معرفی کتاب بیشعوری

معرفی کتاب بیشعوری

در این مطلب از مجله بانوان صورتی‌ها به معرفی کتاب بیشعوری اثر دکتر خاویر کرمنت پرداخته‌ایم که امیدواریم با خواندن خلاصه و قسمت کوتاهی از این کتاب، کتاب بیشعوری را بپسندید و آن را به آرشیو کتاب‌هایی که خوانده‌اید بیافزایید.

معرفی کتاب بیشعوری

معرفی کتاب بیشعوری

کتاب بیشعوری یک کتاب تقریبا روانشناسی با لحنی بسیار طنز است که در مورد افراد بیشعور صحبت می‌کند و از بیشعوری به عنوان یک مریضی در جامعه سخن می‌گوید که در دنیای امروزی شاید خیلی از اطرافیان و حتی خود ما نیز به این بیماری مبتلا هستیم. در این کتاب نویسنده طرز رفتار با این افراد را بیان می‌کند و راه‌کارهایی برای درمان بیشعوری ارائه می‌دهد. در ادامه معرفی کتاب بیشعوری خلاصه‌ای از آن را خواهید خواند.

خلاصه‌ای از کتاب بیشعوری:

کتاب بیشعوری همان‌طور که از نامش پیدا است کتابی درباره بیشعوری در دوره معاصر است. این کتاب تاثیر عمیق افراد بیشعور با نفوذ در جامعه، سیاست، علوم، تجارت، دین و امثال این موارد در دنیای معاصر را بیان می‌کند.

در این کتاب نویسنده معتقد است که بیشعورها افرادی احمق و خنگ نیستند بلکه افرادی باهوش و نابغه هستند اما این افراد نابغه‌هایی خودخواه، مردم آزار و با اعتماد به نفس بسیار بالا هستند که نتیجه‌ی زرنگی و تیزبازی آن‌ها به ضرر خود و اطرافیان‌شان تمام می‌شود.

معرفی کتاب بیشعوری

قسمت کوتاهی از کتاب بیشعوری:

اگر بیشعورها عاشق می‌شوند فقط به یک دلیل است: می‌خواهند در هیچ چیز کم نیاورند، از جمله عشق.

هر کسی در شرایط ویژه‌ای می‌تواند وقیح باشد. همین که آن شرایط از بین رفت آدم معمولی به خود می‌آید و از وقاحتش پشیمان و سرافکنده می‌شود اما یک بیشعور دنبال فراهم کردن شرایط دیگری می‌گردد.

بهترین راه برای سر و کار داشتن با بیشعورهای تمام عیار آن است که تا حد امکان با آن‌ها سر و کار نداشت!

بیشعوری حماقت نیست و بیشتر بیشعورها نه تنها احمق نیستند که نسبت به مردم عادی از هوش و استعداد بالاتری برخوردارند. خودخواهی، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق دیگران که بن‌مایه‌های بیشعوری هستند بیشتر از سوی کسانی اعمال می‌شوند که از نظر هوش، معلومات، موقعیت اجتماعی و سیاسی و وضع مالی اگر بهتر از عموم مردم نباشند بدتر نیستند.

دنیا به کام بیشعورها است و گویی سالها است بیشعورهای جهان متحد شده‌اند.

نویسنده و مترجم کتاب:

کتاب بیشعوری اثر خاویر کرمنت بوده که توسط محمود فرجامی ترجمه شده است.

سال نشر و انتشارات کتاب بیشعوری:

این کتاب در سال ۱۳۹۳ توسط انتشارات تیسا به چاپ رسیده است.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها