سبزه‌های عید خاصی را برای سفره هفت سین انتخاب کنید

مدل سبزه عید 97

حتما شما هم کم کم بوی بهار و فرا رسیدن نوروز به مشام‌تان خورده است. یکی از رسوم و اجزاء سفره هفت سین، سبزه عید می‌باشد به همین جهت در ادامه مدل سبزه عید ۹۷ را خدمت شما آماده کرده‌ایم.

مدل سبزه عید ۹۷

مدل سبزه عید 97

صورتی‌ها: کاشتن سبزه و استفاده آن در سفره هفت سین نشانه و نماد سرسبزی و خرمی و نوید بهار می‌باشد که با از راه رسیدن فصل بهار دوباره سرسبزی به طبیعت بازمی‌گردد. این رسم به صورت نمادین از ایام قدیم تا کنون در همه خانه‌ها و بین خانواده‌ها مرسوم است.

سبزه عید را معمولا در اسفند ماه می‌کارند و با تحویل سال جدید آن را در سفره هفت سین استفاده می‌کنند و تا روز سیزده فروردین آن‌ها را نگه می‌دارند و در این روز زمانی که برای سیزده بدر از خانه بیرون می‌روند، در آب روان می‌اندازند و اعتقاد بر این است که خوش یمن است.
سبزه عید می‌تواند از دانه‌ها و جوانه‌های مختلفی مانند، گندم، یونجه، ماش، عدس، شنبلیله، تربچه، نخود، تخم کدو، تخم آفتاب گردان، کنجد، نعنا انواع لوبیا، سویا، جو، ذرت و از هسته‌هایی مانند هسته لیمو و پرتقال باشد.

خانم‌ها و بانوان هنرمند و با سلیقه ایرانی به طرح معمولی و مرسوم سبزه عید قانع نیستند و سعی در چیدن خاص و منحصربه فرد سفره هفت سین دارند به همین جهت سبزه عید را با مدل‌ها و طرح‌های مختلفی می‌سازند. شما در مطالب قبلی با نحوه کاشت سبزه عید آشنا شدید و در این بخش با مدل‌های مختلف و متنوع مدل سبزه عید ۹۷ آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.

 

مدل سبزه عید

مدل سبزه عید

مدل سبزه برای عید ۹۷

مدل سبزه عید 97

مدل های سبزه عید ۹۷

مدل های سبزه عید 97

مدل های جدید سبزه عید

مدل های جدید سبزه عید

مدل های سبزه عید ۹۷

مدل های سبزه عید 97

سبزه های فانتزی

سبزه های فانتزی

مدل جدید سبزه عید ۹۷

مدل سبزه عید 97

مدل های سبزه عید ۹۷

مدل های سبزه عید 97

مدل سبزه عید ۹۷ به شکل قلب

سبزه عید به شکل قلب

مدل سبزه عید ۹۷ عروسکی

سبزه عروسکی

امیدواریم از مدل‌های سبزه عید برای سال جدید لذت برده باشید و توانسته باشید از این مدل‌ها برای هر چه زیباتر شدن سفره هفت سین ایده گرفته باشید.ممنون از همراهی‌تان.

3 دیدگاه برای “سبزه‌های عید خاصی را برای سفره هفت سین انتخاب کنید

  1. آنا گفته:

    دومی چهارمی شیشمی هفتمی دهمی و یازدهمی خیلی زیبا بودن ولی ای کاش زود تر می زاشتید من انداختم

  2. Arefe گفته:

    سلام
    خیلی خیلی دیرگذاشتین من درست کردم شکل درخته ولی هنوز در نیومده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.