معرفی کتاب بی حسی موضعی

معرفی کتاب بی حسی موضعی

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها برای افراد کتاب‌خوان مجله، معرفی کتاب بی حسی موضعی را که یکی از آثار چیره‌دست‌ترین نویسندگان معاصر غرب است را آماده کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم با خواندن خلاصه و قسمتی از داستان این کتاب با موضع ان آشنا شوید و کتاب را تهیه کنید. با ما همراه باشید.

معرفی کتاب بی حسی موضعی

معرفی کتاب بی حسی موضعی

کتاب بی حسی موضعی داستان جنبش دانشجویی سال ۱۹۶۸ در برلین بوده است و این کتاب اولین کتاب گراس بعد از سه گانه مشهور او محسوب می‌شود. یکی از مهمترین جنبه‌های آثار ادبی گونتر آمیختگی آثار او با واقعیت‌های جامعه آلمان است.

خلاصه‌ای از کتاب بی حسی موضعی:

داستان این رمان داستان معلمی است که دندانش درد می‌کند و نزد دندان پزشک می‌رود تا آن را معالجه کند ولی در حین درمان دندان‌هایش، این معلم تجربیاتی از زندگی خود، افرادی که در زندگی با آن‌ها مواجه شده و ماجراهایی از برخی دانش‌آموزانش تعریف می‌کند این ماجراها، اکثرا ماجراهایی فلسفی و معنایی هستند که امروزه نوجوانان را درگیر خود کرده است.

معرفی کتاب بی حسی موضعی

قسمت‌های کوتاهی از کتاب بی حسی موضعی:

– من فقط می‌خواستم دندان‌هایم را جرم‌گیری کنند. با وجودی که حدس می‌زدم او حتما چیز دیگری پیدا می‌کند. دندان پزشکان همیشه خدا چیزی برای پیدا کردن در چنته دارند. این را همه می‌دانند.

– هیچ چیز قهرمانان را بیشتر از تشویق پیش از عمل عصبانی نمی‌.کند.

– انسان چیزهایی را ضروری به حساب می‌آورد که در بیشتر مواقع زائد هستند.

– همه چیز را موبه‌مو برای دندان‌پزشکم تعریف کردم. با گاله‌ای پر، چشم بر صفحۀ تلویزیون که مثل من بی‌صدا بود و پیام‌های بازرگانی پخش می‌کرد: تور نامرئی موی سر، کبریت بی‌خطر، به سفیدی برف…. وای خدا، فریزری که در آن نامزدم، در میان قلوۀ گوساله و شیر، بی‌صدا سخن‌پراکنی می‌کرد: «تو یکی پایت را از این وسط کنار بکش! تو یکی پایت را از این وسط کنار بکش….».

– (آپولونیای مقدس برایم دعا کن!) به شاگردان دختر و پسرم گفتم: «حواستان را خوب جمع کنید. من باید نزد دندان‌کش شکنجه‌گر بروم. ممکن است کارم طول بکشد. این فرصتی طلایی برای شما است».

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب بی حسی موضعی توسط گونتر گراس نوشته شده و آقای حسن نقره‌چی این کتاب را به زبان فارسی ترجمه کرده است.

سال انتشار و انتشارات کتاب بی حسی موضعی:

این کتاب در سال ۱۳۹۱ توسط انتشارات نیلوفر به چاپ رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.