معرفی کتاب خانه خیابان مانگو اثر ساندرا سیسنروس

معرفی کتاب خانه خیابان مانگو

صورتی‌ها: کتاب‌خوانی یکی از  بهترین کارهایی است که به راحتی می‌توانید در زمان بیکاری خود انجام دهید. کتاب‌های بسیار زیادی را می‌توان شمرد که مطمئنا هرکسی را می‌توانند سرگرم کنند، اما یکی از این کتاب‌ها که علاوه بر سرگرم کردن شما، باعث خواهد شد در آن غرق شوید و گذر زمان را حس نکنید، کتاب خانه خیابان مانگو نوشته ساندرا سیسنروس است. اگر دوست دارید که با این کتاب آشنا شوید حتما تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی کتاب خانه خیابان مانگو

معرفی کتاب خانه خیابان مانگو

کتاب خانه خیابان مانگو (The House on Mango Street) کتابی است از خانم ساندرا سیسنروس نویسنده آمریکایی-اسپانیایی است.

این کتاب که در سبک رمان نوشته شده است، در ۱۱۹ صفحه به تحریر در آمده و دارای ۴۴ فصل می‌باشد. کتاب خانه خیابان مانگو مجموعه‌ای داستانی است که درباره افرادی که در خیابان مانگو زندگی‌کنند نوشته شده. راوی رمان خانه خیابان مانگو، دختری به نام اسپرانزا نام دارد.

این کتاب حاوی لحنی طنز توام با تلخی است که زندگی دشوار و سخت ساکنان خیابان مانگو را روایت می‌کند.

ساندرا سیسنروس نویسنده این کتاب، کتاب خود را به زنان تقدیم کرده است.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی صورتی‌ها برای شما:

معرفی کتاب چشم گربه به قلم مارگارت اتوود

[/box]

بخشی کوتاه از رمان خانه خیابان مانگو

بخشی کوتاه از رمان خانه خیابان مانگو:

خانه خیابان مانگو، خانه ای است کوچک و قرمز با پله‌های تنگی در جلو و پنجره‌هایی آن قدر کوچک که آدم فکر می‌کند پنجره ها نفسشان را در سینه حبس کرده‌اند. بعضی وقت‌ها آجرها شکسته‌اند و در چنان غر شده که مجبور می‌شوی محکم هلش بدهی تا رود تو. خبری از حیاط جلویی نیست.

فقط چهار تا درخت نارون کنار جدول خیابان هست که شهرداری کاشته. حیاط پشتی در واقع یک گاراژ است که هنوز مال ما نشده و یک حیاط کوچک که چون بین ساختمان‌های دو طرف قرار گرفته، حتی کوچک تر از آن چیزی که هست به نظر می‌آید.

درباره نویسنده کتاب خانه خیابان مانگو

درباره نویسنده کتاب خانه خیابان مانگو:

خانم ساندرا سیسنروس متولد۲۰ دسامبر ۱۹۵۴ رمان‌نویس، شاعر و نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا است. خانم ساندرا با رمان بسیار محبوب و مشهور خانه خیابان مانگو به شهرت زیادی دست یافت.

پس از نوشتن این رمان جذاب و زیبا، خانم ساندرا سیسنروس مجموعه‌ای از داستان‌های خود را نیز تحت عنوان زنی که نهر را فریاد می‌زد منتشر کرد که مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

جالب است بدانید که خانم سیسنروس در سال ۲۰۱۹، جایزه جهانی قلم ناباکوف را برنده شد.

مترجمان کتاب خانه خیابان مانگو

مترجمان کتاب خانه خیابان مانگو:

تاکنون کتاب خانه خیابان مانگو به چندین زبان ترجمه شده و در اختیار میلیون‌ها نفر در هر کجای جهان قرار گرفته است. در ایران نیز جناب اسدالله امرایی و خانم دیبا داودی این کتاب را به فارسی ترجمه کرده‌اند که در سال‌های ۱۳۸۳ و ۱۳۹۴ با ترجمه این دو مترجم به چاپ رسیده است.

مرسی که تا انتها با معرفی کتاب خانه خیابان مانگو اثر ساندرا سیسنروس همراه ما بودید. امیدواریم که از این کتاب خوشتان آمده باشد و آن را تهیه کنید و بخوانید. مطمئن باشید که از خواندن این کتاب خسته نخواهید شد.

در بخش نظرات حتما برای ما بنویسید که آیا تا به حال این رمان را خوانده‌اید؟ چطور بود؟

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

در ادامه این مطلب را نیز بخوانید:

معرفی کتاب دزیره اثر آنه ماری

[/box]

1 دیدگاه برای “معرفی کتاب خانه خیابان مانگو اثر ساندرا سیسنروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.