معرفی کتاب خودت باش دختر

معرفی کتاب خودت باش دختر

صورتی‌ها: دختران و بانوان در هر سرزمینی که به دنیا می‌آیند با برخی از مشکلات مواجه هستند که آنان را از پیشرفت در زندگی باز می‌دارد اما برخی بانوان در همان سرزمین‌ها راه پیشرفت را یافته و به آن می‌رسند و برخی در همان روش زندگی باقی می‌مانند. برای این که به پیشرفت در زندگی دست یابید کتاب خودت باش دختر را برایتان آماده کرده‌ایم . این کتاب به شما کمک می‌کند از دروغ‌های زندگی دست بردارید و زندگی تازه‌ای را شروع کنید. همراه ما باشید با معرفی کتاب خودت باش دختر.

معرفی کتاب خودت باش دختر

معرفی کتاب خودت باش دختر

ریچل هالیس نویسنده کتاب خودت باش دختر در این کتاب به خوانندگان کتاب می‌گوید: از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست بردارید تا تبدیل به همان کسی شوید که واقعاً هستید. این کتاب در سال ۲۰۱۸ یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایم بوده است که می‌تواند زندگی زنان و دختران را کاملا تغییر دهد.

خلاصه‌ای از کتاب خودت باش دختر:

موضوع اصلی کتاب خودت باش دختر درباره بسیاری از دروغ‌های مهم و یک حقیقت در زندگی است. اما کدام حقیقت؟ هر شخصی مسئول زندگی و آدمی که خواهد شد و همچنین مسئول میزان شادی و رضایت حاصل از زندگی خود است. موضوع اصلی کتاب خودت باش دختر درباره این موضوع است اما نباید اشتباه کنید چون ریچل برای فهم بیشتر کتاب برای خوانندگان خود صدها داستان خنده‌دار، عجیب، خجالت‌آور، غم‌انگیز و مسخره تعریف می‌کند که همه‌ی این داستان‌ها به یک حقیقت ختم می‌شوند، زندگی هر شخصی به خودش بستگی دارد، اما تا زمانی که دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به حقیقت قرار دارند را تشخیص ندهید حقایق برای شما قابل باور نخواهد بود.

ریچل هالیس در این کتاب از رازهاى موفقیتش به عنوان یک زن، یک مادر شاغل، کارآفرین، ورزشکار و نویسنده مى‌گوید. راز موفقیت او در پذیرش واقعیاتى بود که همه ما درباره‌شان به خودمان دروغ مى‌گوییم. او در کتابش درباره بیست دروغى مى‌گوید که زندگى‌هاى ما را در هم مى‌پیچد و افکارى غیر منطقى راجع به خودمان و اطرافیان به خورد مغزمان مى‌دهد.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

اثر مرکب: کتابی خاص برای افراد خاص

[/box]

 

معرفی کتاب خودت باش دختر

قسمت‌های زیبایی از کتاب خودت باش دختر:

با پسرهایم در حال پریدن روی تشک پرش‌ درجا بودیم و بعد از انجام حرکت لمس انگشتان پا در حال پرش، یک‌ نفر برایم هورا کشید. این تنها مهارتی است که روی ترامپولین بلد هستم. اگر قرار باشد برای رفتن روی این تشک فنری که مثل تلۀ مرگ می‌ماند پیش‌ قدم شوم بهتر است بدانید که حاضرم با جان‌ و دل این کار را بکنم. در یک لحظه داشتم مثل دختری نوجوان که در مسابقات چیرلیدری شرکت می‌کند بالا و پایین می‌پریدم و در لحظه‌ی بعد شلوارم خیس شد. کسی متوجه نشد. مثل دفعه‌ی قبل عادی رفتار کردم. مجبور بودم به بالا و پایین‌ پریدن ادامه دهم تا شاید بادی که جریان پیدا می‌کرد شلوارم را خشک کند. من آدم باهوشی هستم، یادتان که نرفته؟ زمان‌بندی‌ام حرف نداشت چون کمتر از سی دقیقه‌ی بعد یک پست از پیش‌ برنامه‌‌ریزی‌ شده روی فیسبوک آپلود شد که من را در حال آماده‌ شدن برای حضور در مراسم اسکار نشان می‌داد.

اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى‌اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسى که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند.

این یک امر طبیعی است، البته نه برای آن‌ موقع، چون من سه دفعه با فاصلۀ خیلی کم زایمان کرده‌ام. به‌ دنیا آوردن بچه مثل پرت‌ کردن موشک به هوا است. همه‌ چیز را سرِ راهش خراب می‌کند و این بدان معنا است که بله، من گاهی‌ اوقات شلوارم را خیس کرده‌ام. اگر شنیدن این موضوع احساسات لطیف شما را خدشه‌دار می‌کند در این‌ صورت تصور می‌کنم شما هرگز با مشکل کنترل ‌ادرار مواجه نشده‌اید. خیلی خوب، خوش ‌به‌ حالتان. اما اگر تجربه‌ی من از نظرتان با عقل جور در می‌آید پس شما هم این تجربه را داشته‌اید و این بدان معنا است که از یادآوری وضعیت نامساعد مشابه‌ی که در آن گیر کرده بودید به خنده افتاده‌اید.

معرفی کتاب خودت باش دختر

معرفی کتاب خودت باش دختر

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب خودت باش دختر توسط ریچل هالیس نوشته شده و توسط هدیه جامعی به زبان فارسی ترجمه شده است.

سال نشر و انتشارات کتاب:

کتاب خودت باش دختر در سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات کوله پشتی به چاپ رسیده است.

تصویر روی جلد کتاب:

معرفی کتاب خودت باش دختر

نظر شما درباره معرفی کتاب خودت باش دختر چیست؟ اگر این کتاب را مطالعه کرده‌اید نظرات خود را با ما و کاربران صورتی‌ها در میان بگذارید.

8 دیدگاه برای “معرفی کتاب خودت باش دختر

 1. تارا گفته:

  لطفا چند تا عکس پاییزیِ خاص و قشنگ و غیرتکراری هم بزارید♡مطالب قبلو همه دیدم یه چیز جدید بزارید

 2. zahra گفته:

  من نخوندم ولی با توضیحاتتون معلومه کتابه خیلی خوبیه…ممنون

 3. سارا گفته:

  من خوندمش خیلی کتاب خوبی بود وبعد از اینکه دیدم کتاب خوبیه گتاب شرمنده نباش رو هم که مال همین نویسنده هست رو هم خریدم هردوتاش عالییییییی بود‌.

  • تیم صورتی‌ها گفته:

   در پاسخ به شادان: دوست عزیز در این مطلب فقط کتاب رو معرفی کردیم. مرسی از همراهیتون ♥♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.