همه چیز در مورد ماسک لایه بردار پا

ماسک لایه بردار پا

انواع ماسک‌های صورت برای مراقبت و زیبایی پوست رایج شده و خیلی از خانم‌ها و حتی آقایان از این ماسک‌ها استفاده می‌کنند ولی آیا از ماسک برای پاهایمان استفاده می‌کنیم؟ پاها عضو حساس بدن هستند که متاسفانه کمتر از پوست صورت به آن‌ها رسیدگی می‌کنیم در حالی که پاها خیلی بیشتر از پوست در معرض عفونت و میکروب و … هستند و سریع خشک می‌شوند و لطافتشان از بین می‌رود. پس مراقبت از پاها نیز به اندازه صورت اهمیت زیادی دارد و نباید آن را نادیده بگیریم زیرا ممکن است کف پایمان ترک بردارد به طوری که حتی نتوانیم راه برویم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، در مورد مراقبت از پاها و همچنین ماسک لایه بردار پا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. همراه ما باشید.

ماسک لایه بردار پا

ماسک لایه بردار پا

ماسک‎های لایه بردار پا با داشتن مواد مغذی و مرطوب کننده برای از بین بردن سلول‌های مرده پا بسیار مفید هستند و فقط در حدود ۲۰ دقیقه زمان شما را می‌گیرند ولی در عوض منجر به آرامش و کاهش درد پا می‌گردند. پا مهم‌ترین عضو بدن است که مانند پوست صورت نیاز به مراقبت دارد. شاید تصور کنید که برای مراقبت از پا حتما باید به سالن زیبایی مراجعه نمایید، در حالی که این طور نیست و خودتان در منزل نیز می‌توانید این کار را انجام دهید.

همه چیز در مورد ماسک‌ های لایه بردار پا و جوراب های لایه بردار

ماسک لایه بردار پا

شما می‌دانید که ماسک صورت چه فوایدی برای پوستتان دارد، پس باید بدانید که ماسک لایه بردار پا نیز چگونه می‌تواند مفید باشد ولی متاسفانه خیلی از ما از فواید ماسک پا بی‌خبر هستیم، و در بین ما محبوبیتی ندارد اما اگر فواید آن را بدانید، شگفت زده خواهید شد.

ماسک لایه بردار و یا جوراب لایه بردار در تغذیه پوست پا و مرطوب نگه داشتن پاها موثر است و باعث تجزیه سلول‌های مرده پوست پا می‌گردد تا پاهای شما را جوان‌تر و نرم‌تر نگه دارند. ماسک‌های لایه بردار برای پوست شما مانند نوازشگر شیمیایی پوست پا عمل می‌کند.

با این حال شما نمی‌خواهید برای مشاهده نتایج ماسک پا به اینترنت نگاه کنید زیرا معمولا با پاهای پوست کنده شده و نازیبا مواجه خواهید شد که این برای شما صحنه خوبی نیست. بعد از این که شروع به استفاده از ماسک لایه بردار پا کردید، تعداد مشخصی از روزها با ریخته شدن سلول‌های مرده پوست برخورد خواهید کرد که این همان صحنه‌ای است که با جستجوی کلمه ماسک لایه بردار پا، مواجه می‌شوید. اما پس از چند روز استفاده، نتیجه بسیار شگفت‌انگیزی را می‌بینید که ارزش تحمل کنده شدن پوست را دارد.

ماسک لایه بردار پا و یا جوراب لایه بردار چند سال است که وارد حوزه مراقبت از پوست شده و روز به روز به محبوبیت آن افزوده شده است. آن‌ها از موادی ساخته شده‌اند که باعث از بین رفتن لایه مرده پوست پا می‌گردد و شما حس پوست تازه نوزاد را به دست خواهید آورد.

اگر شما تازه کار هستید، از زشتی چند روزه پوست بعد از استفاده لایه بردار پوست، ناامید نشوید، این مرحله فقط چند روز به طول خواهد انجامید و بعد از آن به نتایج رضایتمندی خواهید رسید.

