مدل شینیون مو در مراسم‌ها شما را اصیل‌تر نشان می‌دهد!

مدل شینیون موی بلند

صورتی‌ها: داشتن موهای بلند و زیبا آرزوی هر خانمی است معمولا نگهداری موهای بلند سخت است ولی هنگام عروسی راحت‌تر می‌توان موهای بلند را بافت و شینیون کرد. همانطور که می‌دانید درست کردن مو با ابزار برای میهمانی و عروسی را شینیون می‌گویند. شینیون مو انواع و مدل‌ها زیادی دارد و رفته رفته این تنوع افزایش می‌یابد و مدل‌های جدیدی به مدل‌های قدیمی اضافه می‌شود. شینیون مو باید با توجه به فرم و مدل صورت و همچنین مدل لباس انتخاب شود در غیر این صورت زیبا دیده نخواهد شد. همه چیز کنار هم زیباتر می‌شود هم در انتخاب لباس مجلسی دقت کنید و هم مدل کفش مجلسی و هم شینیون مو. در ادامه ایده‌هایی برای مدل شینیون موی بلند را مشاهده می‌کنید.

ملاک‌های انتخاب مدل شینیون موی بلند

شینیون مو بلند

در انتخاب شینیون مو به اندازه گردن دقت کنید

یکی از معیارهای انتخاب مدل شینیون مو توجه به اندازه گردن است. اگر گردن شما خیلی بلند و یا خیلی کوتاه است باید در انتخاب مدل مو دقت داشته باشید. اگر گردن کوتاهی دارید، باید مدلی را انتخاب کنید که گردن شما را کشیده نشان دهد و این با انتخاب مدل موی جمع شده در بالا ممکن است. اگر هم گردن خیلی بلندی دارید بهتر است مدل مویی را انتخاب کنید که گردن شما را بپوشاند تا توجه از سمت گردن شما به مو جذب شود.

مدل شینیون موی 2018

دقت به مدل یقه لباس مجلسی

اگر یقه لباس مجلسی شما بزرگ است باید مدل شلوغی انتخاب کنید که تا گردن بیفتد و باز بودن یقه زیاد به چشم نخورد و زیبا دیده شود. اگر هم یقه‌ی بسته‌ای دارید باید دقت داشته باشید که مدل جمع به لباس شما بیشتر می‌آید و شلوغ دیده نمی‌شود ولی اگر برعکس این مورد انجام شود خسته کننده دیده خواهد شد. حتی اگر یقه لباس خیلی باز است بهتر است شینیون مو را ترجیح ندهید و به صورت فر شده روی شانه‌تان بریزید.

شینیون موی بلند جدید

دقت به فرم صورت

فرم صورت یک معیار مهم برای انتخاب مدل شینیون موی بلند است  مدل موی انتخابی برای صورت‌های کشیده با صورت‌‌های گرد و قلبی و … متفاوت است باید ابتدا فرم صورت خود را بشناسید و سپس یک مدل شینیون مو برای خودتان انتخاب کنید. ا

گر صورت کشیده‌ای دارید، در واقع فاصله مو تا پیشانی‌تان بلند است پس باید مدل مویی انتخاب که قسمت جلوی سر شلوغ باشد و روی صورتتان بریزد تا کشیده بودن صورت شما را بپوشاند و متناسب دیده شود ولی برای صورت‌های بیضی اکثر مدل موها می‌آید. اگر هم صورتتان گرد است می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که شلوغی قسمت پشت سر است.

شینیون ساده موی بلند

مدت زمان مراسم

باید دقت کنید که زمان مراسم چقدر است چون شینیون موهای شل و باز زود خراب می‌شود مخصوصا اگر ساعت طولانی بماند امکان خراب شدنش بالا می‌رود پس اگر مراسم طولانی است باید مدل‌های سفت‌تری انتخاب کنید تا به راحتی خراب نشوند. اگر هم مراسم کوتاه است با توجه به معیارهای دیگر و عکس‌های مدل شینیون موی بلند و کوتاه یک مدل جالب را انتخاب کرده و به آرایشگر نشان دهید تا همان مدل را روی موهای شما ایجاد کند.

