مجله صورتی‌ها

 
گیفت شب یلدا
معیارهای زیبایی مدل موی باز عروس

با انتخاب مدل موی باز مناسب، زیباترین عروس سال باشید

امروزه مدل موی باز عروس در بین بانوان و در مراسمات رواج یافته و تبدیل به مد جدید شده است. ولی باید قبل از انتخاب، این سوالات را از خود بپرسیم: این مدل موی باز با چه لباس عروسی مناسب است؟ این مدل مو به چهره من می‌آید؟ زیورآلات و تاج این مدل مو چگونه باید باشد؟ در این مطلب از مجله همه چیز درباره انتخاب مدل موی باز عروس را می‌خوانید، همراه ما باشید.

معیارهای انتخاب مدل موی عروس

مدل موی باز عروس

صورتی‌ها: مراسم عروسی بی‌شک یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی هر شخصی است که باید به بهترین نحو انجام شود. ایده‌آل هر دختری زیبا بودن در مراسم عروسی است برای رسیدن به این آرزو باید معیارهایی در نظر گرفته شود. معیارهای زیبایی عروس در چند مورد خلاصه می‌شود: مدل مو و تاج عروس، لباس عروس، آرایش و زیورآلات. همه موارد در کنار هم باعث زیباتر دیده شدن عروس خواهد بود.

مدل موی عروس از جمله مواردی است که تاثیر زیادی روی زیبایی دارد بنابراین باید با توجه به فرم صورت، مدل لباس عروس، زیورآلات و … انتخاب شود. مدل مو شینیون، بافت، باز و … هر کدام می‌تواند به همراه تاج مناسب زیبایی دلنشینی را برای عروس‌ها ایجاد کنند که البته انتخاب هر کدام کاملاً سلیقه‌ای و شخصی است.

خیلی از بانوان ترجیح می‌دهند مدل موی شینیون را که مدل پرادعا و شلوغی هست، انتخاب کنند و بعضی دیگر دوست دارند مدرن‌تر بوده و مدل مو بافت را ترجیح دهند.

برخی دیگر معتقد به زیبایی در عین سادگی هستند که در نتیجه مدل موی باز عروس را انتخاب می‌کنند ولی در انتخاب هر کدام باید به مدل لباس، فرم صورت و … توجه داشته باشند.

مدل موی باز به دلیل زیبایی در عین سادگی و نیز دور بودن از تم‌های سنتی، در جامعه مدرن امروزی طرفدارانش افزایش یافته‌است. در این مطلب همه معیارهای لازم برای انتخاب مدل موی باز عروس را مطالعه می‌کنید.

بررسی معیارهای زیبایی مدل موی باز عروس

معیارهای زیبایی مدل موی باز عروس

رابطه تاج و مدل مو

تکمیل کننده مدل مو و چند برابر کردن زیبایی آن، تاج است. تاج عروس از جمله مواردی است که باید نسبت به آن توجه زیادی داشته باشید چرا که شما را تبدیل به ملکه ‌ای بی‌همتا خواهد کرد و در مراسم عروسی کسی غیر از عروس تاج ندارد و این نشانه خاص بودن شما در این مجلس بی‌نذیر است!

اگر مدل موی ساده‌ای را انتخاب کرده‌اید می‌توانید در انتخاب تاج، اغراق کنید و پرزرق‌ترین آن را تهیه کنید ولی اگر مدل موی شما به اندازه کافی شلوغ و پرادعا است به تاج کوچک بسنده کنید چون در این شرایط، تاج بزرگ و درخشان فقط از زیبایی مدل موهایتان می‌کاهد و کاربرد دیگری ندارد.

محل قرار گرفتن تاج با انتخاب مدل مو مشخص می‌شود و این نظر آرایشگر است که در این مورد تعیین کننده می‌باشد. حتماً قبل از وصل کردن تاج به موهایتان با آرایشگرتان مشورت داشته باشید.