 عناصر استفاده شده در ماسک لایه بردار پا

ماسک پا چیست

یک فهرست بزرگ از برندهای کوچک و بزرگ از مواد مختلفی برای تهیه ماسک پا استفاده می‌کنند، ولی با این حال برخی از این مواد به طور گسترده استفاده می‌گردد. در ماسک پایی که می‌خواهید تهیه کنید، فاکتور اصلی را که باید در نظر بگیرید این است که آن‌ها بتوانند لایه‌های پوست شما را از بین ببرند، بدون این که به پوست شما آسیب بزنند.

ترکیبات ماسک لایه بردار پا معمول شامل اسید لاکتیک، سالیسیلیک اسید، اسید گلیکولیک و برخی دیگر اسیدها هستند که از مواد طبیعی مانند میوه به دست می‌آیند. علاوه بر این، بوی خوش عطر نیز که می‌تواند بوی بد پا را درمان کند که داخل ترکیبات ماسک پا وجود دارد.

اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHAs) و اسیدهای هیدروکسی بتا (BHAs) در مقادیر خفیف داخل لایه بردار پوست پا وجود دارند، زیرا آن‌ها واقعا مرطوب کننده خیلی عالی هستند و می‌توانند به بهبود ظاهر پوست پا نیز کمک کنند و اکنون ما انتظار داریم شما بدانید که لایه‌بردارهای پا (جوراب لایه بردار پا) چه هستند و چگونه کار می‌کنند.

 نحوه عملکرد ماسک لایه بردار پا

 نحوه عملکرد ماسک لایه بردار پا

تقریبا هر روز صبح کفش می‌پوشیم و پاهایمان ممکن است چند ساعت مداوم داخل کفش قرار گیرند، همین موضوع باعث خشن شدن پوست پا می‌گردد، حتی ممکن است موجب پوکی استخوان نیز بشود. این زمانی است که لایه بردار پوست و یا جوراب لایه بردار پوست وارد عمل می‌شود.

اجزای تشکیل‌دهنده فعال، ماسک لایه بردار پا با کندن پوست باعث تسریع مرحله تجزیه پوست می‌گردند (سلول‌های مرده پوست از بین می‌رود). هدف اصلی استفاده کردن از لایه بردار پوست پا حذف سلول‌های مرده (دلیل نازیبا دیده شدن پوست پا) است که باعث تشکیل سلول‌های جدید پا می‌گردد.

اسیدهای موجود در ماسک پا به منافذ پوست می‌رسند و به قسمت‌های کوچکتر تقسیم می‌شوند. تمام این مواد سلول‌های مرده را از بین می‌برند و مانع از به سطح پوست رسیدن این سلول‌ها می‌گردند. الکل نیز داخل ماسک پا وجود دارد که اجازه می‌دهد رطوبت به پوست پا نفوذ کرده و به طور موثر کار کند.

در طی چند روز استفاده از ماسک پا سلول‌های پا شروع به کنده شدن می‌کنند و بعد از ۵ تا ۷ روز، پوست جدیدی روی پوست پا ظاهر می‌شود.

 زمان تاثیر گذاری ماسک‌های لایه بردار پا

 زمان تاثیر گذاری ماسک‌های لایه بردار پا

اگر شما آماده استفاده از ماسک لایه بردار پا هستید باید بدانید این نوع ماسک لایه بردار پوست مزایای خودش را دارد. به این معنی که چند روز پاهای زمخت را تحمل خواهید کرد و این درست مرحله قبل از زیبا و نرم شدن پوست پا می‌باشد. بسیاری از ماسک‌های پوست پا، دارای زمانبندی مختلفی برای اثر کردن دارند و زمان دقیق تاثیر گذاری ماسک‌ها بستگی به برند سازنده‌اش دارد. اما این نوع ماسک‌ها دارای روندی هستند که اکثر مردم از آن پیروی می‌کنند. اولین گام خرید یک ماسک پای مرغوب می‌باشد.

از روزِ اول استفاده، مواد شیمیایی موجود در ماسک، شروع به نفود در پوست پا خواهند کرد و سلول‌های مرده پوست را از بین خواهند برد. بعد از روز سوم، پوست شروع به کنده شدن و در واقع از بین بردن سلول‌های مرده پوست می‌کند و از روز چهارم پوست پای شما کنده می‌شود و بعد از گذشت ۷ روز نتایج عالی آن را مشاهده خواهید کرد.

