ماسک برای جوش صورت – ۵ ماسک شگفت انگیز

ماسک برای جوش صورت

ماسک برای جوش صورت

در ادامه این مطلب انواع ماسک برای جوش صورت را می‌خوانیم و روش‌های تهیه ماسک برای جوش صورت را آموزش می‌بینیم.

داشتن پوست زیبا آرزوی هر خانمی است و همیشه سعی می‌کنند بهداشت پوست را رعایت کنند تا به پوست زیبا دست یابند. مشکل بیشتر افراد مخصوصا خانم‌ها با جوش‌های صورت است و از آن بیزارند و همیشه به دنبال راهی برای مبارزه با آن می‌گردند. علت جوش زدن صورت می‌تواند: ژنیتیکی ، محیط اطراف ، هورمون‌ها و … باشند.

ماسک برای جوش صورت – روش‌های زیادی برای از بین بردن جوش‌ها و مبارزه با آن وجود دارد ولی بهترین راه استفاده از مواد طبیعی است که خودتان آن‌ها را تهیه می‌کنید. انواع ماسک برای جوش صورت وجود دارد که آماده کردن آن‌ها هم بسیار راحت است و تاثیر زیادی روی جوش صورت دارند.

ماسک برای جوش صورت – درمان جوش

ماسک برای جوش صورت

ماسک برای جوش صورت – ماسک دارچین و عسل

بیشتر خانم‌ها از عسل به خاطر چسبناک بودنش استفاده نمی‌کنند اما اعسل خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌های ایجاد کننده آکنه را از بین ببرد. دارچین نیز یک ضد میکروب طبیعی محسوب می‌شود و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند.زمانی که این دو ماده با هم ترکیب می‌شوند به درمان موثر آکنه کمک زیادی می‌کنند.

طرز تهیه:

ابتدا صورت خود را با آب شست و شو دهید و خشک نمایید. دو قاشق غذاخوری از عسل و یک قاشق چایخوری از دارچین را ترکیب کنید. سپس آن را روی صورت قرار دهید. این ماسک به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت بگذارید ، سپس با آب شست و شو دهید.

ماسک صورت – ماسک سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به کاهش آکنه کمک می‌کند و جای زخم را نیز از بین می‌برد. همچنین سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین است و به بازسازی پوست کمک خواهد کرد.

طرز تهیه ماسک سفیده تخم مرغ برای جوش :

دو یا سه عدد تخم مرغ بردارید و سفیده آن را جدا کنید. آن را خوب هم بزنید. سپس ترکیب را به مدت یک دقیقه روی پوست خود قرار دهید و با آب بشویید.

ماسک برای جوش صورت – شیر/ماست و عسل

لبنیات معمولا به عنوان ایجاد کننده آکنه شناخته می‌شوند اما شیر یا ماست می‌تواند باعث درمان آن نیز شود. شیر ، پوست را نرم می‌کند و قرمزی آن را برطرف خواهد کرد. عسل هم خاصیت آنتی باکتریایی دارد و باعث کشته شده باکتری‌های موجود بر روی پوست می‌شود.

طرز تهیه ماسک جوش صورت :

یک قاشق غذاخوری از شیر یا ماست طبیعی را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب نمایید. این ترکیب را روی پوست بمالید و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را شست و شو دهید.

انواع ماسک صورت برای جوش – ماسک جوی دوسر

جوی دوسر از سال‌های دور برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا با کاهش التهاب و قرمزی آن باعث نرمی پوست می‌شود. اضافه کردن عسل باعث می‌شود خاصیت آنتی باکتریایی ماسک نیز تامین گردد.

طرز تهیه:

جوی دوسر را بر اساس دستور روی بسته بندی آماده کنید و دو قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزایید. آن را روی پوست قرار دهید و بگذارید۲۰ الی ۳۰ دقیقه به همین حالت باقی بماند سپس با آب بشویید.

ماسک صورت – ماسک عسل و آووکادو

آووکادو سرشار از ویتامین و مواد معدنی است و می‌تواند برای پوست مفید باشد.

طرز تهیه ماسک برای جوش صورت:

ابتدا صورت خود را بشویید و پاک کنید. آووکادو را به صورت خمیر در بیاورید. سپس یک قاشق غذاخوری عسل را به آن بیفزایید. ترکیب آماده شده را روی پوست قرار دهید و بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب بشویید و خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.