خرید عطر و ادکلن اورجینال
مدل‌های سبزه عید نوروز

مدل‌های سبزه عید نوروز

در این مطلب از مجله صورتی‎ها، مدل‌های سبزه عید نوروز را مشاهده می‌کنید. شما نیز می‌توانید بعد از مشاهده ایده‌های تزیین سبزه، ایده مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای اعید نوروز امسال سبزه خود را به این شکل تزیین کنید.

فلسفه سبزه عید نوروز

مدل‌های سبزه عید نوروز

اسفند ماه، ماه پایانی زمستان، هنگام کاشتن دانه و غله است. کاشتن “سبزه عید” به صورت نمادین و شگون، از زمان قدیم، در همه خانه‌ها رواج داشته است.

در ایران باستان، بـیست و پنج روز پیش از نوروز، در میدان شهر دوازده ستون از خشت خام برپا می‌شد، بر ستونی گندم، برستونی جو و به ترتیب، برنج، باقلا، کاجیله، ارزن، ذرت، لوبـیا، نخود، کنجد، عدس و ماش می‌کاشتـند؛ و در ششمین روز فروردین، با سرود و ترنم و شادی این سبزه‌ها را می‌کندند و برای فرخندگی به هر سو می‌پراکندند. به نقل از ابوریحان : ” این رسم در ایرانیان پایدار ماند که روز نوروز در کنار خانه هفت صنف از غلات در هفت اسطوانه بکارند و از رویـیدن این غلات، به خوبی و بدی زراعت و حاصل سالیانه حدس بزنند.

امروزه در همه خانه‌ها رسم است که ده روز یا دو هفته قبل از نوروز، در ظرف‌های کوچک و بزرگ، کاسه، بشقاب، پشت کوزه و … دانه‌هایی چون گندم، عدس، ماش و … می‌کارند. موقع سال تحویل و روی سفره هفت سین  بایستی سبزه بگذارند.

این سبزه‌ها را تا روز سیزده نگه می‌دارند، و در این روز زمانی که برای “سیزده بدر” از خانه بـیرون می‌روند، در آب روان می‌اندازند و اعتقاد بر این است که خوش یمن است. چه خوب است حفظ کزدن رسم و رسوم‌های قدیمی.

سبزه عید

مدل‌های سبزه عید نوروز

عکس سبزه عید نوروز

مدل سبزه عید نوروز

سبزه عید نوروز

سبزه عید نوروز

سبزه عید

مدل‌های سبزه عید نوروز

عید نوروز 96 - سبزه عید

سبزه عید نوروز

سبزه عید نوروز ، نوروز 96

مطلب پیشنهادی برای شما:

لباس‌های ست زن و شوهری برای عید نوروز

سبزه عید نوروز

سبزه عید نوروز 96

سبزه تزیین عید نوروز

سبزه عید نوروز ، سبزه تزیین عید نوروز

سبزه عید نوروز

سبزه عید نوروز - نوروز سال 1396

تزیین سبزه عید نوروز به شکل ماهی

تزیین سبزه عید نوروز

 

سبزه عید نوروز

تزیین سبزه نوروز ، سبزه عید نوروز

سبزه عید نوروز

مدل‌های سبزه عید نوروز 96

ممنون که با این مطلب نیز همراه ما بودید. امیدواریم که این ایده‌ها مورد پسند شما قرار گرفته و شما نیز در خانه سبزه عید خود را به این شکل تزیین کنید.