مدل موی باز ساده و زیبا

انتخاب مدل مو بر اساس قد

هر خانمی باید با همه مشخصات ظاهری از جمله قد، وزن، شکل هندسی صورت، حالت چهره و … آشنا باشد تا بتواند بهترین لباس و مدل مو را برای خودش انتخاب کنید. برای هر کدام از مشخصات ظاهری بایدها و نبایدهایی وجود دارد.

مثلا اگر بخواهیم رابطه قد و مدل لباس عروس و مدل مو را بررسی کنیم، به نتایجی مهمی دست پیدا می‌کنیم. مورد اول این که کسانی که قد کوتاهی دارند باید لباس و کفش عروس و همچنین مدل مویی انتخاب کنند که قدشان را بلند جلوه دهد. این افراد باید کفش پاشنه بلند بپوشند و مدل موهایشان را مدل بسته انتخاب کنند (ترجیحاً از بالای سر)

ولی اگر قد عروس بلند است بهتر است مدل موی باز را ترجیح دهد و یا مدل مویی که از قسمت پایین سر بسته شده است. همچنین بهتر است برای راحتی خودشان کفش مناسبی انتخاب کنند.

مدل موی باز و بسته جدید

فاصله گردن، معیار انتخاب مدل مو

خانم‌هایی که فاصله گردن تا چانه‌شان کم است باید مدل موی بسته را انتخاب کنند که گردنشان کشیده‌تر دیده شود و اگر گردن کشیده‌ای دارند باید مدل باز را ترجیح دهند تا کشیدگی گردن متناسب دیده شود.

نکته قابل توجه دیگر فرم صورت اگر صورت و پیشانی کشیده‌ای دارید بهتر است مدل موی باز را ترجیح دهید که قسمت جلوی مو روی صورتتان بریزد ولی اگر صورت گرد دارید و فاصله پیشانی‌تان هم کم است، پیشنهاد می‌کنیم مدل موی رو به عقب و بسته را در اولویت قرار دهید.

مدل موی باز

در انتخاب مدل مو به رنگ مو توجه کنید

رنگ مو هم معیاری است که باید به آن توجه شود. لباس عروس معمولا به رنگ سفید است و اگر رنگ موهایتان تیره باشد تضاد جالب و زیبایی ایجاد می‌شود. برخی از مدل‌های مو روی موهای رنگ روشن و برخی دیگر روی موهای تیره زیباتر دیده می‌شود حتما نظر آرایشگرتان را در این مورد جویا شوید. فقط این نکته را به خاطر بسپارید که رنگ موی روشن سن شما را بالاتر از آن چیزی که هست، نشان خواهد داد.

معیارهای انتخاب مدل مو

انتخاب مدل مو بر اساس مدل لباس

قبل از انتخاب مدل موی مناسب باید لباس عروس انتخاب شود، سپس با توجه به مدل لباس عروس، مدل مو انتخاب می‌شود. اما اگر به مدل مو اهمیت بیشتری قائل هستید ابتدا باید مدل مو را در ذهنتان تجسم کنید و سپس با توجه به آن لباس عروس را انتخاب نمایید. اگر دیزاین لباس عروستان را انتخاب کرده‌اید، نگاهی به آن بیندازید و با توجه به قسمت بالاتنه، مدل مو را انتخاب کنید.

اگر بالا تنه لباس عروس پوشیده باشد بهتر است مدلی را انتخاب کنید که کاملا بسته است چون اگر یقه لباس عروس پوشیده باشد و مدل موی باز عروس را نیز انتخاب کنید، هر دو در کنار هم شلوغ دیده خواهند شد. اگر بالا تنه لباس عروستان باز و به اصطلاح دکلته است، می‌توانید با انتخاب مدل موی باز عروس به روز و مدرن باشید.

در حالت کلی اگر مدل لباس عروس شما پرادعا و پرزرق و برق است، باید مدل ساده برای موهایتان انتخاب کنید ولی اگر مدل لباس عروس ساده باشد هیچ اشکالی ندارد که مدل موهایتان و تاج عروسی‌تان را پرادعا انتخاب کنید. تعادل را رعایت کنید و سعی کنید یک مورد پرادعا داشته باشید تا در نگاه اول همه متوجه آن شوند. انتخاب با خودتان، که دوست دارید در مراسم عروسی‌تان با لباس عروس جلب توجه کنید یا مدل مو ، آرایش یا تاج عروسی؟!

مدل موی باز عروس

انتخاب مدل مو با توجه به فصل

تعجب نکنید! در انتخاب مدل مو باید به فصل و گرمی و سردی هوا هم توجه کنید اگر هوا خیلی گرم است، مطمئن باشید ماندگاری مدل موی باز عروس بسیار کم خواهد بود چون با تعریق، مدل و زیبایی مو ممکن است خراب شود. اگر در فصل خیلی سرد هستید، باد می‌تواند مدل موی باز را پراکنده ساخته و همه چیز را به هم زند. پس برای انتخاب مدل موی باز، هوا نه باید خیلی گرم باشد و نه سرد و طوفانی.

ایده‌ای برای مدل موی باز عروس

مدل موی باز عروس

اگر علاقه‌مند به مدل موی باز هستید بهتر است برای جلوه دادن به آن از گل‌های طبیعی استفاده کنید. گل‌های طبیعی باعث زیباتر دیده شدن موهایتان خواهد شد و نشانه طراوت و تازگی نیز می‌باشد. ولی باید دقت کنید که مراسم چند ساعت خواهد بود، اگر از طولانی بودن مراسمتان اطمینان دارید برای پیشگیری از پژمردگی گل‌های طبیعی، از گل‌های مصنوعی استفاده کنید.

رنگ گل را ترجیحاً سفید انتخاب کنید که با لباس عروس‌تان که اکثرا به رنگ سفید است، هم‌خوانی داشته باشد ولی اگر دوست دارید تضاد ایجاد کنید، می‌توانید از گل‌های دیگری نیز با طیف رنگ صورتی ملایم، بنفش لایت و … استفاده نمایید.

ایده‌ای برای مدل موی باز با گل

مدل موی باز با گل

حتما نیاز نیست که از بافت و شینیون مو استفاده کنید بلکه استفاده از تاج گل و موهای باز و مواج زیبایی خاصی ایجاد می‌کند که شاید مدل موی شینیون بسته هم نتواند این زیبایی را ایجاد کند. فقط کافی است فرم صورت خود را بشناسید و با توجه به آن تل سر را فرم داده و بقیه موها را آزاد رها کنید. (بهتر است از مدل موی فر استفاده نمایید.) عکس بالا این زیبایی منحصر به فرد در عین سادگی را نشان می‌دهد.

آموزش تصویری یک مدل موی باز عروس

مدل موی باز و ساده عروس با کمک بافت، برای کسانی که طرفدار سادگی هستند، بسیار مناسب است در ادامه مراحل تصویری آموزش مدل موی باز با کمک بافت را دنبال می‌کنیم. این مدل مو ترکیب زیبایی از بافت مو و گل سر (که به عنوان تاج ساده به کار رفته است) را نشان می‌دهد که بسیار هم مدل موی ساده ولی در عین حال زیبایی است و برای کسانی که لباس عروس یقه باز را انتخاب کرده‌اند بسیار مناسب خواهد بود.

کسانی که گردن کشیده‌ای دارند، می‌توانند این مدل مو را استفاده کنند به شرطی که گردنبند نسبتا بزرگی داشته باشند. همچنین برای کسانی که گردن کوتاهی دارند هم با شرط استفاده از گردنبند ظریف مناسب می‌باشد.

آموزش مدل موی باز عروس

مرحله اول آموزش مدل موی ساده

در مرحله اول موهای به طور کامل باید صاف شلاقی شود، که این مرحله هم با کمک مو صاف کن انجام می‌گردد و هم با کمک سشوار. بعد از صاف کردن موها، ابتدا مانند تصویر شماره یک قسمت بالایی مو را جدا کرده و با دست نگه می‌داریم و برای محکم‌کاری سنجاق کوچکی هم می‌زنیم.

