ماسک مو برای موهای فر

چند ماسک مو خانگی برای موهای فر

موهای فر جذابیت و زیبایی خاصی دارند ولی مراقبت از این موها کمی سخت است و به خاطر همین سختی، کسانی که موهای فر دارند، ناراضی هستند و تمایل دارند که موهایشان صاف باشد. آیا روش‌های مراقبت از موهای فر را می‌دانید؟ یکی از روش‌های مراقبت از موها، استفاده از ماسک مو برای موهای فر است ولی برای هر مویی استفاده از این ماسک موها متفاوت است. ماسک مو چند خاصیت مهم و ارزشمند دارد که عبارتنداز: جلوگیری از ریزش مو، افزایش رشد مو، تقویت ریشه و افزایش براقیت مو و … . ماسک موهای فر با موهای صاف متفاوت هستند در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، چند نوع ماسک مو برای موهای فر را برایتان معرفی می‌کنیم. همراه ما باشید.

ماسک مو برای موهای فر

ماسک مو برای موهای خشک

ماسک توت‌فرنگی، یک ماسک نرم‌کننده برای موهای فر

بیشتر افرادی که موهای فر دارند از نرم نبودن موهایشان شکایت می‌کنند بنابراین بهتر است ابتدا یک ماسک نرم‌کننده طبیعی معرفی شود. توت فرنگی میوه خوشمزه تابستانی است که معمولا اکثر افراد به این میوه علاقه دارند. این میوه خوشمزه برای زیبایی مو هم کاربرد دارد.

برای تهیه ماسک توت فرنگی نرم‌کننده کافیست مواد زیر را با هم مخلوط کرده و سپس موها را به آن آغشته کنید:

  • ۳ قاشق غذاخوری عسل
  • ۱۰ عدد توت فرنگی له شده

سپس موها را با کلاهی پوشانده و نیم ساعت منتظر بمانید.

یک ماسک مو برای موهای فر که می‌توانید با کمک توت فرنگی تهیه کنید، مخطوط سس مایونز و توت فرنگی است. کافیست ۸ عدد توت فرنگی و ۱ قاشق غذاخوری سس مایونز را با هم مخلوط نمایید و سپس مانند ماسک قبلی، بعد از ماساژ موها، کلاهی بر روی سر گذاشته و نیم ساعت صبر کنید.

بعد از هر دو ماسک موهایتان را با شامپوی مناسب شست و شو دهید.

ماسک مو با روغن زیتون

ماسک مو برای موهای فر با شیر نارگیل

کمی شیر نارگیل را در داخل یک کاسه بریزید (بستگی به میزان بلندی موهایتان دارد) و آن را روی شعله گرم کنید. سپس موها را با شیر نارگیل ماساژ دهید و ۳۰ دقیقه هم آن را روی موها نگه دارید. شیر نارگیل دارای پروتئین‌های مغذی برای موهاست که آسیب دیدگی و وزی موها را از بین می‌برد و باعث رطوبت، نرمی و درخشش موها می‌شود.

ماسک موز له شده و سس مایونز

موز خواص زیادی برای بدن دارد، آیا می‌توان در ترکیب ماسک مو برای موهای فر از موز استفاده کرد؟ جواب سوال “بله” است. شاید موز بهترین نوع ماسک مو برای موهای فر باشد.

برای تهیه این ماسک کافیست، ۱ عدد موز له شده، ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۲ قاشق غذاخوری مایونز را با هم مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت روی پوست و موی سر گذاشته و سپس موهایتان را با شامپوی مناسب بشویید.

ماسک مو خانگی

روغن درمانی برای مراقبت از موهای فر

اگر موهای وز و خشکی دارید باید روغن درمانی را فراموش نکنید. روغن‌های مفید برای موهای فر: روغن زیتون، روغن بادام، روغن آرگان، روغن نارگیل و روغن جوجوبا و هستند. با روغن درمانی موهایتان نرم و مرطوب خواهد شد و همچنین به تغذیه و ترمیم بافت‌های مو کمک می‌کند. پس از آغشته کردن موهایتان با روغن‌های نام برده شده، موها و کف سرتان را نیز با آن‌ها ماساژ دهید.

ممنون از این که با مطلب ” ماسک مو برای موهای فر ” همراه ما بودید ♥

اپلیکیشن اندروید صورتی‌ها