بافت پوست شما بعد از ۷ روز شگفت انگیز خواهد بود و شما علاقه‌مند به ماسک لایه بردار پا خواهید شد و مدام از آن استفاده خواهید کرد و بهتر است بعد از روز یازدهم استفاده را متوقف نمایید و از تغییرات عالی آن لذت ببرید.

مزایا و معلایب استفاده از ماسک لایه بردار پا و جوراب لایه بردار

مزایای ماسک پا

آیا برای ساییدن پاهایتان از تیغ استفاده و یا در آب داغ خیس کرده‌ و سپس با کمک سنگ پا آن را مالیده‌اید؟ این کارها ممکن است مفید باشند ولی آیا شما نمی‌خواهید از یک روش جدید و مدرن استفاده کنید؟ ماسک پا مدتی است که مد شده و استفاده از آن بسیار آسان است. در ادامه مزایا و معایت ماسک لایه بردار پا را بیان می‌کنیم:

مزایای استفاده از ماسک لایه بردار پوست:

استفاده از ماسک‌های پوست پا کاملاً آسان است. شما می‌توانید پاهای خود را در آب‌گرم به مدت ده دقیقه خیس کنید سپس آن‌ها را خشک کرده و برای لذت بردن از نتایج طی چند روز، جوراب‌های پلاستیکی را به مدت یک ساعت در آب خیس کنید.

مهم نیست که پوست پاهای شما چقدر خشن و خشک است؛ ماسک‌های لایه بردار می‌توانند آن را در مدت کوتاهی نرم کنند. با این کار سلول‌های مرده پوست از بین می‌رود و این عمیقا تاثیرگذار است.

وقتی فرآیند لایه برداری پوست تمام می‌شود، پوست شما به قدری نرم و تازه خواهد شد که در هر ثانیه علاقه‌مند به لمس پاهای خودتان هستید. پاهای شما ممکن است بعد از حدود یک ماه یا بیشتر با مزایای ماندگار این ماسک پا، برخوردار شود.

معایب ماسک ما

معایب ماسک‌های لایه‌بردار پوست:

-موقعی که پاهایتان داخل جوراب لایه بردار است، هیچ کار دیگری نمی‌توانید انجام دهید.

-مراحل لایه‌برداری پوست حدود ۷ تا ۱۱ روز طول می‌کشد تا به طور کامل تاثیر خود را نشان دهد، این دوره شاید برای خیلی از افراد آزاردهنده باشد.

-احتمالا کف اتاقتان در این دوره، کثیف شود. به عبارتی هر جا که قدم می‌گذارید، پوست پاهایتان کنده شود.

-اگر پوستتان حساس است و یا دارای اگزما و پسوریازیس هستید، نباید از ماسک‌های لایه بردار پا استفاده کنید.

-ماسک‌های لایه بردار پا از مواد پلاستیکی ساخته شده‌اند و ممکن است یک منبع آلودگی باشد.

 آیا ماسک لایه بردار پا برای شما مناسب است؟

مزایای لایه بردار پا

جوانسازی پوست با کمک ماسک لایه بردار پوست عالی است ولی برای همه به طور یکسان عمل نمی‌کند و ممکن است برای خیلی از افراد حساسیت ایجاد نماید. شما باید مواد سازنده این ماسک‌ها را به طور دقیق بدانید و تحقیق کنید که هر یک از مواد برای شما ایجاد حساسیت می‌کند یا نه؟

علاوه بر حساسیت پوستی، بیماران دیابتی، زنان باردار و افرادی که روی پوست پایشان جراحت دارند، باید از این محصولات دور باشند. اگر جزو موارد استثنا نباشید با استفاده از جوراب‌های لایه بردار پا به بهترین نتیجه می‌رسید.

[box type=”download” align=”” class=”” width=””]

مطلب پیشنهادی برای شما:

طرز تهیه ماسک زغال و فواید آن برای صورت

[/box]

 

 چگونگی استفاده از ماسک های لایه برداری پا و جوراب های لایه برداری

مزایای لایه بردار پا

دستورالعمل نحوه استفاده از ماسک‌های لایه دار بسیار ساده است. در واقع، به قدری ساده است که احتمالاً نیازی به کمک گرفتن از کس دیگری نخواهید داشت.. در اینجا آورده شده‌است که چگونه ماسک پا را برای انجام لایه برداری پوست استفاده کنید:

* استفاده از صابون و آب گرم برای پاک کردن روغن و بقیه باقیمانده‌ای که ممکن است روی پاهای شما باشد.

