پیشنهاد و معرفی کتاب بی‌کتابی

معرفی کتاب بی کتابی

در این بخش از مجله بانوان صورتی‌ها، به معرفی کتاب بی کتابی اثری ارزشمند و بسیار زیبا از محمدرضا شرفی خبوشان پرداخته‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم با مطالعه خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب، کتاب بی‌کتابی را تهیه کرده و بخوانید.

معرفی کتاب بی کتابی

معرفی کتاب بی کتابی

این کتاب اولین بار در نمایشگاه کتاب پاریس عرضه شد. کتاب، بی‌کتابی در ژانر رمان‌های تاریخی طبقه‌بندی می‌شود. به گفته نویسنده این رمان، «بی کتابی» نگاهی به یک واقعه تاریخی دارد و سعی کرده ارزش‌گذاری به کتاب توسط ایرانیان را زیر ذره‌بین قرار دهد. این‌که چقدر در طول تاریخ ما ایرانیان کتاب را مورد توجه قرار داده‌ایم. در ادامه معرفی کتاب بی کتابی خلاصه‌ای از آن را خواهیم خواند.

خلاصه‌ای از کتاب بی‌کتابی:

ماجرای بی‌کتابی، درباره مردی است که خرید و فروس اجناس عتیقه را انجام می‌دهد و در این میان به صورت خیلی خاص عاشق کتاب و نقش و نگار آن‌ها است. او کتابی پیدا کرده است به نام ضحاک که در حال رمزگشایی از این کتاب است. زمان داستان برمی‌گردد به سلطنت قاجارها و به توپ بستن مجلس و مبارزه با مشروطه‌خواهان که مسائل سیاسی به صورت ظریفی با قصه کتاب درهم آمیخته شده است.

معرفی کتاب بی کتابی

قسمت کوتاهی از کتاب بی‌کتابی:

هیچ کس سر جای خودش نبود و همه چیز رو به ویرانی بود و حمام کردن به ادا در آوردن می‌مانست و همه ناراضی بودند و فحش می‌دادند اما دوباره می‌نشستند سرجایشان و منتظر می‌شدند که حنا به ریش‌شان رنگ بدهد.

گاه پری چهره‌ای از اوراق بیرون می‌آمد و سر به زانویم می‌گذاشت و من حروف موهای سیاه و بلندش را با دندانه‌های سین شانه می‌کردم و از نقطه‌ی با، بین ابروانش خال می‌گذاشتم و با سرکش کاف، از سرمه دان نون، سرمه به صیاد چشمش می‌کشیدم .

معرفی کتاب بی کتابی

نویسنده کتاب:

کتاب، بی‌کتابی توسط محمدرضا شرفی خبوشان خلق شده است.

سال نشر و انتشارات کتاب، بی‌کتابی:

این کتاب در سال ۱۳۹۵ توسط انتشارات ادب به چاپ رسیده است.

1 دیدگاه برای “پیشنهاد و معرفی کتاب بی‌کتابی

  1. زهرا گفته:

    این کتاب بسیار عالی بود من معمولاً رمان ایرانی نمی خونم امّا از خوندن این کتاب لذّت بردم و تا حدودی نظرم نسبت به رمان‌های ایرانی عوض شد من تونستم چاپ چهارم این کتاب رو بخرم به بقیه هم توصیه می‌کنم حتماً این کتاب رو بخونن بی‌کتابی واقعاً وصف حال ماست . ممنونم باز هم رمان‌های خوب ایرانی رو معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.