مضرات عاشق شدن چیست؟!

مضرات عاشق شدن

هر کسی ممکن است در زندگی عاشق شود، نمی‌توانیم به طور دقیق بگوییم که عشق خوب است یا بد؟ یا علائم عاشق شدن چیست؟ زیرا در هر فردی عشق صورت‌های متفاوتی دارد. برای یک فرد ممکن است عشق بهترین اتفاق باشد و در فرد دیگر بدترین! شاید بهترین و یا بدترین بودن این اتفاق به انتخاب ما بستگی دارد که چه کسی را برای عاشق شدن انتخاب می‌کنیم؟! با چه معیاری عاشق می‌شویم؟ در حالت کلی عشق می‌تواند برای هر کسی مضراتی داشته باشد در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، قصد داریم، مضرات عاشق شدن را برای شما دوستان عزیز بیان کنیم. همراه ما باشید.

مضرات عاشق شدن

مضرات عاشق شدن

دور شدن از خانواده از مضرات عشق می‌باشد

انسان وقتی عاشق شد آن قدر در عشق غرق می‌شود که ممکن است حتی به خانواده خود بی‌توجه شده و از آن‌ها دور شود. اگر شما هم دچار این مشکل شده‌اید باید سریع خودتان را پیدا کنید تا محبت خانواده با ورود عشق به زندگی‌تان کم‌رنگ نشود.

آسیب‌پذیر شدن

وارد شدن یک فرد به زندگی ما ریسکی است که با وجود ترس، با دل و جان می‌پذیریم. اجازه ورود صادر می‌کنیم اما همین ورود ممکن است ما را بیش از حد آسیب‌پذیر کند، مثلا ممکن است خوشحالی و یا ناراحتی، امید و آرامش را به او وابسته کنیم.

عوارض عاشق شدن

آشنایی با ترس

انسان وقتی عاشق می‌شود، ترس عجیبی وجودش را فرا می‌گیرد. ترس از دست دادن معشوق! کسی که عاشق می‌شود از جدایی با معشوق خود و پایان تمام خوشی‌ها می‌ترسد. اگر از شکست عشقی می‌ترسید، باید همواره در تلاش باشید تا بهترین فرد برای معشوقه خود باشید. پس ترس را نیز می‌توان از مضرات عاشق شدن دانست.

به چالش کشیدن هویت

با عاشق شدن هویت ما به چالش کشیده می‌شود مثلا اگر در گذشته خانواده‌تان مدام ضعف‌های شما را به رخ می‌کشیدند و یا معلم‌ها مدام از شما انتقاد می‌کرد ممکن است بعد از عاشق شدن معشوقه خود را بهترین فرد دنیا دانسته و خودتان را لایق او ندانید در واقع هویت خود را به چالش بکشید و شاید هم دچار خودکم‌بینی شوید.

تاثیرات عاشق شدن در زندگی

نیش و نوش، مضرات عاشق شدن

از مضرات عاشق شدن تجربه نیش و نوش با هم است. با عاشق شدن روال زندگی شما به دست یک فرد می‌افتد، ممکن است برخی از اوقات، بهترین لحظات زندگی خود را سپری کنید ولی ممکن است گاهی اوقات هم بدترین لحظات زندگی را تجربه، که زندگی شما را مختل نماید.

یادآوری تجربه‌های قبلی

اگر شما برای اولین بار نیست که عاشق می‌شوید، با ورود عشق جدید به زندگی، خاطرات عشق گذشته شما تکرار خواهد شد، مخصوصا اگر رابطه قبلی شما خوب به پایان نرسیده باشد. این یادآوری شاید در وجود شما ترس ایجاد کند که رابطه با عشق جدید، مانند رابطه قبلی‌تان تلخ به پایان برسد.

تاثیر عشق در زندگی

ممنون که با مطلب مضرات عاشق شدن همراه ما بودید، امیدوارم مطلب مفیدی برایتان بوده باشد لطفا نظرتان را راجع به این مطلب از طریق کامنت اعلام کنید ♥

6 دیدگاه برای “مضرات عاشق شدن چیست؟!

  1. Zahra_650 گفته:

    ولی اگه عشق به جا و درست باشه و البته دو طرفه خیلی هم عالیه و کلی آدم خوشبخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.