* پاهای خود را به مدت ۱۵ دقیقه در آب‌گرم بگذارید، البته این بسته به این است که چقدر پوست روی پاهای شما ضخیم می‌باشد. سپس آن‌ها را خشک کنید و اگر کار مهمی وجود دارد که بخواهید سریع انجام دهید، بلند شوید و قبل از اینکه جوراب‌های لایه بردار را بپوشید؛ انجام دهید.

طرز استفاده از ماسک لایه بردار پوست:

  • بسته‌بندی را باز کنید (ترجیحا از پایین) و جوراب‌ها را برای پوشیدن به صورت منظم ببرید.
  • شما می‌توانید یک جفت جوراب معمولی هم روی جوراب لایه بردار بپوشید تا راحت‌تر حرکت کنید، اما توصیه می‌شود در طی این فرآیند در یک نقطه ثابت بمانید.
  • این ماسک را تا حدود یک ساعت نگه دارید. همچنین می‌توانید آن را کمی طولانی‌تر (۱۰ تا ۲۰ دقیقه بیشتر) نگه دارید.
  • بعد از آن، ماسک لایه بردار را از روی پاهای خود بردارید و به اندازه کافی و کامل آن‌ها را پاک کنید. سپس پاهای خود را شسته و خشک کنید.

در حال حاضر شما می‌توانید منتظر تاثیر این ماسک‌ها باشید که سه‌ تا چهار روز طول می‌کشد.

نکات مهم برای نتیجه گیری بهتر از ماسک لایه بردار پا

ماسک لایه بردار پا

  • بعد از اعمال ماسک، می‌توانید پاهای خود را در حمام گرم و پر از آب برای مدت ۵ دقیقه خیس کنید.
  • شما می‌توانید از بین رفتن سلول‌های مرده پوست را ببینید. این واقعا سرگرم کننده است زیرا شما می‌توانید تشکیل پوست جدید و زیبایی آن را مشاهده نمایید.
  • در حین فرآیند، پای خود را از رطوبت دور نگه دارید، به این دلیل که روند ممکن است با وجود رطوبت کند شود.

ماندگاری اثرات ماسک لایه بردار پا

ماسک لایه بردار پا

تاثیری که بهترین ماسک‌های لایه بردار پا در پاهای شما می‌گذارند، باعث می‌شود که شما بخواهید آن‌ها را در یک برنامه ماهانه قرار دهید. اما توصیه می‌شود که این کار را به مدت ۲ تا ۳ ماه به تاخیر بیاندازید. این فاصله بسیار مناسب است چون پوست شما برای چند هفته پس از درمان، حساس خواهد بود.

 معرفی ۱۳ ماسک لایه بردار پا

معرفی ۱۳ ماسک لایه بردار پا

این ۱۳ ماسک به شما کمک می‌کنند که پوست پای خود را لایه برداری کنید. در ادامه به معرفی ۱۳ ماسک لایه بردار پا می‌پردازیم:

۱- ماسک Tony Moly

برای داشتن پاهای صاف که هیچ خشکی در آن احساس نمی‌شود، می‌توانید به ماسک لایه بردار Tony Moly اعتماد کنید، فقط در عرض ۷ روز به بهترین پاها دست پیدا خواهید کرد. در این مدت سلول‌های مرده پوست از بین می‌روند. مواد تشکیل دهنده ماسک Tony Moly عبارتنداز: اسید لاکتیک، اسید گلیکولیک، روغن کرچک، آلوئه ورا و … که همگی در رفع خشکی پوست پا موثر هستند. این محصول در زمینه زیبایی پوست دارای رتبه بالایی است.

