ماسک برای از بین بردن جای جوش

ماسک برای از بین بردن جوش

طرز تهیه ماسک‌هایی برای از بین بردن جای جوش

از بین بردن جای جوش در صورت
روش اول: محل جای جوش را با مخلوط عسل و ویتامین“E” به صورت روغن و یا پودر به مدت ۲۰ دقیقه بپوشانید و سپس با آب ولرم بشویید و بعد آب سرد به صورت بپاشید، این روش را هفته‌ای یکبار انجام دهید تا آثار جوش‌ها کاملا از بین برود. مخلوط آب اسفناج و سفیدآب ، آثار جوش‌های صورت را از بین می‌برد.
روش دوم: به محل جوش‌ها می‌توان مخلوط عسل و زرده تخم‌مرغ و روغن زیتون مالید و یک ساعت روی صورت قرار داده و بعد آن را با آب ولرم بشویید. این عمل را یک روز درمیان تکرار کنید تا آثار جوش‌ها از بین برود.

روش سوم: برگ کلم یا برگ ترب یا پونه را کوبیده و ضماد اندازید، یا زرنیخ واشق را با آب کوبیده و با سرکه، ضماد گذارید. شاه بلوط، مازو، اقاقیا هر یک از اینها را که می خواهید کوبیده و با آب گرم خمیر کرده و ضماد اندازید، مواظب باشید که محل جوش شکافته نشود.

روش چهارم: برگ جعفری و برگ تلفونی را کاملا له کنید این مخلوط له شده را به اضافه کمی عسل به صورت ماسک به پوست خود بمالید، این عمل را هر روز به مدت ۴۰ دقیقه تکرار کنید و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید تا آثار جوش‌ها از بین برود. (کمپرس با جوشانده تخم جعفری نیز برای از بین بردن آثار جوش‌‌ها مفید می‌باشد.)

درمان جای جوش در صورت

نکته: اثر آب بر روی جوش‌های چرکی در دوره اولیه وقتی که جوش‌ها هنوز کوچک هستند با یخ از گسترش آن‌ها جلوگیری کرده ، بدین ترتیب که با قرار دادن کیسه یخ روی دمل، از رشد آنها جلوگیری نموده و بعد آن‌ها را کمپرس داغ می‌کنید. مسئله مهم به وجود آمدن سیستم سریع گردش خون در محل جوش می‌باشد چرا که این گردش سریع خون باعث تعویض شدن چرک و مواد سمی محل جوش با مواد سالمی که در خون است ، شده و در نتیجه جوش‌ها زودتر و بهتر از بین می‌روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.