شینیون موی بلند عروس

بلند و با کوتاه بودن موها

معمولا مدل مو را از روی عکس مدل مو انتخاب می‌کنیم و به آرایشگر نشان می‌دهیم تا همان مدل ایجاد شود ولی اگر موهای مصنوعی نمی‌خواهید باید به اندازه موهایتان توجه کنید اگر موهای شما کوتاه و مدل شینیون موی بلند انتخاب کردید آرایشگر مجبور است که موی مصنوعی وصل کند. پس حتما نظر آرایشگرتان را در مورد مدل مو بپرسید. اگر موی‌های بلندی دارید حتما از مدل شینیون موی بلند استفاده کنید.

شینیون موی بلند دخترانه

توجه به دخترانه و یا زنانه بودن مدل شینیون

انواع مدل‌های شینیون مو وجود دارد و رفته رفته تنوع آن زیادتر می‌شود ولی بعضی از مدل‌ها زنانه هستند و بعضی دخترانه. شاید تشخیص آن کار راحتی نباشد ولی مدل‌های دخترانه حالت اسپرتی دارند و مدل‌های زنانه حالت سلطنتی همچنین قسمت جلوی مو خیلی مهم است معمولا موهای چتری و یک طرفه دخترانه است و مدل‌های دیگر زنانه. حتما در مورد دخترانه و یا زنانه بودن مدل موها، نظر آرایشگر خود را جویا شوید.

مدل موی بلند 2018

نوع مراسم

برای یک مراسم و میهمانی معمولی در منزل به نظرم مدل موی شینیون اغراق است و کاری ناپسند که شما را انگشت نمای مجلس می‌کند. معمولا برای این مراسم‌ها مدل مو باید ساده و یا بافت باشد ولی برای مراسم‌های عروسی و بزرگ باید مدل موی شینیون را انتخاب کنید که عظمت و زیبایی بیشتری دارد.

اگر اعضای صورت شما مانند بینی تان درشت می‌باشد می‌توانید این ویژگی را با پرپشت نگه داشتن مو کمرنگ کنید. موهای صافی که از وسط (فرق) باز شده است باعث می‌شود که بینی درشت تر به نظر برسد. این موضوع در مورد چتری بلند نیز صادق می ‌باشد.

نکاتی که باید دقت کنید

مدل موی بلند

 • استفاده نکردن زیاد از تافت و حالت دهنده مو
 • تمیز و مرتب بودن شینیون مو
 • استفاده صحیح از سنجاق‌ها
 • تمیز بودن موها قبل از شینیون
 • حالت دادن موها قبل از شینیون با صاف کردن و یا موجی کردن
 • فیکس کردن شینیون
 • آرایش متناسب با شینیون و لباس مجلسی
 • اگر قرار است موهایتان را رنگ کنید، روز قبل این کار را انجام دهید.
 • شینیون در موهای لایت زیباتر دیده خواهد شد.

در ادامه این مطلب ویدئو کوتاه آموزش شینیون مو را مشاهده می‌کنید:

ویدئو کوتاه آموزش شینیون مودانلود فیلم آموزش شینیون مو

امیدوارم این مطلب از مجله در مورد “مدل شینیون موی بلند” و مشاهده “ویدئو کوتاه آموزش شینیون مو” لذت برده باشید و برایتان کاربردی و مفید بوده باشد. انتخاب مدل شینیون مو خیلی مهم است امیدوارم در کنار آرایش زیبا مدل موی شینیون زیبایی را هم انتخاب کنید. از این که همیشه همراه ما هستید بسیار خوشحالیم ♥

4 دیدگاه برای “مدل شینیون مو در مراسم‌ها شما را اصیل‌تر نشان می‌دهد!

 1. آشنای قدیمی گفته:

  چه عجب آپتون مثل قدیما لذت میده بهمون. حداقل خوب باز میکنه. بازم مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.