لایه بردار پا

۲- ماسک لایه بردار  baby foot

آیا می‌خواهید از سلول‌های مرده پوست خلاص شوید که باعث زشت دیدن شدن پاهای شما نشوند؟ اگر جوابتان بله است، یکی از بهترین ماسک‌های لایه دار را بگیرید که برای بچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این محصول علاوه بر داشتن ترکیبات فعال، دارای اسیدهای چرب است که همین باعث از بین بردن خشکی پوست پا و همچنین از بین بردن سلول‌های مرده پوست می‌شود و در نتیجه به پاهای زیبا و مرطوب دست پیدا خواهید کرد. در این محصول ۱۷ عصاره طبیعی برای نفوذ در عمق پوست، برای از بین بردن سلول‌های مرده و تخلیه آن‌ها از روی پوست شما کار می‌کند.

معرفی ماسک لایه بردار پا

 

۳- Karuna، ماسک پاکسازی کننده پا

آیا شما می‌دانید، زمانی که اسید میوه، پپتید و ویتامین‌ها را در یک محصولات مراقبت از پوست پیدا می‌کنید، باید انتظار چه چیزی را داشته باشید؟ این سه نوع ماده به عنوان مرطوب کننده و تغذیه کننده پوست شناخته شده‌اند. تمامی این مواد ( مواد اولیه مانند کره shea، روغن برگ چای، روغن لاکتیک و روغن نارگیل) در یکی از بهترین ماسک‌های لایه بردار وجود دارند، پس آماده باشید که بعد از استفاده، پا را دوباره پاکسازی شده ببینید. شما می‌توانید این ماسک را به صورت آنلاین در Dermstore پیدا کنید.

معرفی لایه بردار پوست پا۴- Patchology PoshPeel Pedi درمانی برای پاشنه پا

پاهای شما نیاز به مراقبت دارند و برای انجام آن بهتر است از یک محصول لوکس و پر از مواد مغذی که موثر است، استفاده کنید. این درمان پیشرونده است و به طور عمده سلول‌های مرده را از پاهای شما دفع کرده و در نهایت یک ظاهر نرم‌تر را ایجاد می‌کند. پس از استفاده از این ماسک پا، پوستتان درخشان و بهتر می‌شود.

ماسک لایه بردار ما

۵- Kocostar Foot Peeling Pack

این ماسک پوست در طول شب؛ با ۳۳ اسانس گیاهی برای تمیز کردن پاها و پاشنه‌های پا، دست به کار می‌شود. آلوئه‌ورا بافت‌ها را نرم‌تر می‌کند و پوست را تشویق می‌کند تا سلول‌های جدید را برای پاهای نرم و زیبا بیشتر کند. شما مجبور نیستید در مورد مواد مضر مثل سولفات و … نگران باشید چون آن‌ها از این بسته فوق‌العاده حذف شده‌اند.

ماسک لایه بردار پوست

۶- ماسک پاکسازی مجموعه Sephora

این ماسک لایه بردار پا یک بار مصرف است و در ۲۰ دقیقه و یا کمتر اثر می‌کند. شما می‌توانید یک محصول آزمایشگاهی بالینی داشته باشید که برای تمام انواع پوست مناسب است. این ماسک پا بدون در نظر گرفتن این که چقدر پوست پاهای شما خشن است پا را نرم و لطیف می‌کند. علاوه بر این، اسطوخودوس یا بادام، بوی شاداب را به ارمغان می‌آورد، زیرا این محصول منحصر به فرد، روی پاهای شما تاثیر عمیقی می‌گذارد. این محصول در دو نسخه در Sephora به فروش می رسد.

ماسک لایه بردار پوست

۷- Starskin Magic جوراب با دولایه برای پا:

این محصول پر قدرت و ملایم، عمل می‌کند و یک درمان و بهترین راه برای لایه برداری پوست پا است. با اسید لاکتیک و ترکیبی از ۳۵ مواد گیاهی، این جوراب‌های لایه بردار واقعاً جادویی روی پاهای شما اثر می‌کنند. شما می‌توانید از این ماسک لایه بردار پا برای جوان‌سازی پوست خشک پاهای خود استفاده کنید. این ماسک‌ها به طور آنلاین در سایت Nordstrom در دسترس هستند و شما به راحتی می‌توانید آن را خریداری کنید.

ماسک پا

۸- Boscia Baby

Boscia تلاش زیادی انجام داده است تا ماسکی لایه برداری را بسازد که بهترین گزینه برای خرید شما باشد. این جوراب‌های لایه بردار با آنتی‌اکسیدان‌های غنی و اسید میوه به تغذیه، پاک‌سازی سلولی پوست مرده و نرمی آن کمک می‌کند و در نتیجه شما صاحب پاهای نرم و زیبا خواهید شد فقط کافیست یک بار امتحان کنید.

