریشی است که شهرتش را مدیون رمان دزیره می‌باشد. نویسنده تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تاریخ دانشگاه وین در اتریش به پایان رساند و به خبرنگاری و نویسندگی پرداخت. زمانی که آنه ماری برا مصاحبه با سیاستمداران به ژنو سفر کرد با همسر خود آشنا شد و خیلی زود با او ازدواج کرد اما به دلیل شروع جنگ جهانی آن‌ها به سوئد مهاجرت کردند. دزیره حاصل تلاش‌های آنه ماری در این سفر اجباری است.

امیدواریم معرفی کتاب دزیره را خوانده و این کتاب را پسندیده باشید.

2 دیدگاه برای “معرفی کتاب دزیره اثر آنه ماری

  1. اتاق فرار ترسناک گفته:

    این کتاب خیلی زیباست من تو نوجوونی خوندم ولی هنوز یادم میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.