مجله صورتی‌ها

 
گیفت شب یلدا
معرفی کتاب بیشعوری

معرفی کتاب بیشعوری

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها به معرفی کتاب بیشعوری اثر دکتر خاویر کرمنت پرداخته‌ایم که امیدواریم با خواندن خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب، کتاب بیشعوری را بپسندید و آن را به آرشیو کتاب‌هایی که خوانده‌اید بیافزایید.

معرفی کتاب بیشعوری

معرفی کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری یک کتاب تقریبا روانشناسی با لحنی بسیار طنز است که در مورد افراد بیشعور صحبت می‌کند و از بیشعوری به عنوان یک مریضی در جامعه سخن می‌گوید که در دنیای امروزی شاید خیلی از اطرافیان و حتی خود ما نیز به این بیماری مبتلا هستیم. در این کتاب نویسنده طرز رفتار با این افراد را بیان می‌کند و راه‌کارهایی برای درمان بیشعوری ارائه می‌دهد. در ادامه معرفی کتاب بیشعوری خلاصه‌ای از آن را خواهید خواند.

خلاصه‌ای از کتاب بیشعوری:

کتاب بیشعوری همان‌طور که از نامش پیدا است کتابی درباره بیشعوری در دوره معاصر است. این کتاب تاثیر عمیق افراد بیشعور با نفوذ در جامعه، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال این موارد در دنیای معاصر را بیان می‌کند.

در این کتاب نویسنده معتقد است که بیشعورها افرادی احمق و خنگ نیستند بلکه افرادی باهوش و نابغه هستند اما این افراد نابغه‌هایی خودخواه، مردم آزار و با اعتماد به نفس بسیار بالا هستند که نتیجه‌ی زرنگی و تیزبازی آن‌ها به ضرر خود و اطرافیان‌شان تمام می‌شود.

معرفی کتاب بیشعوری

قسمت کوتاهی از کتاب بیشعوری:

اگر بیشعورها عاشق می‌شوند فقط به یک دلیل است: می‌خواهند در هیچ چیز کم نیاورند، از جمله عشق.

هر کسی در شرایط ویژه‌ای می‌تواند وقیح باشد. همین که آن شرایط از بین رفت آدم معمولی به خود می‌آید و از وقاحتش پشیمان و سرافکنده می‌شود اما یک بیشعور دنبال فراهم کردن شرایط دیگری می‌گردد.

بهترین راه برای سر و کار داشتن با بیشعورهای تمام عیار آن است که تا حد امکان با آن‌ها سر و کار نداشت!

بیشعوری حماقت نیست و بیشتر بیشعورها نه تنها احمق نیستند که نسبت به مردم عادی از هوش و استعداد بالاتری برخوردارند. خودخواهی، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق دیگران که بن‌مایه‌های بیشعوری هستند بیشتر از سوی کسانی اعمال می‌شوند که از نظر هوش، معلومات، موقعیت اجتماعی و سیاسی و وضع مالی اگر بهتر از عموم مردم نباشند بدتر نیستند.

دنیا به کام بیشعورها است و گویی سالها است بیشعورهای جهان متحد شده‌اند.

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت بوده که توسط محمود فرجامی ترجمه شده است.

سال نشر و انتشارات کتاب بیشعوری:

این کتاب در سال ۱۳۹۳ توسط انتشارات تیسا به چاپ رسیده است.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها