نیاز به مراقبت از پوست در فصل گرما

مراقبت از پوست در فصل گرما

فصل گرما و مراقبت از پوست

زمان کمی مانده به فصل تابستان. فصل گرما و عرق و نور و … مراقبت از پوست در این فصل سخت‌تر است و نسبت به فصل‌های دیگر مراقبت شدیدتری می‌خواهد چون همه هر روز در معرض آفتاب و گرما هستند که هم باعث آفتاب سوختگی می‌شود و هم منجر به عرق شدید و افزایش آکنه و … می‌شود.
مراقبت از پوست در فصل گرما کمی متفاوت‌تر است اما روش‌های ساده‌ای وجود دارد که از آسیب‌های فصل گرما برای پوست جلوگیری کنید. در ادامه این مطلب از مجله بانوان ، چند روش ساده برای مراقبت از پوست در فصل گرما ف فصل تابستان را برای شما بیان می‌کنیم. امیدواریم مفید و کاربردی باشد.

مراقبت از پوست در فصل گرما

مراقبت از پوست

ضد آفتاب

از روش‌های مراقبت از پوست در فصل گرما استفاده از ضد آقتاب می‌باشد. آب و هوای گرم یعنی تابش نور و خورشید ، و استفاده از کرم ضد آفتاب هم جزو مهم‌ترین کار‌هایی است که باید برای محافظت در برابر خورشید انجام دهید. یادتان باشد که اگر عرق می‌کنید یا در آب هستید ، هر ۲ ساعت یک‌بار ضد آفتابتان را تجدید کنید. اگر SPF بالاتری انتخاب کنید ، برای ساعات بیشتری در برابر آفتاب محافظت خواهید شد ، اما اگر آنروز شدیداً گرم باشد ، ممکن است عرق شما همه‌ی ضد آفتابتان را خراب کند و مجبور به تجدید آن باشید.

تعریق

عرق کردن ، می‌تواند سوزش پوست را ایجاد کند ، پس مبارزه با عرق در ماه‌های گرم نیز باید اولویت‌ شما باشد و برای درمان آن راهی پیدا کنید. شستشوی مداوم ، می‌تواند از تجمع عرق بر روی پوست که باعث سوختگی می‌شود پیشگیری کند ، علاوه بر این می‌توانید از یک پاک کننده‌ی ملایم که نه خشک می‌شود و نه پوست را اذیت می‌کند نیز ، می‎‎توانید استفاده نمایید.

روش مراقبت از پوست در فصل گرما

جوش

در آب و هوای گرم ، پوست شما بیشتر در معرض جوش زدن است، پس ایده‌ی خوبی است که برخی اقدامات پیشگیرانه انجام دهید. آکنه‌ی مکانیکا نوع خاصی از آکنه است که در آب و هوای گرم رایج است. این شرایط وقتی پدیدار می‌شود که آب و هوای گرم با سایش تکراری مانند سایش صورت با کلاه ورزشی همراه شود. در ناحیه‌ای که سایش بوجود آمده باشد ، آکنه جوانه خواهد زد. شوینده‌ها و کرم‌های موضعی و یا لوسیون‌های حاوی اسید سالی سیلیک یا بنزوئیل پراکساید ، می‌توانند در پیشگیری از آکنه‌های مرتبط با آب و هوای گرم مؤثر و مفید باشند.

آبرسانی

راه دیگر برای مراقبت از پوست در فصل گرما و مراقبت از پوست در آب و هوای گرم ، این است که از داخل به آن رسیدگی کنیم. هیدراته نگاه داشتن بدن ، یا آبرسانی به آن ، می‌تواند از خشک شدن پوست در آب و هوای گرم تابستان پیشگیری کند. همچنین باید هر روز از مرطوب کننده‌های بدون چربی استفاده کنید تا پوستتان به خوبی هیدراته بماند. بعضی از مرطوب کننده‌ها با حرارت یا خورشید فعال می‌شوند.

درمان‌های پیشگیرانه

پیشگیری کلید مراقبت از پوست در تابستان است. لایه برداری می‌تواند سطح پوست را از شر سلول‌های مرده خلاص ، و منافذ پوستتان را باز کند. مصرف روزانه‌ی مولتی ویتامین می‌تواند میزان آنتی اکسیدان در بدن را افزایش دهد ، با این روش پوستتان سالم می‌ماند و در مقابل حرارت محافظت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.