دیگر نگران سفید شدن موهایتان نباشید!(مشکی کردن مو به روش طبیعی)

دیگر نگران سفید شدن موهایتان نباشید!(مشکی کردن مو به روش طبیعی)

مشکی کردن مو به روش طبیعیرنگ کردن مو در خانه و با مواد طبیعی علی رقم زیبایی موهایتان موجب تقویت آن‌ها نیز می‌شود. با ترکیبات طبیعی این رنگ موها دیگر نگران ریزش و آسیب‌دیدگی موهایتان در اثر رنگ کردن نباشید.  راه و روش‌هایی نیز وجود دارند تا موهای خود را به طور طبیعی مشکی نگاه داریم یا دست کم سفیدشدن آن‌ها را به تاخیر بیندازیم. در این مقاله با برخی از ساده‌ترین شیوه‌های تضمینی که به حفظ رنگ مشکی موها کمک می‌کنند آشنا شوید

از هندی‌ها کمک بگیرید :

انگور فرنگی هندی از مفیدترین ترکیبات غذایی طبیعی است که می‌توان از آن استفاده کرد. شما می‌توانید پودر خشک این میوه را با کمی عسل مخلوط کرده و روزی ۲ مرتبه از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید از آبنبات‌های شیرین شده آن که وجو دارد مصرف کنید.

یکی دیگر از استفاده‌های این میوه، استفاده مستقیم آن روی موهاست. بد نیست موهای خود را با پودر خشک انگور فرنگی بشویید و سپس با روغن غنی شده آن که به عنوان محافظ سیاهی مو شناخته می‌شود، موهای خود را چرب کنید.

اگر می‌خواهید از شر شوره موی سر خلاص شوید، از مخلوط پودر این میوه و آبلیمو استفاده کنید. این مخلوط را به مدت ۲ ساعت قبل از شامپوزدن به سر خود بمالید.

ماساژ درمانی کنید :

اغلب اوقات، پوست سر به دلایل وراثتی یا بالا بودن سطح استرس و مشکلات روحی، از کمبود جریان خون رنج می‌برد. این مسئله به تامین مواد مغذی پوست آسیب وارد می‌سازد و سبب افزایش ناگهانی تعداد موهای سفید می‌شود. برای ممانعت از این رویداد، جریان خون را در پوست سرتان با ماساژهای منظم سر خود افزایش دهید.

این عمل به عنوان یک استراتژی مفید تاثیر بسیار خوبی دارد، به این معنا که اضطراب‌ها و تنش‌ها را کم کرده و به شما جهت بهتر شدن جریان خون یاری می‌رساند. در صورتی که پوست سر را با روغن کنجد، روغن نارگیل، روغن خردل و روغن‌هایی از این دست ماساژ دهید، نتایج بهتری حاصل می‌شود.

روی سرتان آشپزی کنید :

برگ‌های کاری در اصل ادویه معطری هستند که برای مزه‌دار کردن غذاها استفاده می‌شوند. با این وجود، این ماده محتوی مواد بیوشیمیایی‌ای است که ریشه موها را محکم کرده و شادابی پوست سر را افزایش می‌دهد. سعی کنید در غذاهای روزانه خود بیشتر از برگ‌های کاری استفاده کنید، همچنین می‌توانید مقداری برگ کاری له شده را با روغن نارگیل مخلوط کنید و از آن به عنوان تونیک ضدسفیدشدن مو استفاده کنید.

کره‌ای که از شیر خالص گاو گرفته می‌شود نیز ماده‌ای برای جلوگیری از آغاز سفیدشدن موها شناخته شده است. این یکی از دلایلی است که پزشکان مکتب طب سنتی و گیاهان باستانی هندوستان که آیورودا نام دارد، بر خوردن حداقل مقدار کمی کره خالص که از شیر گاو گرفته شده باشد، به عنوان دارویی برای جلوگیری از سفیدشدن موها تاکید کرده‌اند.

 

مشکی کردن مو با ادویه

در طبیعت هم درمان وجود دارد:

۱- اسپیرولینا (نوعی جلبک دریایی): به خاطر دارا بودن مواد معدنی مهم و ضروری و البته نادر و کلروفیل موجود در آن، یک نوع تونیک موی مشهور است.

۲- پروتئین و آمینو اسیدها: پروتئین و آمینواسیدهای بدن خود را با مصرف متعادل گوشت قرمز، ماهی، شیر، سبزی ها و حبوبات افزایش دهید. آمینو اسیدهایی مانند سیستین و تیروزین در بسیاری از فرآورده‌های ضدسفیدی مو یافت می‌شوند که بر اثربخشی آن‌ها تاکید شده است.

۳- ویتامین E: وجود این ویتامین برای مراقبت بیشتر از ایمنی پوست سر و سالم نگه داشتن ریشه موها، ضروری است. منابع توصیه شده این ویتامین عبارتند از: جوانه ها، اسفناج، تخم مرغ، شیر، کره، آجیل‌ها و روغن‌های نباتی.

نسخه مادربزرگ‌ها جواب می‌دهد

اگرچه بسیاری از مادربرزگ‌های ما هنوز حنا را دوست دارند اما بسیاری از جوان‌ترها رنگ قرمزی تیره‌ای که حنا به موها می‌دهد را دوست ندارند. در صورتی که استفاده از حنا به جای رنگ مو، برای پیشگیری از سفید شدن موها توصیه شده است. برای این کار باید مقداری برگ حنا را در روغن خردل حرارت دهید. پیش از این که آن را روی سرتان ماساژ دهید، اجازه دهید این روغن ترکیبی دارویی چند ساعتی بماند تا خنک شود.

مشکی کردن مو با حنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.