مدل‌های شیک و جدید میز غذاخوری – سری (۱)

مدل‌های شیک و جدید میز غذاخوری - سری (۱)

اول این نکته‌ها را در انتخاب میز غذاخوری بدانید

برای خرید یک دست میز و صندلی استاندارد، باید توجه کنید که ارتفاع میز با مشخصات فیزیکی شما سازگار باشد. مثلا  اگر شما قدزیاد بلندی ندارید نباید سراغ  میزهایی بروید که  از حد عادی کوتاه‌ترند.  نگران انتخاب میز مناسب هم نباشید چون به‌راحتی می‌توانید تنوع را در ارتفاع میزها در مراکز عمده خرید، میزهای آشپزخانه و ناهارخوری در تهران یعنی در بازار مبل و بازار دلاوران احساس کنید.
برای تشخیص یک میز استاندارد باید به این شکل عمل کنید؛ وقتی روی صندلی، پشت میز می‌نشینید، بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باشد و فاصله آرنج تا بدن نباید بیشتر از ۴۰ سانتی‌متر باشد، درغیر این صورت میز حالت استاندارد ندارد، زمانی‌که شما روی یک میز استاندارد غذا می‌خورید، باید تمامی اعضای بدن‌تان احساس راحتی کند. میز نباید آنقدر کوتاه باشد که مجبور باشید با خم‌کردن کمر خود غذا بخورید یا  آنقدر بلند باشد که احساس خفگی به شما دست دهد.
صندلی باید حالتی نرم و راحت داشته باشد و زاویه تشک زیرین تا تکیه‌گاه ۹۰درجه باشد که هضم غذا به‌راحتی انجام شود. زمان غذاخوردن هرچقدر بیشتر طول بکشد و شما هرچقدر با فاصله و آهسته‌تر غذا بخورید، هضم غذا بهتر انجام شده و کمتر به دستگاه‌های بدن آسیب می‌رسد اما اگر شماهنگام غذا خوردن احساس راحتی نکنید و حالتی استاندارد نداشته باشید، دوست دارید هرچه زودتر غذای‌تان را تمام کنید و به حالت اولیه بازگردید.

محبوبیت ۱۲ نفره‌ها!

اندازه میز و صندلی‌های غذاخوری مانند تمام لوازم پذیرایی دیگر نسبت به تعداد افراد خانواده و رفت‌وآمد مهمان بالا و پایین می‌رود. اندازه میز و صندلی‌های غذاخوری از ۲نفره شروع شده و تا ۲۴ و ۲۸نفره هم می‌رسد. بعضی از خانواده‌هایی که خانه بزرگ و مجللی دارند از ۲دست میز و صندلی استفاده می‌کنند. اکثرا یک دست ۶ یا۸نفره در آشپزخانه قرار می‌دهند و یک دست ۱۲ یا ۲۴ نفره برای پذیرایی از مهمان در اتاق پذیرایی با غذاخوری می‌گذارند ولی خریدارانی که خانه‌های با متراژ متوسط روبه‌بالا دارند از ۱۲ نفره‌ها استفاده می‌کنند که فعلا پرفروش‌ترین و زیباترین مدل‌های روز هستند.
ابعاد این سایز (۱۲نفره) به علت استاندارد بودن آن بسیار مناسب پرکردن خانه‌های بزرگ است. به علت خرید زیاد این مدل‌ها، تولیدکنندگان هم بیشتر روی این مدل تاکید دارند و زرق‌وبرق این سایزها را بیشتر می‌کنند تا خریداران را راضی نگه دارند.
در این مطلب گالری از جدیدترین مدل‌‎های میز غذاخوری را مشاهده می‌کنید.امیدواریم مطابق با سلیقه شما باشد.

 

مدل‌های شیک میز غذاخوری

میز غذاخوری

میز غذاخوری

میز غذاخوری

مدل‌های جدید میز ناهارخوری

میز غذاخوری

مدل‌های جدید میز و صندلی

میز غذاخوری

جدیدترین مدل‌های میزغذاخوری

میز غذاخوری

میز غذاخوری چوبی

میز غذاخوری

میز غذاخوری طرح چوب

میز غذاخوری

میز غذاخوری مدل جدید

 

میز غذاخوری

جدیدترین مدل میز غذاخوری

میز غذاخوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.