Boscia Baby

۹- ماسک لایه بردار پای Miss Spa

این محصولی است که به شما کمک می‌کند تا پاهای خود را از توده‌ی سلول‌های مرده رها کرده و آن‌ها را به زیبایی منحصر به فردی برسانید، فقط باید سعی و تلاش داشته باشید. این محصول باعث تزریق اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک و عصاره گیاهان تسکین دهنده به پای شما می‌شود که همین موارد باعث زیبایی و لطافت پاها گشته و پاهایتان شبیه به پای یک نوزاد خواهد بود.

ماسک لایه بردار پای Miss Spa

۱۰- دکتر جارت: ماسک پنهان پا

به دست آوردن پای نرم (و رهایی از خشکی پا) در یک مدت کوتاه، چیزی است که تنها بهترین ماسک‌های لایه بردار پا می‎توانند انجام دهند، و این همین موردی می‌باشد که این ماسک وعده داده است. ترکیب مواد این محصول که پارابن‌ها، فتالات‌ها و سولفات‎ها هستند، در مراقبت از پاها و پاشنه‌های خشک بسیار مؤثر است. در واقع، دکتر جارت با این محصول نوآوری را به یک سطح کاملا جدید تبدیل کرد. شما می‌توانید این ماسک را در Sephora پیدا کنید.

دکتر جارت: ماسک پنهان پا

۱۱- ژل درمان پاشنه پا Earth Therapeutics:

رطوبت برای زیبایی پوست بسیار ضروری است. بنابراین، زمانی که محصولی را مشاهده می‌کنید که مواد تشکیل دهنده آن شامل مرطوب کننده در سطح بالا است، مطمئن شوید که به راحتی می‌توانید از دست سلول‌های مرده پا خلاص شوید. این محصول توسط Earth Therapeutics ساخته شده که دارای پوشش ژل بوده و همچنین بدون لاتکس و آلرژیک است. حتی اگر برای یک هفته بهترین نتیجه را ببینید، مطمئن هستم که ارزشمند خواهد بود. شما می‌توانید این ماسک‎های لایه بردار پا را در Ulta Beauty به دست آورید.

ژل درمان پاشنه پا

۱۲- Pursoma Bain de Pied Foot Soak

افرادی که روز پرمشغله‌ای را پشت سر گذاشته‌اند، به خصوص اشخاصی که پاهایشان به مدت طولانی در داخل کفش‌های تنگ قرار گرفته است، می‌توانند استفاده از این محصول را به برنامه خود اضافه کنند. آلوئه ورا به تحریک گردش خون در اطراف پاهای شما کمک می‌کند، که به نوبه خود سموم را دفع کرده و تضمین می‌کند که مواد معدنی ضروری و اسید چرب به پاهای شما می‌رسند. نتیجه نهایی ساده است: سطح رطوبت پاهای شما متعادل شده و همچنین پاهای شما جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. این جوراب‌های لایه بردار پا را می‌توانید بصورت آنلاین در Nordstrom پیدا کنید.

ماسک برای پا

۱۳- Iroha ماسک تسکین دهنده پا

اکثر مردم، به پوست پاهایشان، به اندازه دیگر قسمت‌های بدن اهمیت نمی‌دهند. اما این به طرز مضحکی اشتباه است، به همین دلیل است که شما باید یکی از بهترین ماسک‌های پوست را خریداری کنید تا به شما کمک کند به پاهای خود برسید. این محصول به نرمی و لطافت پوست پاهای شما کمک می‌کند.

ماسک تسکین دهنده پا

ممنون که همراه ما بودید امیدواریم که بعد از خواندن این مقاله اطلاعات کاملی در مورد جوراب و ماسک لایه بردار پا به دست آورده باشید. اگر شما نیز از این نوع ماسک‌ها استفاده کرده‌اید حتما تجربه خود را با دیگر کاربران مجله به اشتراک بگذارید.

مطلبی که خواندید از منبع زیر گرفته شده است:

hglowsly

2 دیدگاه برای “همه چیز در مورد ماسک لایه بردار پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.