انواع ماسک صورت برای پوست چرب – ۱۰ ماسک زیبایی

ماسک صورت برای پوست چرب

ماسک صورت برای پوست چرب :

داشتن پوست چرب مشکل خیلی از خانم‌ها است و دردسرهای زیادی را به دنبال دارد. مثلا پوست چرب بیشتر از پوست خشک ، جوش می‌زند اگر دقت کنید بیشتر افرادی که پوست چربی دارند یک دوره‌ای ، جوش زیادی بر روی پوستشان دیده می‌شود. همچین پوست چرب به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

ماسک صورت برای پوست چرب

پوست چرب مخصوصا در روزهای بهار و تابستان طاقت فرسا است چون همیشه پوستشان چرب می‌شود و هر گونه کرم و ضدآفتاب هم کار را بدتر می‌کند. برای آرایش پوست چرم باید کرم آرایشی مخصوص پوست را انتخاب کنید. راه‌های طبیعی نیز برای از بین بردن چربی پوست وجود دارد که در این مطلب به انواع ماسک صورت برای پوست چرب اشاره کرده‌ایم.

ماسک صورت برای پوست چرب

ماسک آلوى قرمز برای پوست چرب :

براى تهیه ماسک آلوى قرمز باید هسته آلوى قرمز را درآورید و سپس آلوها را له کنید و چند قطره روغن بادام شیرین به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و سپس به مدت ۲۰۰ دقیقه آن را بر روى پوست بمالید و سپس با پنبه آغشته به گلاب آن را پاک کنید.

ماسک لیمو ترش:

براى تهیه ماسک لیموترش برای پوست چرب ، آب دو عدد لیمو را بگیرید و با یک قاشق عسل گرم ، مخلوط کنید و روى پوست بمالید و پس از ۲۰۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک کنید.

ماسک هویج:

ماسک هویج نیز به وسیله آب هویج تهیه مى‌شود. براى این منظور مقدارى آب هویج را با ماست مخلوط کنید و با انگشت روى پوست بمالید و پس از ۲۰۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاک نمایید.

ماسک کدو حلوایى:

برای مراقبت و کاهش پوست چرب ، مقدارى کدو حلوایى رسیده را له کنید و به صورت ماسک براى متعادل ساختن چربى پوست صورت استفاده نمایید.

ماسک صورت برای پوست چرب ، ماسک سفیده تخم مرغ :

یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب  هم بزنید ؛ پس از کف کردن به آن نصف لیوان لیموترش اضافه کرده و دوباره هم بزنید و روى تمام پوست بمالید. پس از ۱۵۵ دقیقه با آب ولرم شست و شو دهید.

ماسک پرتقال و لیمو:

دو قاشق آب پرتقال و یک قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط نمایید و به صورت بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه با آب ولرم شست و شو دهید.

ماسک برای پوست چرب

ماسک صورت برای پوست چرب

ماسک خیار:

برای کاهش چربی پوست ، خیار را بپزید و له کنید ، به صورت ماسک روى صورت بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم شست وشو دهید.

ماسک زرده تخم مرغ و آووکادو:

۱ قاشق سوپخورى خاک رس (خاک رس یا خمیر پاک کننده که به شکل پودر در تمام فروشگاه‌هاى غذایى بهداشتى وجود دارد) + یک عدد زرده تخم مرغ + یک چهارم قاشق آووکادو له شده + مقدارى روغن فندق (براى این که یک مخلوط نرم داشته باشید) را با هم مخلوط کرده و بر روى پوست خود به مدت ۱۵ الى ۲۰ دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید.

زرده تخم مرغ و آووکادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره برمی‌گرداند ، خمیر پاک کننده ترشحات چربى پوست را خشک کرده ، روغن فندق این حالت را در پوست تعدیل کرده و آن را تقویت مى‌نماید.

دقت کنید که روى پوست‌هاى چرب پماد یا کرم بتامتازون ، تریامسینولون ، هیدروکورتیزون یا فلوسینولون نباید بمالید و همچنین نباید صابون اسیدى مصرف کرد. افرادى که پوست چرب دارند باید مصرف چربى و قند را به حداقل برسانند و غذاهایى مثل خرما ، پسته ، فندق ، گردو ، شکلات و موز را بسیار کم مصرف کنند.

ماسک صورت برای پوست چرب – ماسک سیب:

یک عدد سیب رنده شده را با ۵ قاشق سوپخورى عسل مخلوط کرده و سپس روى پوست صورتتان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد شست و شو دهید.

ماسک گوجه فرنگى برای پوست چرب :

یک عدد گوجه فرنگى را خوب له کنید و بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روى پوستتان بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. پوست‌هاى چرب نسبت به موادپاک کننده و مواد آرایشى و دارویى حساس هستند و ممکن است در اثر مصرف مواد پاک کننده یا محلول‌هاى الکل دار دچار قرمزى ، خشکى ، خارش یا پوسته ریزى شوند.

در این صورت باید مصرف هرگونه شیرپاک کن ، محلول هاى طبى و داروهاى موضعى را متوقف و به پزشک مراجعه کرد تا پماد ساختنى (ترکیبى) التیام دهنده را تجویز کند.

این افراد براى کنترل چربى پوست خود و برخوردارى از یک پوست شاداب و خوب باید خواب کافى ، اعصاب راحت و تغذیه مناسب داشته باشند و هرچه مى‌توانند سبزى و میوه میل کنند.

لطفا نظر خود را در مورد ماسک صورت برای پوست چرب برای ما بیان کنید.

3 دیدگاه برای “انواع ماسک صورت برای پوست چرب – ۱۰ ماسک زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.