فقط ۹ قدم تا رسیدن به ناخن‌های محکم و زیبا!

فقط 9 قدم تا رسیدن به ناخن‌های محکم و زیبا!

۹ راه برای داشتن ناخن‌هایی محکم و زیبا

از ضعیفی ناخن‌هایتان شکایت دارید؟ آیا اندکی که بلند می شوند، می‌شکنند؟ آیا آنقدر کلافه می‌شوید که مجبور به گرفتن آن‌ها می‌شوید؟بهتر است بجای شکایت کردن از آن‌ها، این نکات را برای محافظت از ناخن‌های خود مد نظر داشته باشید.

 مراقبت و بهداشت ناخن

از ناخن‌گیر تیز استفاده کنید.

ناخن گیرهای کند باعث می‌شوند تا ناخن شما تحت فشار ناخن گیر ترک بخورد. بهتر است آن‌ها را به صورت مستطیل ببرید و سپس گوشه‌های آن‌ها را کمی گرد کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

دستانتان را بیش از حد خیس نگاه ندارید.

بعد از حمام و یا شنا سعی کنید انگشتانتان را خشک کنید، رطوبت بجا مانده بر رو ناخن‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های قارچی را افزایش می‌‌دهد.

از ناخن‌هایتان سو استفاده نکنید.

بهتر است به جای اینکه آن‌ها را بر روی هر سطحی بکشید، با آن‌ها در بزنید و یا از آن‌ها به عنوان پیچ گوشتی استفاده کنید، کمی مراقبشان باشید.

ناخن‌ها را گاز نگیرید و پوست اطرافشان را نکنید.

پوست اطراف ناخن به منزله تخت خواب برای ناخن‌هاست، کندن پوست بیش از اندازه سبب می‌شود تا جایگاه ناخن آسیب ببیند و احتمال ابتلا به بیماری‌های قارچی افزایش یابد.
زمان انجام کارهای خانه از دستکش استفاده کنید.
از شستشوی ظرف‌ها تا تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی، همه و همه قاتلان ناخن‌های شما محسوب می‌شوند.

مواد شوینده قوی اصلا رابطه خوبی با ناخن‌های شما ندارند. البته آلودگی هم باعث کاهش دوام ناخن‌ها می‌شود.

برای اینکه ناخن‌هایتان را از شر این بلایا در امان بگذارید، بهتر است دستکش بپوشید.

ناخن‌هایتان را چرب کنید.

این تنها پوست نیست که از خشکی بیش از حد می‌رنجد. ناخن‌های شما نیز به رطوبت و چربی نیازمندند. سعی کنید آن‌ها را با روغن کرچک که حاوی ویتامین E است چرب نمایید. روغن زیتون نیز می‌تواند برای دوام آن‌ها مفید باشد.

شیر و تخم مرغ آب پز بخورید.

کلسیوم و روی را می‌توان به عنوان عناصر حیات بخش ناخن‌ها برشمرد، اضافه کردن تخم مرغ و شیر به وعده‌های روزانه می‌تواند از شکستن ناخن‌ها و پیدایش لکه‌های سفید بر روی آن‌ها جلوگیری کند.

ناخن‌هایتان را لاک بزنید.

یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن‌ها می‌تواند به استحکام آن‌ها کمک کند، ولی به خاطر داشته باشید که لاک را بیشتر از یک هفته بر روی ناخن‌هایتان قرار ندهید.
بهتر است که بعد از ۷ روز آن‌ها را پاک کرده و به ناخن‌هایتان چند روز استراحت بدهید و بعد از آن دوباره لاک جدید بزنید.

از مصرف استون خودداری کنید.

استون به سبب ساختار مولکولی‌اش، باعث خشکی ناخن‌ها و پوست اطرافشان می‌شود. بهتر است که از محلول‌هایی که بر پایه استاتیت هستند برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.