مرحله دوم آموزش مدل مو بافت

سپس از قسمت چپ مو یک لایه برداشته و آن را بافت ساده می‌زنیم سپس با همان حالت مو در سمت راست (به تصویر شماره ۲ دقت کنید) سنجاق می‌زنیم طوری که سنجاق دیده نشود.

مرحله سوم آموزش مدل موی باز با کمک بافت

سپس مراحل بافت ساده مو را آغاز می‌کنیم. این گونه که یک لایه مو از سمت و یک لایه مو از سمت راست را برمی‌داریم و سپس مانند تصویر بافت می‌زنیم.

مرحله چهارم آموزش مدل مو

سپس به طور مرتب لایه لایه مو از سمت چپ و راست را جدا کرده و تا انتها با همین روش پیش می‌رویم. فقط دقت داشته باشید که زیبایی این مدل در گرو متمایل به یک طرف بودن است.

مرحله پنجم

بعد از رسیدن به انتهای بافت با کش هم رنگ مو، موها را می‌بندیم. تمیزکاری در این مدل مو اهمیت زیادی دارد با کمک شانه و جتی ژل سر مراحل باید کاملا مرتب انجام گیرد.

مرحله آخر این مدل مو

برای زیبایی بیشتر و خاص بودن از پل سر و یا تاج سرهای مناسب این مدل مو استفاده کنید و به هر طرف که بافت مو را متمایل کرده‌اید، وصل کنید. این مرحله زیبایی بافت مو را چند برابر می‌کند.

آموزش مدل موی باز عروس با نگین

اگر علاقه‌مند به استفاده از تاج نیستید ما به شما مروارید و نگین را پیشنهاد می‌کنیم مدل موی زیر با کمک مروارید تزیین شده است که در عین سادگی زیبایی اصیل دارد. این مدل مو هم مناسب افرادی است که علاقه دارند مدل موی باز را استفاده کنند. برای استفاده از این مدل هم باید یقه لباس عروس باز باشد و فاصله گردن هم نسبتا بلند بوده و با گردنبند زیبایی آراسته‌تر شود.

آموزش تصویری مدل موی باز

مرحله اول مدل مو با مروارید

ابتدا موها را با کمک سشوار و یا مو صاف کن کاملا صاف کرده و سپس از وسط موها قسمتی را جدا کرده و شروع به بافت تیغ ماهی می‌کنیم. در مقاله‌های قبل بافت تیغ ماهی را آموزش داده‌ایم.

مرحله دوم

در این مرحله بعد از کمی بافت تیغ ماهی مقداری مو از سمت راست و مقداری مو از سمت چپ جدا کرده و با بافت تیغ ماهی ترکیب می‌کنیم. تمیز و مرتب بودن در این مدل مو هم شرط اول است  پس دقت داشته باشید.

مرحله سوم بافت مو ساده عروس

سپس با کمک نگین و یا مروارید، موهای بافته را تزیین می‌کنیم این نگین و یا مروارید موهای شما را خاص جلوه می‌دهد. انتخاب بزرگ و یا کوچک بودن نگین هم کاملا سلیقه‌ای است در این عکس از نگین کوچک استفاده شده ولی شما برای بیشتر به چشم خوردن می‌توانید نگین و یا مروارید بزرگی را انتخاب نمایید.

بررسی معیارهای انتخاب مدل موی باز عروس به پایان رسید، در ادامه این مطلب هم ویدئو آموزش ” مدل موی باز عروس ساده و شیک ” را مشاهده می‌کنید:

ویدئو آموزش مدل موی باز عروسدانلود فیلم آموزش مدل موی باز عروس

امیدوارم این مطلب از مجله صورتی‌ها، مورد پسند و استفاده کاربران و دوستان عزیز قرار گرفته باشد. در مراسم عروسی‌تان با انتخاب مدل مو و آرایش زیبا و همچنین لباس عروس باوقار و شیک توجه همه را به سمت خودتان جلب کنید. با آرزوی خوشبختی

از این که همراه ما هستید بی‌نهایت خوشحال و سپاس‌گزاریم، با درج کامنت و نظراتتان، مجله خودتان را همراهی کنید ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها