صورتی‌ها مجله سبک زندگی بانوان و دختران

ماسک مو طبیعی برای موهای چرب

آموزش سه نوع ماسک خانگی برای موهای چرب

ماسک مو برای موهای چرب

موها تاثیر زیادی در زیبایی دارند. آیا موهایتان چرب است؟ حتی چند ساعت بعد شستن موهایتان ، روغنی دیده می‌شود؟ موهای چرب خسته کننده است چون همیشه طاهر کثیفی به خود می‌گیرد. چرب شدن مو مفید است ولی اگر بیش از حد چرب شود مشکلاتی ایجاد می‌کند. از علت‌های چرب شدن بیش از اندازه مو می‌توان به: ترشح بیش از حد سبوم ، استرس ، عدم تعادل هورمونی ، خوردن غذای چرب ، آلودگی ، ژنتیکی و … اشاره کرد. برای برطرف کردن آن می‌توانید از ماسک مو طبیعی برای موهای چرب استفاده نمایید. در ادامه این مطلب از مجله صورتی‌ها ، ۳ نوع ماسک مو طبیعی برای موهای چرب را خواهیم داشت.

ماسک مو طبیعی برای موهای چرب

ماسک سرکه سیب برای موهای چرب

مواد لازم برای ماسک مو طبیعی برای موهای چرب:

  • دو قاشق غذا خوری سرکه سیب
  • آب

طرز تهیه ماسک مو:

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیتر آب مخلوط کنید و با خود به حمام ببرید. ابتدا موهای خود را شامپو بزنید و سپس مخلوط تهیه شده را روی سر خودتان بمالید سپس موهای خود را کاملا آب بکشید. دیگر نیازی نیست که به موهایتان نرم کننده بزنید. ولی اگر احساس نیاز می‌کنید باید قبل از این که مخلوط را روی سرتان بزنید ، از نرم کننده استفاده نمایید. این ترکیب تهیه شده باعث از بین رفتن باکتری می‌شود و موها را درخشان کرده و همچنین ریزش مو را کاهش می‌دهد.

ماسک مو طبیعی برای موهای چرب

ماسک برای ریزش موهای چرب

ماسک تخم مرغ برای موهای چرب

مواد لازم:

  • یک عدد سفیده تخم مرغ
  • آب لیمو

طرز تهیه ماسک مو:

برای تهیه این ماسک مو مفید ، کافی است سفیده یک تخم مرغ را جدا کرده و دو تا سه قطره آب‌لیموی تازه به آن اضافه نمایید. این مواد را مخلوط کنید تا کف کند سپس به کف سر و مویتان بزنید. سپس با کلاه حمام سر خود را بپوشانید و نیم ساعت اجازه دهید بماند سپس موهایتان را با آب سرد آبکشی نمایید و کمی شامپو بزنید. بهتر است در هفته دوبار این کار را تکرار کنید.

ماسک جوش شیرین برای موهای چرب

مواد لازم:

  • پنج تا شش قاشق غذا خوری جوش شیرین
  • یک فنجان آب گرم

طرز تهیه ماسک مو:

جوش شیرین برای مو مفید است و مانند شامپو مو را تمیز و نرم می‌کند. برای تهیه این ماسک مو کافی است جوش شیرین را با آب مخلوط کنید سپس روی کف سر و موهایتان بزنید و بعد از ۵ دقیقه بشویید. سپس شامپو بزنید. این کار را می‌توانید دو بار در هفته انجام دهید.

۳ نوع ماسک مو طبیعی برای موهای چرب را برای شما معرفی کردیم اگر شما نیز موهای چربی دارید حتما از این ماسک مو‌ها استفده کنید.

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها